doğa içinde havuzlu villa tatili yap

Bu Yazı Villa Tatilinde Geçirmek İsteyenler İçin Öneriler

0 Paylaşım
0
0
0

Günlük, haftalık, aylık hatta sezonluk olarak kiralanabilen yazlık villalar, tatil yapmak için harika bir konaklama seçeneğine dönüştü. Gün geçtikçe daha fazla sayıda kişinin tatil için tercihini bu villalardan yana kullandığını söylemek mümkün. Genel olarak bakıldığında villa kiralamanın yüksek bütçe gerektiren bir tatil seçeneği olduğu düşünülse de yazlık villa kiralamak aslında daha ekonomik bir seçenek bile olabiliyor. Çünkü her villa için çok yüksek rakamlardan oluşan bir bütçe ayırmak gerekmiyor.

Eğer siz de villa kirala ve keyifli bir tatil yap anlayışıyla harika bir yaz tatili yapmayı düşünüyorsanız önerilerimizi gözden geçirmenizde fayda var. Bu öneriler sayesinde tatil planlarınızı çok daha net bir şekilde yapabilir, daha keyifli bir yaz sezonu geçirebilirsiniz.

Kaç Kişilik Villa Kiraladığınıza Dikkat Edin!

İlk önerimiz bütçenizi verimli bir şekilde kullanmanıza yönelik olarak. Kaç kişi olarak tatile çıktığınıza bağlı olarak kiralık yazlık villa seçimi yapmalısınız. Eğer sadece 4 kişi olarak tatile çıkacaksanız 8 kişilik bir villa kiralamanıza gerek yok demektir. Bu villaların konaklama kapasiteleri değişebiliyor. 16 kişinin konaklayabileceği villalar olduğu gibi sadece 2 kişilik villalar da bulunuyor. Konaklama kapasitesi yükseldikçe villaların ücretleri de artıyor. Bu nedenle kişi sayısı ve villaların konaklama yani yatak kapasitesi dikkate alınarak seçim yapılmalıdır.

Erken Rezervasyon İndirimi Yazlık Kiralık Villalar Da Var!

Erken rezervasyon indirimi ile havuzlu villa kirala

Bütçeden söz etmişken erken rezervasyon indirimlerine de değinmek gerekir. Erken dönemde rezervasyon yaptırmanız durumunda indirim uygulanması prosedürü sadece otellere özgü bir kampanya değil. Kiralık yazlık villalarda da erken dönemde rezervasyon yaparak indirimlerden faydalanılabilir. Tatile çıkma ve eve dönem tarihlerini belirlemek için acele ederseniz siz de bu indirimlerden faydalanabilirsiniz. Aynı zamanda erken dönemde yerini ayırtmayanalar faydalanabileceği indirim kampanyaları düzenleyen platformlar da var. Bunlara da göz atabileceğinizi belirtelim.

Öncelikle Şehir Belirleyin!

Pek çok kişi Türkiye’de sadece birkaç tatil beldesinde kiralık yazlık villa bulunduğunu düşünüyor. Oysa Antalya’dan Muğla’ya kadar çok sayıda farklı tatil beldesinde kiralanmaya hazır villalar mevcut. Bir başka deyişle lokasyon seçenekleri sanıldığı kadar sınırlı değil! Öncelikle nerede tatil yapmak istediğinizi belirlemeniz ve sonrasında bu bölgede bulunan yazlık villalardan birini kiralamanızda fayda var. Türkiye’de bazı tatil beldeleri son derece sakin ve huzurludur. Bazıları ise daha hareketli ve eğlenceli bir tatil yapmak isteyenlere hitap ediyor. Bu yüzden önce tatil beldesini ya da nasıl bir tatil yapmak istediğinizi belirlemenizde fayda olacak.

Doğa Mı, Şehir Mi?

her şehirde doğa içinde havuzlu villalar kiralayın

Eğer villa tatili yapmak istiyorsanız seçeneklere göz atarken karşınıza bu konu da çıkacak. Doğa ile iç içe bir tatil mi yoksa kent merkezine yakın olmak mı? Bu ikisi arasından bir seçim yapmanız durumunda size uygun olan tatil villalarının karşınıza çıkmasını sağlayabilirsiniz. Plaja yakın bir mesafede olan villa seçenekleri de bulunduğundan ulaşım konusunda hiçbir sıkıntı yaşamayacağınız villalara yönelebiliyorsunuz. Genellikle sakin ve huzurlu bir atmosfer isteyenler mis gibi orman havası sunan doğaya yakın villalara yöneliyor. Muazzam bir deniz manzarası olan villaların da bulunduğunu gözden kaçırmamak gerekir. Tatil boyunca her sabah harika bir manzaraya uyanma fikrine sıcak bakıyorsanız tercihinizi de bu yönde yapmanızı öneririz.

Açık Ve Kapalı Havuz Seçeneklerini Gözden Kaçırmayın!

açık ve kapalı havuzlu deniz manzaralı villa kirala

Kimileri yüzme ve güneşlenme keyfini denizde yaşamayı sever kimileri de havuzda… Bu durumda karar vermeniz gereken unsurlardan biri de bu olacak. İçerisinde açık ya da kapalı havuzu olan villalar da yazlık olarak kiralanabiliyor. Ancak siz denizde yüzmeyi, kumsalda güneşlenmeyi seviyorsanız havuzlu bir villa kiralamanız gerekmez. Sadece size özel olan bir havuzda yüzme keyfini yaşamak, harika bir bahçede, havuz kenarında güneşlenmek isterseniz bu durumda açık havuzlu bir yazlık villaya yönelin.

Villa Özelliklerini Gözden Geçirin!

Kiralama işlemi yapmadan önce villaların özelliklere de göz atmanız önem taşıyor. Evcil hayvan kabul eden villalar, içerisinde sauna, jakuzi olanlar, yerden ısıtmalı olarak hazırlananlar ya da geniş aile gruplarına uygun olanlar gibi pek çok özellik tatilcilere sunulabiliyor. Kiralayacağınız villanın özelliklerine göz atarsanız hangisinin size uygun olduğunu daha net bir şekilde belirleyebilirsiniz. Çocuk havuzu ve hatta içerisinde çocuk yatağı ile mama sandalyesi olan villaların bile olduğunu belirtmeliyiz.

0 Paylaşım
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You May Also Like