Hakkımızda

Biz Buket Cesur ve Serdar Cihan Cesur;

Gezip görmeyi seven iki kişi olarak tesadüf eseri tanışmamızla birlikte, yolculuklarımızı önce hep aynı rota üzerinde birleştirerek buluşup görüştük. Bir çok yeri birlikte keşfedip bir çok değişik deneyimler edindik. Yaşadığımız heyecan dolu yolculuklar ve maceralardan aldığımız zevk ve keyif ikimiz içinde hep aynıydı. İkimiz de yeni yerler görmeyi, yeni şeyler keşfetmeyi, kaybolmayı seviyorduk ve macera dolu bir hayatımız olsun istiyorduk. Çok şanslıydık ki birbirimizi bulduk.

Bu güzel seyahatlerin ardından ciddi kararlar alıp hayatlarımızı sonsuza kadar bağlayan imzayı attık. Artık sadece birlikte seyahat etmiyoruz, hayatı da birlikte yaşıyoruz. Yaşantımızı evliliğimizden sonra Bulgaristan’nın Sofya şehrinde devam ettirmek istedik ve buraya taşındık. Aldığımız bu sorumlulukla birlikte biraz daha büyümüş olarak ama hep aynı hislerle yanımıza bir arkadaş daha edinip (Adı Yuki) gezip görmeye devam ediyoruz.

Daha önceleri gezip gördüğümüz yerleri kendimiz için bir hatıra olması açısından, ileride okuyup gülüp eğlenmek amacıyla gezi defterimizde saklarken bunu neden diğer insanlarla paylaşmayalım dedik ve cesurgezgin.com’u oluşturduk. Blog ismini gerçekten uzun bir süre düşündük ve hem soyadımız olan hemde karakterimiz olan CESUR kelimesini seçtik ve siteyi kurduk.

Başlarda birikmiş seyahat yazılarımızı tekrar tekrar okuyarak WordPress.com alt yapısı ile dijital ortamda yazıya döktük. Birlikte ilk gittiğimiz ülke Makedonya oldu. Ben Buket Cesur, memleketim olması dolayısıyla da ayrı bir yeri olmasından sebep, ikimiz içinde hep bir özelliği oldu bu ülkenin. Devamında bir Balkan Turu yapıp evlerimize geri döndük. Bunların hepsini yaparken ben ayrıca çalışıyordum da. Kimse çalışmanın; gezmenin önüne geçeceğini söylemesin bu yüzden. Çalışıyor olmanın size ayrıca birden fazla da yararı bile olabiliyor. Özellikle de vize almak istediğinizde.


Sık sık çevremizden duyduğumuz temel iki sorular var; Bu kadar boş zamanı ve bu kadar bütçeyi nasıl buluyorsunuz? Gittikçe büyüyen cesurgezin.com olarak bunlara da bir açıklık getirmek için hepsini cevaplıyoruz.

• Bütçemizi nasıl ayarlıyoruz?

Bütçemizi gezilerimiz için en düşük miktardan hesaplayıp gidiyoruz. Yaptığımız seyahatler milyarlık seyahatler değiller. Bavullar ile yollara çıkmıyoruz. Bir sırt çantası ile bir minibüse binip 12 saat yolculuk yapıp, geceyi bir çadır da geçirebiliyoruz. Çadırda kalmak için ekstra bir harcama yapmanıza gerek kalmıyor. Yemek için restorant yada cafe aramıyoruz. İhtiyacımız kadarını gün içinde temin edip o günü bitiriyoruz. Bunlar aslında bizim tercih ettiğimiz yaşam tarzından kaynaklanıyor da diyebilirim.

Cebimizde milyarlar ile lüks oteller de kalıp günümüzün hepsini havuz başında geçirmekten hoşlanmayan insanlarız. Gittiğimiz her yerde değişik tatlar, değişik yerler, dünya mirasları, eski yerleşim yerleri, oranın tarihi ile ilgileniyoruz ve öğreniyoruz.

