Bulgaristan Gezi Rehberi

0
30
Bulgaristan Gezi Rehberi bulgaristan gezi rehberi Bulgaristan Gezi Rehberi Bulgaristan Gezi Rehberi 720x405
Bulgaristan Gezi Rehberi

Bulgaristan Gezi Rehberi

Bulgaristan İstanbul’dan sadece 2 saat uzaklıktadır. Para birimi Leva’dır (1Lev = 2TL) ve Bulgarca konuşulur. Doğası ve kültürü ile zengin bir ülkedir. Sanıldığının aksine ucuz değildir. Türk Lirasının euro karşısında değer kaybetmesiyle Leva’da değer kazanmış oldu. Bir diğer yanlış bilinen nokta ise Bulgaristan’ın güvenli olmaması. Bulgaristan Avrupa’da kişi başına en çok polis düşen ülkedir ve güvenli bir yerdir. Yaklaşık 6 yıldır Bulgaristan’da yaşıyorum ve hiç bir problem yaşamadım.

Bulgaristan’a Nasıl Gidilir?

Yeşil pasaportunuz yoksa Bulgaristan’a gidebilmek için Vize almanız gerekmektedir. Bu hemen sizin gözünüzü korkutmasın. Bulgaristan vizesi evraklarınızı teslim ettikten sonra 3 günde çıkmaktadır.

Uçakla Bulgaristan’a gitmek oldukça pahalıdır. Bu nedenle en çok tercih edilen ulaşım yöntemi otobüslerdir. Bilet fiyatları yaklaşık olarak 80 – 100₺ arasındadır. Tercih edebileceğiniz firmalar Metro Turizm, HAS Turizim ve Alpar‘dır.

Bulgaristan’da Gezilecek Yerler

Sofya

bulgaristan gezi rehberi Bulgaristan Gezi Rehberi Bulgaristan Sofya Aleksandr Nevski Katedrali 644x362
Bulgaristan Sofya Aleksandr Nevski Katedrali

Sofya Bulgaristan’ın başkentidir. En ünlü yerleri Vitoşa DağıAleksandr Nevski KatedraliBanyabaşı Camii ve NDK meydanıdır.

Sofya Gezi Rehberi

Varna

Bulgaristan, Varna Gezi Rehberi bulgaristan gezi rehberi Bulgaristan Gezi Rehberi Bulgaristan Varna Gezi Rehberi 644x362
Bulgaristan, Varna Gezi Rehberi

Varna Bulgaristan’ın önde gelen tatil yerlerinden biridir. En ünlü yerleri Dormition of the Mother of God Katedrali (Resimde Görünen), Primorski ParkıOpera Binası ve plajlarıdır.

Varna Gezi Rehberi

Burgas

Burgaz Gezi Rehberi bulgaristan gezi rehberi Bulgaristan Gezi Rehberi Bulgaristan Burgas Gezi Rehberi 644x362
Bulgaristan, Burgaz Gezi Rehberi

Burgas Bulgaristan’ın Karedeniz kıyısında tatil yeridir. En ünlü yerleri NesebarSunny Beach ve The Sea Garden Parkı‘dır.

Burgas Gezi Rehberi

Sozopol

Sozopol Gezi Rehberi bulgaristan gezi rehberi Bulgaristan Gezi Rehberi Bulgaristan Sozopol Gezi Rehberi 644x362
Bulgaristan, Sozopol Gezi Rehberi

Sozopol Burgas’ın güneyinde daha sakin bir tatil yeridir. Sozopol plajları ve kamp alanları ile ünlü bir yerdir.

Sozopol Gezi Rehberi

Plovdiv

Bulgaristan, Plovdiv Gezi Rehberi bulgaristan gezi rehberi Bulgaristan Gezi Rehberi Bulgaristan Plovdiv Gezi Rehberi 720x405
Bulgaristan, Plovdiv Gezi Rehberi

Plovdiv Bulgaristan’ın eski başkentidir. Burgas ile Sofya arasındadır. En ünlü yerleri Hüdavendigâr Camii, Old Town ve Roman Tiyatrosu‘dur.

(Plovdiv Gezi Rehberi Çok Yakında)

Pleven

Bulgaristan, Pleven Gezi Rehberi bulgaristan gezi rehberi Bulgaristan Gezi Rehberi Bulgaristan Pleven Gezi Rehberi 644x362
Bulgaristan, Pleven Gezi Rehberi

Pleven Bulgaristan’ın Romanya sınırında bir ilidir. En ünlü yerleri Pleven Tarih MüzesiPleven PanoramasıKardeş Mezarlığı ve Nikopol ilçesidir.

Pleven Gezi Rehberi

Melnik

Bulgaristan, Melnik Gezi Rehberi bulgaristan gezi rehberi Bulgaristan Gezi Rehberi Bulgaristan Melnik Gezi Rehberi 720x405
Bulgaristan, Melnik Gezi Rehberi

Melnik Bulgaristan’ın Yunan sınırına yakın küçük bir ilidir. En ünlü yerleri Melnik Piramidleri, Melnik Yeraltı, Şarap Müzesi ve Rozhen Manastırı‘dır. Melnik şarap üretimi ile de ünlüdür.

Melnik Gezi Rehberi

Rila Yedi Göller

Bulgaristan, Rila Yedi Göller Gezi Rehberi bulgaristan gezi rehberi Bulgaristan Gezi Rehberi Bulgaristan Rila Yedi G ller Gezi Rehberi 720x405
Bulgaristan, Rila Yedi Göller Gezi Rehberi

Rila Yedi Göller Sofya’nın güneyindedir. Sofya’ya 1.5 saat uzaklıktadır. Rila dağının üzerinde yer alan 7 adet gölü bulunmaktadır.

Rila Yedi Göller Gezi Rehberi

Batak Gölü

Bulgaristan Batak Gölü bulgaristan gezi rehberi Bulgaristan Gezi Rehberi Bulgaristan Batak G l  e1505158743505 720x405
Bulgaristan Batak Gölü

Batak Gölü Sofya’ya 2 saat Plovdiv’e 1 saat uzaklıktadır. Gölün ortasında yer alan ufak adacık ve çevresindeki güzel doğası ile ünlü bir yerdir.

Batak Gölü Gezi Rehberi

Rila Manastırı

Bulgaristan, Rila Manastırı Gezi Rehberi bulgaristan gezi rehberi Bulgaristan Gezi Rehberi Bulgaristan Rila Manast r  Gezi Rehberi 720x405
Bulgaristan, Rila Manastırı Gezi Rehberi

Rila Manastırı Bulgaristan’ın sembollerinden biridir. Bulgaristan’ın en büyük ve en ünlü Doğu Ortodoks manastırlarındandır.

Rila Manastırı Gezi Rehberi

Tanrının Gözleri

Tanrının Gözleri Mağra İçi kapak bulgaristan gezi rehberi Bulgaristan Gezi Rehberi Tanr n n G zleri Ma ra   i kapak 644x362
Tanrının Gözleri Mağra İçi kapak

Tanrının Gözleri Sofya’ya 1.5 saat uzaklıktadır. Mağara içerisinde oluşan iki deliğin insan gözlerini andırması nedeniyle buraya Tanrının Gözleri denmektedir.

Tanrının Gözleri Gezi Rehberi

Bulgaristan Gezi Rehberi hakkında sorularınızı bize yorum kısmından iletebilirsiniz.

Mutlu ve Cesur Kalın…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here