BCH Coin Geleceği 2022
BCH Coin Geleceği 2022

BCH Coin Geleceği 2022-2024 BCH Coin Yorum

BCH Coin Geleceği 2022-2024 BCH Coin Yorum Analizini sizler için hazırladık. BCH Coin hakkında tüm bilgiler için tıklayın.
0 Paylaşım
0
0
0

Bitcoin Cash (BCH) geleceği ile ilgili yorum ve analizler, portföyünde BCH’ye yer veren yatırımcılar tarafından yakından takip ediliyor. 2017 yılında, Bitcoin blokzincirinden ayrılarak piyasaya çıkan Bitcoin Cash, BCH simgesi ile borsalarda işlem görüyor. Bitcoin’in orjinal blokzincirinde, işlemlerin belli bir limitle kısıtlanmasından ötürü ortaya çıkan yavaşlığı sona erdirme hedefi ile geliştirilen BCH, en büyük coin’ler içinde yer alıyor.

Bitcoin’in, işlem sürelerinin daha kısa olduğu gelişmiş bir versiyonu olan BCH, önemli yeniliklere sahip. Bitcoin Cash satın alma işleminde en düşük komisyon için, BCH USDT sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Kripto paranın güncel fiyatına ise, BCH fiyat adresinden erişmek mümkün. BCH satın almayı düşünenler için, Bitcoin Cash nedir, 2023, 2024 ve sonrasında ne gibi avantajlar sunuyor, inceledik.

Bitcoin Cash nedir?

Bitcoin, 2009 yılında geliştirildi ve o dönemde bir blokzinciri devrimi yarattı. Bununla birlikte, Bitcoin’in uzun işlem süreleri, kullanım alanını daralttı. Bitcoin, değer saklama aracı olarak tercih edilse de, bu yönüyle eşler arası dijital varlık transferi için çok tercih edilmiyor. Bitcoin Cash, 2017 yılında geliştirilen bir Bitcoin çatalı. BTC ile aynı blokzincirinden doğan BCH, birtakım önemli farklara sahip. Bitcoin’in orijinal blok boyutu 1 MB limite sahipken, Bitcoin Cash blok limiti ise 8 MB. Buna ek olarak, Bitcoin Cash’te, bir saniyede gerçekleştirilen işlem süresi de Bitcoin’e göre yüksek.

Bitcoin’de bir saniyede 7 işlem gerçekleşirken, Bitcoin Cash’te bu işlem 61. Bitcoin Cash, bu özellikleriyle, piyasaya girmesinin ardından ciddi bir yatırımcı kitlesini çekmeyi başardı. 2017 yılında, 300 dolarlı seviyelerden işlem gören BCH, 2017 yılında 3900 dolar seviyesini geçti ve en büyük kripto para projeleri içine girmeyi başardı. Günümüzde de yüksek bir piyasa değerine sahip olan BCH, en büyük 30 coin içinde yer alıyor. Bitcoin Cash ile yapılan bir transferin, Bitcoin transferine göre yüzde 99 daha uygun komisyon sunması, BCH’nin altyapısının ne denli gelişmiş olduğunu gösteriyor.

Bitcoin Cash geleceği

Bitcoin Cash, 2017 yılından bu yana kripto para piyasasının en önemli varlıklarından biri olmayı başardı. 5 yıldır piyasada yer alan BCH’nin geleceği ile ilgili analiz yapılırken, dikkate alınacak en önemli faktör kullanım alanının genişlemesi. Bitcoin gibi, 21 milyon maksimum arza sahip olması, BCH geleceği açısından önemli rol oynayabilir. Bitcoin Cash, 2020 ve 2021 yıllarında yaşanan boğa piyasasında 1500 doları geçerek yatırımcılarına önemli bir kazanç sağladı. 2022 yılındaki sert düşüşün ardından, Bitcoin Cash’in 150 dolarlara gerilemesi ise yatırımcılar için ciddi bir kayıp yarattı. Bitcoin Cash için, 2023, 2024 ve sonrasında piyasa seyrinin genel hareketleri önemli. Zira, BCH ile BTC arasında bir korelasyon mevcut. Buna ek olarak, BCH’nin dijital ödemelerde kullanımının genişlemesi de, BCH fiyatına pozitif bir etki yapabilir.

Bitcoin Cash yorumları

BCH, piyasa değeri bakımından en büyük kripto varlıklar içinde olması nedeniyle sosyal medyada ve haber mecralarında hakkında birçok yorumun yer aldığı bir coin. Bitcoin Cash ile ilgili olarak yapılan pozitif yorumlarda, kripto paranın kullanım alanının yaygınlaşacağı beklentisi hakim. BTC’ye göre düşük işlem ücreti ve hızlı yapısı, BCH yorumlarında ön plana çıkıyor. Buna ek olarak, Bitcoin Cash yorumlarındaki negatif yaklaşımlarda, hem BCH’nin popülerliğinin zayıflayacağı, hem de genel bir ayı piyasasının etkili olacağı beklentileri öne çıkıyor. Her iki durum da, kesinlikten uzak tahminlere dayandığı için, BCH ve diğer altcoin’lerde, yatırımcılar kendi stratejilerine göre hareket etmeli ve teknik-temel analizlerine göre yatırım kararı almalı.

0 Paylaşım
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You May Also Like