belek halk plajı

Belek Nerededir? Belek’te Gezilecek Yerler?

0 Paylaşım
0
0
0

Akdeniz’in incisi, yerli ve yabancı turistlerin gözdesi olan Belek, ziyaretçilerine inanılmaz bir deneyim yaşatıyor. Muhteşem bir doğaya ev sahipliği yapan bu kusursuz beldede tatil yapmak hayat boyu unutulamayacak bir deneyim.

Belek, doğasıyla dikkat çekiyor olsa da aslında yapılacak farklı aktiviteler ve Antalya’nın diğer beldelerini keşfetme olanağı sunan konumuyla da ayrıcalıklı bir tatil beldesi. Bu kusursuz coğrafya, özellikle Belek kiralık villaları ile tadına doyulmayan bir tatil deneyimi yaşatıyor.

belek antalya dron görüntüsü

Belek Nerede?

Belek, Antalya’ya bağlı bir tatil beldesi. Belek, Antalya şehir merkezinden 43 kilometre, Serik ilçe merkezinden yaklaşık üç kilometre uzaklıkta bulunuyor. Tarihin ve doğanın kesişim noktası olan bir bölgede konumlanmış Belek’te, hem denizin tadına doymak hem de Akdeniz’in eşsiz tarihi keşfetmek mümkün.

Belek’e Nasıl Gidilir?

Belek, ulaşım açısından belki de bölgenin en rahat yerlerinden biri. Antalya Havaalanı’ndan çok kısa sürede servislerle ulaşabileceğiniz beldeye şehir merkezinden otobüsler de kalkıyor.

Yine aynı şekilde, bazı firmalar yaz sezonunda, büyük şehirlerden doğrudan Belek’e giden otobüslerle de hizmet veriyor.

Belek’te Nerede Konaklanır? En İyi Konaklama Seçenekleri

Belek’te konaklama için otel seçenekleri çok olsa da tatilcilerin ilk tercihi Belek kiralık villalarından yana oluyor. Bölgenin doğasını özgürce keşfetmek, kendi programınıza göre, tam anlamıyla hayal ettiğiniz tatili yaşamak için en iyi seçim kiralık villalar olarak belirtiliyor.

Gotatil, en iyi Belek kiralık villalarını, gotatil.com/belek-kiralik-villa pek çok farklı konsept ile misafirlerle buluşturuyor. Jakuzili villalardan, balayı villalarına, denize veya merkeze yakın Belek kiralık villa seçeneklerine kadar sayısız alternatif, Gotatil güvencesiyle, en iyi fiyatlarla misafirlere sunuluyor.

belek kiralık villa

Belek’te Gezilecek Yerler

Belek’te mutlaka görülmesi gereken pek çok tarihi yer mevcut. Özellikle, Likya medeniyetinden kalan eserler bu bölgenin tarihini en iyi şekilde yansıtıyor.

belek halk plajı

Belek’te mutlaka ziyaret etmeniz gereken yerlerin başında Aspendos Antik Kenti ve Tiyatrosu geliyor. Milattan sonra ikinci yüzyılda inşa edildiği düşünülen bu tarihi eser, Belek’ten yaklaşık 18 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Türkiye’nin en iyi korunan antik tiyatroları arasında gösterilen Aspendos, 20.000 kişilik kapasiteye sahip. Antik dönemden bu yana ayakta kalan ve iyi şekilde korunan yapı, bugün de tiyatro, konser ve benzeri etkinliklere ev sahipliği yapmaya devam ediyor.

Bölgenin tarih boyunca farklı kültürlere ev sahipliği yapmasının bir sonucu olarak, Belek’te pek çok dinden insana rastlamak mümkün. 2004 yılında inşa edilen Hoşgörü Bahçesi, içinde yan yana bulunan bir kilise, cami ve sinagog barındırıyor. Bölgenin hoşgörülü yapısını en iyi şekilde ifade eden bu önemli yapıyı da gezilecek yerler listenize ekleyebilirsiniz.

Belek ve Türkiye’nin en popüler beldelerinde villaları incelemek için https://www.gotatil.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Belek kent merkezi ve golf sahaları da mutlaka görülmesi gereken yerler arasında. Özellikle golf oynamaya ilgi duyuyorsanız, Türkiye’nin en iyi golf sahalarının Belek’te olduğunu unutmamalısınız.

0 Paylaşım
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir