bütçe dostu uygun fiyatlı sağlık sigortası

Bütçe Dostu Sağlık Sigortaları Nelerdir?

0 Paylaşım
0
0
0

Hastalıklardan uzak ve sağlıklı bir yaşam hepimizin hedefleri arasında yer alır. Fakat zaman zaman sağlık problemleri kapınızı çalabilir ve sağlık hizmetlerine ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu nedenle hastanelerde sağlık hizmeti alırken ortaya çıkan masraflara karşı sağlık sigortası yaptırabilirsiniz. Böylelikle olası bir rahatsızlık durumunda bütçenizi oldukça yüksek olabilen hastane masraflarıyla zorlamak yerine sigortanızdan faydalanarak sağlık hizmeti alabilirsiniz. Çok sayıda kişinin tercih ettiği sigorta türleri olan tamamlayıcı sağlık sigortası ve özel sağlık sigortası fiyat açısından farklı bütçelere yönelik seçeneklere sahiptir. Bütçenize uygun sağlık sigortası ücreti seçenekleri arasından tercihinizi yaparak sigortanızı yaptırabilir ve sağlık hizmeti alırken sigortalı olmanın avantajlarından faydalanmaya başlayabilirsiniz.

Sağlık Sigortası Yaptırmak Neden Önemlidir?

Rahatsızlanıp sağlık hizmetlerine ihtiyaç duymak hepimiz için dikkate almaya değer bir ihtimaldir. Sağlık hizmeti alırken kayda değer miktarda masraf oluşabilir ve bu masraflara karşı bir önlem olarak sigorta yaptırmak isteyebilirsiniz. Özel sağlık sigortası ve tamamlayıcı sağlık sigortası gibi sigorta türleriyle hastane masraflarının altında ezilmeden sağlık hizmeti alabilirsiniz.

sağlık sigortası

Yani her ne kadar ilk bakışta sağlık sigortası ücreti yüksek görünebilse de, olası sağlık harcamalarına karşı bir önlem olarak sağlık sigortası yaptırmak bütçeniz için akıllıca bir seçenek olabilir. Dolayısıyla sağlık sigortası yaptırmak yalnızca sağlığınız açısından değil bütçeniz açısından de göz önünde bulundurmanız gereken bir konu olabilir.

Özel Sağlık Sigortası (ÖSS)

Anlaşmalı özel hastanelerde sağlık hizmeti masraflarını karşılayan özel sağlık sigortası, farklı bütçelere yönelik bir şekilde yaptırılabilir. ÖSS teminatları, yatarak tedavi teminatı ve ayakta tedavi teminatını içerir. Yani kontrol, muayene, tahlil, ameliyat, fizik tedavi, kemoterapi ve yoğun bakım gibi çok sayıda farklı hizmet ÖSS kapsamında yer alabilir.

Poliçe kapsamına göre teminatlar ve sigortanın masrafları karşılama oranı değişiklik gösterebilir. Oldukça yüksek miktarlara ulaşabilen özel hastane masraflarına yönelik bir sigorta olan ÖSS bütçe açısından göz önünde bulundurmaya değer bir seçenek olabilir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası (TSS)

tamamlayıcı sağlık sigortası

Sağlık sigortası seçenekleri arasında tamamlayıcı sağlık sigortasını tercih edebilirsiniz. SGK’lı kişilerin kullanabileceği bu sağlık sigortası Sosyal Güvenlik Kurumu ile anlaşmalı hastanelerde fark ücretini karşılar.

Tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında ameliyat ve diyaliz gibi hizmetleri içeren yatarak tedavi teminatlarının yanı sıra muayene ve röntgen gibi hizmetleri içeren ayakta tedavi teminatları yer alır. Ayrıca TSS için çeşitli ek teminatlar da seçilebilir. Tamamlayıcı sağlık sigortası ücreti tercih edilen ek teminatlara göre değişiklik gösterebilir.

ÖSS Veya TSS Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bütçe dostu sağlık sigortaları arasında tercihinizi yaparken ihtiyaçlarınıza uygun poliçe kapsamına sahip bir sigorta seçtiğinizden emin olun. Bu alanda ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurarak ek teminat tercihi gibi konularda sizin için daha uygun seçeneklere yönelebilirsiniz. Seçeceğiniz sağlık sigortasıyla hangi hastanelerde hizmet alabileceğiniz de dikkate almak isteyebileceğiniz diğer unsurlar arasında yer alır.

Bahsetmiş olduğumuz poliçe kapsamı gibi hususların yanı sıra sağlık sigortası yaptırırken bir diğer önemli etken de fiyatlardır. Sigortam.net ile sigortanızı yaptırırken tamamlayıcı sağlık sigortası ve özel sağlık sigortası fiyat seçenekleri arasında pek çok teklifi inceleme fırsatı bulabilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Ve Özel Sağlık Sigortası Fiyat Teklifi Alın!

Sağlık hizmeti almanıza bağlı olarak ortaya çıkabilen masraflar için bütçe dostu sağlık sigortaları arıyor olabilirsiniz. Sigortam.net üzerinden kolay ve hızlı bir biçimde tamamlayıcı sağlık sigortası ve özel sağlık sigortası fiyat teklifi alabilirsiniz. Daha sonra bu teklifler arasında bütçenize uygun bir seçimi tercih ederek sağlık sigortanızı yaptırabilirsiniz.

0 Paylaşım
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You May Also Like