ITIWIT 1 Kişilik Şişirilebilir Kano İncelemesi

ITIWIT 1 Kişilik Şişirilebilir Kano İncelemesi

0 Paylaşım
0
0
0

Bulgaristan Sofya Decathlon’dan aldığımız ITIWIT Tek kişilik kano incelemesi için hazırladığımız yazı ve videomuzda almayı düşündüğünüz kano hakkında sizlere bilgi vereceğiz. Aşağıdaki özellikler ve bilgiler ile birlikte almak istediğiniz kano hakkında detaylı bir bilgiye sahip olup aynı zamanda tecrübe ettiğimiz bu ürünü sizlere tanıtmış olacağız. Peki biz neden bu ürünü seçtik diye soracak olursanız eğer size bu konuyu şu şekilde özet geçebilirim.

Biz birer gezginiz. Fırsatını bulduğumuz yada fırsat yarattığımız her durumda yeni yerler görmek için seyahat ediyoruz. Bu sebeple yanımızda götürmek istediğimiz şeyler hep sırtımızda taşıyabileceğimiz şeyler olmalı diye düşünüyoruz. Diğer hazır kanoları bir garajınız yada ardiyeniz yoksa saklamak için bir yer kiralamak zorunda kalacaksınız veya evinizde gardırop üzerine falan koymaya çalışacaksınız muhtemelen. Bu çirkin görüntüde belki hoşunuza gitmeyecek. Bu yüzden biz ITIWIT kanoyu seçtik.

Decathlon ürünü olan ITIWIT kano da tam bizim aradığımız özelliklere sahip bir kano olmasından hem taşınabilirlik hemde kullanış açısından bizim için oldukça önemli bir seçim oldu.

Neden ITIWIT Şişirilebilir Kano?

1- Hafif ve kolay taşınabilirlik

Taşıma konusunda oldukça rahat olan ITIWIT kano hafif olmasından dolayı size hiç zorluk çıkarmıyor. 11 Kilo bir ağırlığı olan kano boyutları ile de çantasına konulduğunda arabanızın bagajına veya sırtınızda taşımak için ideal boyutlara sahip oluyor. İsterseniz sırtınızda isterseniz de arabanızın bagajında rahatlıkla taşıyabileceğiniz ITIWIT Kano taşınabilirliği ile bizden tam not aldı.

2- Pratik kurulum

En fazla 6 dakikanızı alacak bir kısa kurulumdan sonra kanonuz hazır. Pratik bir şekilde 3 ayrı bölmeden oluşan şamandıraları kısa bir sürede şişirdikten sonra kanonuz kullanıma hazır bir hale geliyor. Bu durum hem zamandan tasarruf hemde hiç yorucu değil.

3- Kürek çekmenizi kolaylaştıran arkalıklı koltuk

Kürek çekmek biraz sizi yorsada ITIWIT kanonun yaptığı; yeri ayarlanabilir arkalıklı şişme koltuğu konforu üst düzeye çıkartıp kürek çekişi konusunda belinize ve sırtınıza büyük destek sağlıyor.

4- Kapasite

ITIWIT kano tek kişilik, iki kişilik veya 3 kişilik şeklinde 3 farklı çeşidi bulunuyor. Bizim aldığımız ve incelemesini yaptığımız kano ITIWIT tek kişilik kanoydu. Tek kişilik olan kano maksimum 100 kg taşıyabiliyor. Fakat biz bu kanoyu ben 45 kilo eşimde 75 kilo olarak ikimiz aynı anda binip denedik ve taşıdığını gördük. 🙂 Bunu sizler için test edip onayladık. Fakat bu kilo dengesi herkes için aynı olmayabilir bu sebeple bunu sizin denemeniz beklediğiniz sonuçları doğurmayabilir dikkatli olmalısınız.

Nasıl Kullanmalısınız?

Teknik Bilgiler:

ŞİŞMİŞ BOYUTU

 • Uzunluk: 300 cm
 • Genişlik: 95 cm

ÇANTA İÇİNDE KATLI BOYUT

 • Yükseklik: 62 cm
 • Genişlik: 44 cm
 • Kalınlık: 27 cm
 • Ağırlık: 11 kg
 • Maksimum basınç: 0,1 bar (1,5 PSI)
 • Oturak sayısı: 1
 • İçindekiler: Kano, çanta, onarım kiti, salma

Pompa ürünle birlikte gelmiyor. Bu yüzden popmayı ayrı olarak almanız gerekli. Tribord çok uçlu çift etkili el pompası ile şişirilebilir.

