Gürcistan Vatandaşlarına Müjde !!

0
59
Gürcistan Vatandaşlarına Müjde !! Gürcistan Vatandaşlarına Müjde !! G  rcistan Vatanda  lar  na M  jde
Gürcistan Vatandaşlarına Müjde !!

Gürcistan vatandaşlarının Schengen Bölgesi’ne vizesiz seyahat dönemi 28/03/2017 tarihi ile başladı.  Vize serbestinin 28/03/2017’den itibaren resmi olarak yürürlüğe girmesine ilişkin, Başbakan Kvirikaşvili ve bazı bakanlar Tiflis’ten bir AB ülkesine giden ilk vatandaşlar oldu.

Gürcüler, böylelikle 180 günlük süre içinde 90 gün boyunca iş, turizm ve ticaret için herhangi bir AB ülkesine vizesiz olarak girme hakkına sahip oldu.

Kvirikaşvili, yolculuk öncesi basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Bugünden itibaren Gürcistan vatandaşlarının Schengen Bölgesi’ne vizesiz seyahat süreci resmen başladı. Bu çok büyük bir başarıdır. Vizesiz seyahat, Gürcistan vatandaşlarına AB’yi daha yakından tanıma fırsatı sağlayacak.” dedi.

Bu haberden sonra Gürcistan Biyometrik pasaportuna sahip tüm ülke vatandaşları AB ülkelerine sadece uçak biletlerini alarak gidebilecek. 🙂 Darısı Türkiye’nin başına..

İyi seyahatler.

Paylaş
Önceki İçerikDünya’nın En İyi 10 Kamp Alanı
Sonraki İçerikDenizli | Pamukkale Gezi Rehberi
Seyahat Yazarı, hayatımıza yeni, heyecanlı ve unutulmaz anılar biriktirerek devam etmek için çıktığımız bu yolda hayallerimizi gerçekleştirmek hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here