Havaalanı Transit Vizesi İsteyen Ülkeler
Havaalanı Transit Vizesi İsteyen Ülkeler

Havaalanı Transit Vizesi İsteyen Ülkeler

Havaalanı transit vizesi isteyen ülkeler 2017 listesini sizler için aşağıda sıraladım. Uçak bileti almadan önce mutlaka bu listeye göz atın.

AVRUPA Havaalanı Transit Vizesi İsteyen Ülkeler

Almanya

Almanya Havaalanı Transit Vizesi
Almanya Havaalanı Transit Vizesi

Geçerli bir ABD, Japonya veya Kanada vizeniz varsa yada Schengen vizeniz ile bir Avrupa ülkesini ziyaret ediyorsanız transit vize almanız gerekmiyor. Yeşil pasaporta sahipseniz de transit vize almanız gerekli değildir.

İngiltere

İngiltere Havaalanı Transit Vizesi
İngiltere Havaalanı Transit Vizesi

Geçerli bir ABD, Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda, İrlanda veyaSchengen vizeniz varsa havaalanı transit vize almanız gerekli değildir.

Çek Cumhuriyeti

Çek Cumhuriyeti Havaalanı Transit Vizesi
Çek Cumhuriyeti Havaalanı Transit Vizesi

Yeşil pasaporta sahipseniz havaalanı transit vizesi almanız gerekmez yada Norveç, İzlanda, Schengen vizelerinden birine sahip olmanız gerekli.

İsviçre

İsviçre Havaalanı Transit Vizesi
İsviçre Havaalanı Transit Vizesi

Schengen, Kanada, Japonya veya ABD vizesi sahipleri havaalanı transit vizesi almaları gerekmiyor. Diplomatik pasaport sahiplerinin de havaalanı transit vizesi alması gerekli değildir.

Yunanistan

Yunanistan Havaalanı Transit Vizesi
Yunanistan Havaalanı Transit Vizesi

Geçerli bir Schengen vizeniz yoksa havalanı transit vizesi almanız gereklidir. Yeşil pasaporta sahip Türk vatandaşları hariç.

AMERİKA Havaalanı Transit Vizesi İsteyen Ülkeler

ABD

Amerika Havaalanı Transit Vizesi
Amerika Havaalanı Transit Vizesi

ABD’de havaalanlarında transit vizeniz olmadan geçiş yapamazsınız.

Kanada

Kanada Havaalanı Transit Vizesi
Kanada Havaalanı Transit Vizesi

Kanada her türlü pasaporta havaalanı transit vizesi istemektedir. Bu ülkeden aktarma yapacaksınız mutlaka 3 hafta öncesinden havaalanı transit vize başvurusu yapmanız gerekmektedir.

Havaalanı transit vizesi isteyen ülkeler yazımız hakkında sorularınızı bize yorum kısmından iletebilirsiniz. Bizi Facebook‘tan takip etmeyi unutmayın.

Mutlu ve Cesur Kalın…

29 YORUMLAR

 1. Buket Hanım gerçekten çok teşekkür ederim amerika uçuşum için almanya üzerinden aktarma yapıcaktım çok endişeliydim heryerde transit vize gerekiyor yazarken sizin ABD vizeniz olması durumunda transit vize ihtiyacınız yok konusundaki vermiş olduğunu bilgiye güvendim ve gerçekten sorunsuz olarak aktarmamı gerçekleştirdim bilgileriniz çok kesin ve net tekrar teşekkür ederim .

 2. Merhabalar Serdar bey Ukrayna Belgrad Stockholm (İsveç) aktarmamiz var acaba İsveç bizden transit vizesi​ istermi? Teşekkürler iyi geceler

 3. MERHBA KASIM AYINDA GİDİŞ AMSTERDAM , ARALIK AYI DÖNÜŞ PARİS AKTARMALI 20 GÜNLÜK SEYAHAT PROGRAMIM VAR AKTARMA SÜRELERİ 18 SAAT İLE 29 SAAT
  TRANSİT VİZE ALMAM GEREKİYORMU

   • kusura bakmayın eksik yazmışım gideceğim ülke peru ve aktarmada bekleme süreleri çok uzun mesela 18 saat bitanesi yinede transit vize gerekmezmi

    • Türkiye > Hollanda > Peru ve Peru > Fransa > Türkiye uçuşunuz olacak anladığım kadarıyla. Bu durumda da transit vizesi almanı gerekmiyor. Sadece aktarma süresi boyunca hava limanının dışına çıkamazsınız. Hava limanında pasaport kontrolünü geçmeden uçağınızın kalkacağı bölümde beklemeniz gerekli.

 4. Hollanda ve Fransa için transit vizeye gerek yok demişsiniz ancak bu durum Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahipleri için de geçerli mi? Ben de birkaç gün sonra İstanbul’dan Lima’ya (Peru) uçuş yapacağım. Gidişte aktarma Fransa Charles de Gaulle Havalimanından, dönüş ise Amsterdam Schipol Havalimanından olacak…

 5. Dominik Cumhuriyetine seyahet edecegim ama gidis fransa aktarmali donus belcika aktarmali, ve disisleri bakanliginin verdigi bilgide transit vizeye ihtiyac oldugu yaziyor. Bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim.
  Bekleme suresi fransada 4 saat belcikada 1.5 saat.

  • Belçika, “A” ve “B” olmak üzere iki tip transit vize uygulamaktadır. A vizesi, havalimanlarında gümrüklü bölge içinde dolaşmaya izin vermekte olup, vatandaşlarımız için gerekmemektedir. B vizesi ise 3 günlük geçerlilik süresi çerçevesinde havalimanından çıkmaya olanak tanımaktadır. Karayolu ile seyahat edecek kişiler için B vizesi geçerlilik süresi 5 gündür. Kaynak: http://www.mfa.gov.tr/belcika.tr.mfa
   Fransa içinde aynı durum geçerlidir. Yani transit vizesi almanız gerekmiyor Kadir bey.

 6. Merhaba eşim ile beraber küba’ya gideceğiz ben TC vatandaşıyım eşim Ukrayna vatandaşı Kanada, Ukrayna vatandaşlarından transit vize istiyormu. teşekkü ederim

 7. Merhaba ben Meksikaya seyahat etmek ıstıyorum cogu hava yolu fransa aktarma yapıyor .
  Türkıye>Fransa>Meksika için meksika vizesi dışında transit vize alamam gerekiyormu

 8. Merhabalar simdi ben meksika vizemle Belçika üzerinden transit vize olmadan geçip gidebiliyormuyum yani elimi kolumu sallayarak abi Otel Rezervasyonu. Ve gidiş donus biletim varken

 9. Merhaba , İstanbul – Hollanda – Galler gidiş , Galler – Hollanda – Fransa – İstanbul dönüş için transit vizeye ihtiyacım var mı? Fransa konsolosluğunun sayfasında şu yazı var ama : Resmi pasaport sahibi değilseniz ve Schengen ülkelerinden alınmış yasal bir izniniz bulunmuyorsa Fransa transit vizesi almanız zorunludur.

  • Merhaba, Galler’e gidişiniz sırasında transit vizesi lazım değil fakat dönüşünüzde schengen vizeniz olmak zorunda. Üçüncü bir ülkeye seyahat etmek için Schengen bölgesi içinde en az iki defa aktarma yapılacaksa Schengen vizesi almak şarttır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here