1- Şişirmek için Öneriler

Aslında toplamda 3 parça şişiriyorsunuz ve dengeli olması için kendinize bir teknik geliştirebilirsiniz. Biz önce sağ ve sol şamandrayı şişirip en son alt kısmı şişiriyoruz. Ama önerilen şişirme yöntemi önce tabanı, ardından %50 oranında ilk şamandırayı, daha sonra da ikinci şamandırayı şişirmeniz yönünde. Her iki durumda da kanoyu fazla şişirmeyin. Şişirme işlemi bittikten sonra tüm sibopları iyice kapattığınızdan emin olun.

2- Bakım Önerileri

Yan şamandıralardan biri zarar görürse bu durumda önce fermuarlı bölgeden şamandırayı çıkartıp delinmiş bölgeyi yamalayın. Tabanı, cırt cırtlı bantları açarak çıkarabilirsiniz. 1. durum: Şamandıranın üzerinde delik oluşursa, onarım kitini kullanarak yama yapabilirsiniz. 2. durum: Delik, birleşim yerinin üzerinde oluşursa; lastiği değiştirmek için DECATHLON mağazasının atölye servisine başvurun.

3- Toplamak için Öneriler

Genellikle bu tarz büyük ürünler çıkarıldıkları kutularından veya çantalarından hep bir kaç parça arttırılarak geri toplanması konusunda zorluk yaşanır. 🙂 Ama Decathlon ITIWIT  kano ile böyle bir sorun yaşamıyorsunuz. Kanonun kendine ait bir çantası bulunuyor. Kullanımdan sonra önce kanoyu kurutup daha sonra şişirdiğiniz bölmeleri indiriyorsunuz.  Sağ ve sol şamandırayı ortaya doğru katlayıp iki üçgen uçlardan bir kere katladıktan sonra ikinciye katlayıp çantanın içine sığacak bir şekle sokmuş oluyorsunuz. Oldukça basit ve kolay olan toplamak çok zamanınızı almayacaktır.

4- Kayma Kalitesi

Decathlon ITIWIT kano ön ve arka tarafında bulunan iki üçgen bölme ile suda yol almanızı kolaylaştırıyor. Ayrıca kanonunun altında bulunan kızakları su üzerinde dengede kalmanızı sağlayıp daha hızlı gitmeniz için size yardımcı oluyorlar.

Tüm bu özellikleri içinde barındıran Decathlon ürünü ITIWIT tek kişilik kano incelemesi hakkında tecrübe ederek yazdığım bu yazı umarım işinize yarar. Merak ettiğiniz bir konu olursa yazıya yorum bırakabilirsiniz.

0 Paylaşım
4 yorum
 1. Bu ürünü almak istiyorum ama malzeme kalitesi olarak sizce nasıl kolay kolay patlar mı ? Bir de ben 2 kişilik olanı alıp tek başıma sürmek istiyorum içine yemek kıyafet gibi malzemelerimi alıp çadırlı tur yapma planlarım var sürüş de bana bir zorluk çıkarır mı sizce dengesizlik hantallık gibi ? Teşekkürler.

  1. Ürün malzeme kalitesi olarak çok iyi diyebilirim. Dışı kalın kumaş kaplamalı kolay kolay patlayacağını sanmıyorum. 2 kişilik ile tek kişilik arasında çok fazla boyut farkı yok tek kişilikte alabilirsiniz. Tek kişilikte de eşyalarınızı koyabileceğiniz bolca alan kalıyor.
   Sürüşü kolay dengeli gitmesi için kanonun altında 3 adet salma bulunuyor. Bana normal plastik kayaklara göre gitmesi biraz daha ağır gibi geliyor. Aynı hızda gitmek için biraz daha fazla çaba sarf ediyorsunuz.

 2. Çok iyi bir tanıtım olmuş bu soğukta hiç üşenmeden bu tanıtımı çektiğiniz için şahsım adına teşekkür ederim başarılar?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like