İstanbul’un En Moda Yerleri

0 Paylaşım
0
0
0

blank

İstanbul, tarihi, kültürü, içerisinde barındırdığı çeşit çeşit güzellikleri ile her zaman bizleri şaşırtmaya devam ediyor. Gün geçmiyor ki ayrı bir semti keşfedilip moda olmasın. Biz de durmadık, merak ettik, araştırdık ve şu an İstanbul’un en moda yerlerini sizler için hazırladık.

Karaköy

İstiklal Caddesi’nin eski gösterişli günlerini anımsatan Karaköy, gençlere hitap eden tarzı, küçük şirin butik kafeleri ile hızlı bir tırmanışla Moda konumuna geldi. Yıkılan tophane ve İstiklalin kalabalığından oldukça bulanan insanların burayı ilk başlarda bir alternatif olarak benimsemeleri sonra sonra da iyice kabullenmeleri Karaköy’ü iyice yükseltti. Şimdi pek çok kişinin buluşma ve tanışma noktası Karaköy.

Balat

Dizi sektörümüzün parlattığı bir başka semtimiz de Balat. Benim bildiğim Ezel dizisi ile ilk defa girdi hayatımıza ama öncesi de olabilir. Dar sokakları ve buram buram tarih kokan dokusu ile iyice sevdirdi kendisini. Daha sonra çok fazla dizi ekibine kucak açtı. Tabi bu ilgi de zamanla popülaritesini iyice arttırdı. Şimdi kafeleri, kahvaltıcıları, küçük, dar sokakları ve  tarihi yapıları ile pek çok kişinin gezip gördüğü  bir semtimiz artık. Hala gidip görmediyseniz Balat’ta gezilecek yerler yazımıza göz atabilirsiniz.

Moda

Türkiye’de kültürün başkenti Kadıköy, Kadıköy’ün başkenti de Moda. Burada gezintiye çıkmak hele ki güzel bir Pazar sabahı insanı bir başka mutlu ediyor. Buram buram kültür kokan sokakları sizi bir sanatçı gibi hissettiriyor. Kültür ve Sanat o kadar işlemişti Kadıköy’e içerisinden hiç çıkmak istemiyorsunuz. Mis gibi kahve kokan kafeleri, Dondurmacı Ali Usta’sı, Waffe’cı Kemal Usta’sı ve Moda İskelesi ve daha sayamadığımız pek çok güzel yeri ile Moda’da olmak başlı başına bir mutluluk kaynağı.

Kuzguncuk

Kuzguncuk, birçok film ve dizinin çekim yeri olan güzide semtlerden birisidir. Tarihi bir dokuya sahip olan ve bu dokuyu her zaman koruyan Kuzguncuk semtinde İstanbul’un farklı bir yanını keşfedebilirsiniz. Şehrin trafiğinden, kalabalığından ve betonarme mimari yapısından sıkılanlar için Kuzguncuk, tarihi yolculuğa çıkılabilecek nadide bir semttir. Henüz gezip görmediyseniz Kuzguncuk’ta gezilecek yerler listemize göz atabilirsiniz.

Galata

Şehre yukarıdan bakmak isteyenlerin tercihi tabi ki Galata. El uzatsanız dokunabilecek gibisiniz adeta tarihi yarımada’ya. Başka hiç bir ülkede göremeyeceğiniz eşsiz boğaz manzarası sizi de büyüleyecek. Semtte bulunan kafeler de günün yorgunluğunu atmak için içilen kahvelerin bile tadı ayrı güzel.

0 Paylaşım
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir