Yurtdışında Eğitim Hayallerinizi Ertelemeyin_ Amerika_da Lise Eğitimi
Yurtdışında Eğitim Hayallerinizi Ertelemeyin_ Amerika_da Lise Eğitimi

Yurtdışında Eğitim Hayallerinizi Ertelemeyin_ Amerika_da Lise Eğitimi

Günümüzde, yurtdışında eğitim artık hemen her öğrencinin hayallerini süslüyor. Eğer siz de bu öğrencilerden biriyseniz, yurtdışında eğitim hayallerinizi lise ya da üniversiteyi bitirene kadar ertelemek zorunda değilsiniz. ICES’in yurtdışında lise eğitimi programları ile henüz lisede okurken de benzersiz bir yurtdışı eğitim tecrübesi yaşamanız mümkün. Yurtdışı lise eğitiminde en çok tercih edilen ülkelerin başında ise Amerika Birleşik Devletleri geliyor.

Neden Amerika?

Lise eğitiminde Amerika’nın tercih edilmesinin nedenlerinden ilki tabii ki kazandıracağı yabancı dil becerisidir. Anadili İngilizce olan insanlarla çevrili olduğunuz bir ortamda, İngilizceniz en kısa sürede onlarınki kadar akıcı hale gelecektir. Ayrıca Amerika’da lise sonrasında lisans eğitimine de devam etmek gibi planlarınız varsa, SAT sınavına yerinde hazırlanabilir, erken yaşta kazanacağınız bu yurtdışı deneyimi ile Amerikan üniversitelerine kabul edilme şansınızı arttırabilirsiniz.

Amerika’da lise eğitimi almanın sadece akademik değil, kültürel açıdan da pek çok avantajı bulunmaktadır. Amerika, tüm dünyadaki öğrenciler arasında popüler bir seçenek olduğundan sadece Amerika’dan değil dünyanın pek çok yerinden arkadaş edinme şansınız vardır. Amerikan kültürünü yerinde öğrenirken, bir yandan da diğer dünya kültürlerini tanıyabilir ve kendi kültürünüzü arkadaşlarınıza tanıtabilirsiniz.

Amerika’da Lise Eğitimi İçin Hangi Seçenekler Var?

Amerika lise değişim olanakları açısından oldukça zengin. Kısa dönem veya uzun dönem programlardan birini tercih edebilirsiniz. Kısa dönem programları tercih eden öğrenciler Türkiye’ye döndüklerinde yıl kaybetmeden eğitimlerine devam edebilirler. Uzun dönem programları seçen öğrencilerin ise Amerika’da üniversiteye hazırlanma imkanı vardır.

BAKIN  Volvo Yedek Parça Değişiminde Otolye Güvencesi ile Avantajlı Fiyatlara Ulaşabilirsiniz!

Okul olarak Arizona, Arkansas, California, Florida, Georgia, Massachusetts, New Jersey, New York, Utah, Rhode Island, ve Washington’daki devlet okullarından birini ya da Florida, Illinois, Washington, New York, Massachusetts, Georgia, California veya Arizona’daki özel okullardan birini tercih edebilirsiniz. Hem devlet hem de özel okullar, aile yanında konaklama imkanı sunarken yatılı okul seçenekleri de bulunmaktadır.

Kabul Şartları Neler?

Amerika lise eğitimi değişim programlarından birine kabul edilebilmek için gereken şartlardan ilki 15-19 yaş aralığında olmaktır. 19 yaş sınırını geçmemek kaydıyla 12. sınıf sonrası da programa katılınabilir. Lisedeki genel not ortalamanızın ise 100 üzerinden en az 70 olması gerekmektedir. İngilizce dil yeterliliği de kabul şartlarından bir diğeri. ELTiS sınavından en az 215 puan alınmış olmalıdır. Son olarak rehberlik birimi tarafından uygulanan ‘Kişilik Envanteri’ testini geçip psikolojik olarak hem sizin, hem de ailenizin bu yurtdışı eğitim tecrübesine hazır olduğunuzu kanıtlamalısınız.

Daha ayrıntılı bilgi için, siz de hemen 444 22 03’ü arayın, veya sitemizdeki bilgi formunu doldurun, biz sizi arayalım.