Havaalanı Transit Vizesi İsteyen Ülkeler

2017 havaalanı transit vizesi isteyen ülkeler listesini sizler için aşağıda sıraladım. Uçak bileti almadan önce mutlaka bu listeye göz atın.

AVRUPA

Almanya

Geçerli bir ABD, Japonya veya Kanada vizeniz varsa yada Schengen vizeniz ile bir Avrupa ülkesini ziyaret ediyorsanız transit vize almanız gerekmiyor. Yeşil pasaporta sahipseniz de transit vize almanız gerekli değildir.

İngiltere

Geçerli bir ABD, Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda, İrlanda veyaSchengen vizeniz varsa havaalanı transit vize almanız gerekli değildir.

Çek Cumhuriyeti

Yeşil pasaporta sahipseniz havaalanı transit vizesi almanız gerekmez yada Norveç, İzlanda, Schengen vizelerinden birine sahip olmanız gerekli.

İsviçre

Schengen, Kanada, Japonya veya ABD vizesi sahipleri havaalanı transit vizesi almaları gerekmiyor. Diplomatik pasaport sahiplerinin de havaalanı transit vizesi alması gerekli değildir.

Yunanistan

Geçerli bir Schengen vizeniz yoksa havalanı transit vizesi almanız gereklidir. Yeşil pasaporta sahip Türk vatandaşları hariç.

AMERİKA

ABD

ABD’de havaalanlarında transit vizeniz olmadan geçiş yapamazsınız.

Kanada

Kanada her türlü pasaporta havaalanı transit vizesi istemektedir. Bu ülkeden aktarma yapacaksınız mutlaka 3 hafta öncesinden havaalanı transit vize başvurusu yapmanız gerekmektedir.

19 YORUMLAR

 1. Buket Hanım gerçekten çok teşekkür ederim amerika uçuşum için almanya üzerinden aktarma yapıcaktım çok endişeliydim heryerde transit vize gerekiyor yazarken sizin ABD vizeniz olması durumunda transit vize ihtiyacınız yok konusundaki vermiş olduğunu bilgiye güvendim ve gerçekten sorunsuz olarak aktarmamı gerçekleştirdim bilgileriniz çok kesin ve net tekrar teşekkür ederim .

 2. Merhabalar Serdar bey Ukrayna Belgrad Stockholm (İsveç) aktarmamiz var acaba İsveç bizden transit vizesi​ istermi? Teşekkürler iyi geceler

 3. MERHBA KASIM AYINDA GİDİŞ AMSTERDAM , ARALIK AYI DÖNÜŞ PARİS AKTARMALI 20 GÜNLÜK SEYAHAT PROGRAMIM VAR AKTARMA SÜRELERİ 18 SAAT İLE 29 SAAT
  TRANSİT VİZE ALMAM GEREKİYORMU

   • kusura bakmayın eksik yazmışım gideceğim ülke peru ve aktarmada bekleme süreleri çok uzun mesela 18 saat bitanesi yinede transit vize gerekmezmi

    • Türkiye > Hollanda > Peru ve Peru > Fransa > Türkiye uçuşunuz olacak anladığım kadarıyla. Bu durumda da transit vizesi almanı gerekmiyor. Sadece aktarma süresi boyunca hava limanının dışına çıkamazsınız. Hava limanında pasaport kontrolünü geçmeden uçağınızın kalkacağı bölümde beklemeniz gerekli.

 4. Hollanda ve Fransa için transit vizeye gerek yok demişsiniz ancak bu durum Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahipleri için de geçerli mi? Ben de birkaç gün sonra İstanbul’dan Lima’ya (Peru) uçuş yapacağım. Gidişte aktarma Fransa Charles de Gaulle Havalimanından, dönüş ise Amsterdam Schipol Havalimanından olacak…

 5. Dominik Cumhuriyetine seyahet edecegim ama gidis fransa aktarmali donus belcika aktarmali, ve disisleri bakanliginin verdigi bilgide transit vizeye ihtiyac oldugu yaziyor. Bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim.
  Bekleme suresi fransada 4 saat belcikada 1.5 saat.

  • Belçika, “A” ve “B” olmak üzere iki tip transit vize uygulamaktadır. A vizesi, havalimanlarında gümrüklü bölge içinde dolaşmaya izin vermekte olup, vatandaşlarımız için gerekmemektedir. B vizesi ise 3 günlük geçerlilik süresi çerçevesinde havalimanından çıkmaya olanak tanımaktadır. Karayolu ile seyahat edecek kişiler için B vizesi geçerlilik süresi 5 gündür. Kaynak: http://www.mfa.gov.tr/belcika.tr.mfa
   Fransa içinde aynı durum geçerlidir. Yani transit vizesi almanız gerekmiyor Kadir bey.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here