danimarka vizesi göçmenlik başvurusu

2023’te Danimarka Kopenhag Seyahatleri İçin Vize İşlemleri

0 Paylaşım
0
0
0

Danimarka’nın başkenti ve nüfus bakımından en büyük şehri olan Kopenhag tarihi, kültürü ve doğal güzellikleri ile her yıl binlerce turiste ev sahipliği yapmaktadır. Kopenhag’a seyahat edecek vizeye tabi yabancı ülke vatandaşlarının Danimarka vizesi almaları gerekmektedir.

Kopenhag’a gidecek kişilerin vize işlemleri hakkındaki merak edilen konuları 2017 – 2023 yılları arasında başvuru onay oranı en yüksek (%96,4) Schengen vize danışmanlık şirketi Vizem.net danışmanlarından Ebru Sönmez’e sorduk.

Kopenhag vize başvuru ve danışmanlık hattı: 0850 241 1868

Kopenhag’a Gitmek İçin Vize Alınmalı Mı?

Evet, umuma mahsus (bordo) pasaport hamili iseniz Danimarka’ya gerçekleştireceğiniz tüm seyahatler için vize almanız gerekir. Hususi (yeşil), hizmet (gri) ve diplomatik (siyah) pasaport hamili iseniz 180 günlük periyotta 90 günü aşmadan gerçekleştireceğiniz Danimarka seyahatlerinde vizeden muaf olursunuz ancak 90 günden uzun süreli seyahatleriniz için vize almanız gerekir.

Danimarka vize politikası uyarınca vize muafiyetiniz bulunmuyorsa yapacağınız Danimarka seyahatinin süresine ve amacına uygun vize almanız gerekir. Danimarka’ya 90 günden kısa süreli seyahat etmeyi planlıyorsanız Danimarka Schengen vizesi, 90 günden uzun süreli seyahat etmeyi planlıyorsanız D tipi Danimarka vizesi almanız gerekir. Detaylı başvuru bilgileri için https://vizem.net/danimarka/vize/ web sayfası incelenmelidir.

Kopenhag Seyahati İçin Danimarka Vizesi Nasıl Alınır?

Kopenhag seyahati için seyahat süresine göre kısa süreli veya uzun süreli vize almanız gerekmekte olup başvuru prosedürü de vize türüne göre değişmektedir.

Kopenhag seyahati için öncelikle vize başvuru evraklarını hazırlamanız gerekir. Kısa süreli Danimarka vize başvurusu yapacaksanız başvuru formunu applyvisa.um.dk adresinden ve uzun süreli Danimarka vize başvurusu yapacaksanız başvuru formunu nyidanmark.dk adresinden doldurunuz. Ardından VFS Global’den vize başvurusu için randevu oluşturmanız ve vize servis ücreti ödemeniz gerekir. Randevu günü VFS Global vize merkezine giderek Danimarka vizesi için hazırladığınız evrakları teslim etmeli ve biyometri bilgilerinizi de vererek başvuruyu tamamlamalısınız.

Kopenhag Vizesi İçin Gerekli Evraklar

İbraz edilmesi gereken evraklar Danimarka vize türüne göre farklılık göstermektedir.

Kısa süreli Danimarka vizesi için gerekli evraklar aşağıda listelenmiştir.

 • Son 10 yıl içinde düzenlenmiş geçerli bir pasaport
 • Renkli vesikalık fotoğraf
 • ApplyVisa.um.dk üzerinden tamamlanan başvuru formu
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Schengen Bölgesi’nde geçerli seyahat sağlık sigortası
 • Ulaşım ve konaklama rezervasyon kanıtları
 • Seyahat için maddi yeterliliğe dair kanıt

Kopenhag seyahatiniz 90 günden uzun sürecekse uzun süreli vize için hazırlamanız gereken evrak listesine, seyahat amacınıza uygun seçimleri yaparak Danimarka Göçmenlik Bürosu web sitesinden ulaşabilirsiniz.

Kopenhag Vizesi İçin Randevu Nereden Alınır?

Kopenhag vizesi için randevuyu VFS Global’in internet sitesinden randevu sistemine giriş yaparak randevu formunu doldurmanız ve 250 TL vize servis ücretini ödemeniz halinde oluşturabilirsiniz.

Vizem.net danışmanlığında yapılan Kopenhag vizesi başvurularında randevuyu başvuru sahibi adına vize danışmanlarımız oluşturmaktadır.

Kopenhag Vizesi Başvuru Ücreti Ne Kadardır?

Kopenhag vizesi başvuru ücreti kısa süreli vizeler için 2023 yılında danışmanlık hizmeti alınmaması durumunda 195 Euro; uzun süreli vizeler için 420 Euro tutmaktadır.

Ebru Sönmez Kimdir?

Ebru Sönmez 2015 yılında Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinde eğitimini tamamlamıştır Ankara barosuna kayıtlı olarak 2016 yılında avukat olarak çalışmaya başlamıştır. 2021 yılından beri Vizem.net bünyesinde vize danışmanlık hizmeti vermektedir.

ebru sönmez danimarka vize danışmanı

Kopenhag’da Görülmesi Gereken En Popüler Yerler Nerelerdir?

Kopenhag danimarka gezilecek yerleri

Kopenhag’da görülmesi gereken popüler yerler aşağıda listelenmiştir.

 • Tivoli Bahçeleri
 • Christiansborg Sarayı
 • Danimarka Ulusal Müzesi
 • Danimarka Ulusal Galerisi
 • Nyhavn Limanı
 • Den Bla Planet
 • Yuvarlak Kule
 • Amalienborg Kalesi
 • Rosenborg Sarayı

0 Paylaşım
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You May Also Like