• Gezmek için bu kadar zamanı nasıl buluyorsunuz, ikinizde çalışıyorsunuz?

İkimizin de çalışıyor olması az önce de bahsettiğim gibi bizim için gerçekten iyi bir şey. Çalışma hayatını sevmeyen bir çok insan dışında iş yerimizdeki stres ve sıkıntıyı bu şekilde gezerek atmak için izin günlerimizi kullanıyoruz. Daha çok genciz ve bir birikim yapıp geleceğimizi düşünmeliyiz. Bu sebeple de çalışmak zorundayız.


Amacımız,

Elbette bir amacımız var!! En büyük hayalimiz ve amacımız yaşamımızın her anını gerçekten vay be! diyebileceğimiz şeyler görüp bir sırt çantası ile dünyayı gezmek. Bu amacımızı gerçekleştirirken sizlere de ihtiyacımız olduğu doğru. Site üzerinde bizim için okuyup yorum yaptığınız her şey bizim yararımıza ve faydamıza olan şeyler.

Yazılarımızı okuyup beğendiyseniz altlarına yorum yapmayı es geçmeyin. Yorum yapın ki “paylaşımlarımız birilerine ulaştı” mutluluğunu bize yaşatın.

İlk yolculuğumuza çıktığımızda henüz çiçeği burnunda iki sevgiliydik ve şu an bir çift olarak amacımıza daha emin adımlarla yürüyerek sizlerin de desteğiyle cesurgezgin.com‘u geliştiriyoruz.


Bize Destek olmak mı istiyorsun? Öncelikle teşekkürler…

Yapacağın ilk şey yazılara yorum yapmak. İyi ve kötü. Beğenmediysen bunu da paylaş. Bize sor veya söyle ki kendimizi geliştirebilelim. Kendine pusula edindiğin bir yazı ile seyahat mi ettin? Siteye geri dön, yaşadığın deneyimi bizimle paylaş. Arkadaşlarına tavsiye et! Instagram da yayınla! Facebook’ta Like at! Google Plus’ta +1 yap.

Finansal olarak mı destek vereceksin?

Reklam verebilirsin. Bizimle çalışın! buraya tıklayarak nasıl ve ne şekilde reklam verebilirsin öğrenebilirsin. Bize finansal olarak destek vereceğin en kolay yöntem bu. Site üzerinde yayınladığımız reklamlarınızdan sizde kazanacaksınız. Hem bizim sitemizi duymaları açısından hem de sizin reklamınız olması için iyi bir yol. Şu an mevcut reklam şirketleri ile anlaşmamız var. Bir tane de sen ekleyip amacımıza ulaşmamız için bize destek olabilirsin.


Sonuç olarak diyeceğimiz şu ki, Seyahat etmek için size engel bir şey yok. Engelleri insanlar düşünceleriyle oluştururlar. Size engel olan her şeyi bir kenara atın çünkü bizim kültürümüz ve yaşadığımız ülkeden farklı ülkeler, farklı kültürler, farklı diller ve daha bir çok faklı şey var. Dışa dönün! O seyahate çıkın! Ön yargılarınızdan kurtulun.

Ve para biriktirin…

Her zaman her şey için bir yol vardır kaçmayın, CESUR olun!

Röportajlarımız

Hürriyet LogosuGezilecek Yerler LogosuÇok Okuyan Çok Gezen Logosu

 

 

 

Sosyal Hesaplarımız

blank blank blank blank blank

 

 

3 yorum
  1. İlk olarak sizleri tebrik ederim . Hepimizin istediği,hayal ettiğini yaşıyorsunuz. Takip ettiğim birkaç çiftten farkınız hem çalışma hayatınızın devam ettirmeniz hem de özgürce gezmeniz. Örnek alıyoruz sizleri. Yolunuz açık olsun.

  2. sizin bu yaşam tarzınız eminim çoğu genç çiftlere cesaret verecektir.durmayın yola devam edim bol şans

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir