Marmaris Gezi Rehberi
Marmaris Gezi Rehberi
Marmaris Gezi Rehberi

Tatil deyince Türkiye‘de akla ilk gelen sayılı yerlerden biri Marmaris’tir. Yoğun tempolu iş hayatının üzerinizde oluşturduğu stresi atmak için Marmaris’i seçmek çok doğru bir seçim olacak. Marmaris gezi rehberi yazımıza başlayabiliriz.

Marmaris’e Nasıl Gidilir?

Marmaris Dalaman Havaalanından 100 km uzaklıktadır. HAVAŞ’ın hergün karşılıklı düzenli otobüs seferleri bulunmaktadır. Yolculuk süresi yaklaşık olarak 1 saat 30 dakikadır. Sefer ücreti ise 17,50₺’dir.

# HAVAŞ servis saatleri.

Marmarise otobüs ile gelmek isterseniz İstanbul‘dan 13 saat Ankara’dan 11 saat sürmektedir. Bilet fiyatları 100-120₺ arası değişmektedir.

Marmaris’te Nerede Kalınır?

Marmaris’te otel seçiminizi gitmek istediğiniz plajlara göre yapmanızı tavsiye ederim. Tatil için geldiğiniz Marmaris’te ulaşım ile uğraşmak zorunda kalmazsınız. Otel fiyatları sezona göre değişmektedir. Ortalama olarak 3 yıldızlı bir otelin gecelik fiyatı 200₺’den başlamaktadır. Otel denize ne kadar yakınsa fiyatlarda o kadar yükselmektedir. Marmaris gezi rehberi okurlarına tavsiyem plajı olan bir otel seçmeniz. Eğer bütçe için daha uygun olsun isterseniz plaja yürüme mesafesindeki oteller daha uygun bir seçim olabilir.

Marmaris’te Gezilecek Yerler (Marmaris Gezi Rehberi)

Marmaris gezi rehberi yazımızın en merak edilen konusu Marmaris’te gezilecek yerler olmuştur. İşte bu merak edilen yerler.

Marmaris Kalesi

Marmaris Gezi Rehberi Marmaris Kalesi

Marmaris Kalesi

Marmaris Kalesi şehri en güzel yerinden seyredebileceğiniz manzaraya sahiptir. Müzekartınız yoksa kaleye girmek için ücret ödemeniz gerekli.

# Müzekart Nedir?

Kalenin sahip olduğu manzara gerçekten görmeniz gereken türde. Marmaris gezi rehberi okurlarına tavsiyemizdir.

Marmaris Çarşısı

Marmaris’in merkezinde yer alan çarşıda bulamayacağınız bir şey yoktur. Giyiminden hediyelik eşyasına kadar bütün dükkanlar Marmaris Çarşısında toplanmıştır.

BAKIN  Assos Gezi Rehberi

Marmaris Tekne Turları

Marmaris Tekne Turları

Marmaris Tekne Turları

Saat başı düzenlenen Tekne Turları sizlere Marmaris’in o eşsiz masmavi denizi ve doğasıyla iç içe geçirebileceğiniz muhteşem saatler garanti etmektedir. Yemekli ve yemeksiz seçenekleri ile denizde oldukça keyifli dakikalar geçireceksiniz. Tekne turları sayesinde Marmaris’in etrafındaki ada ve koyları keşfedebilirsiniz. Marmaris’e gelen Marmaris gezi rehberi okurlarına en az bir kere tekne turu yapmasını tavsiye ederim.

Marmaris Plajları

Marmaris Halk Plajı

Marmaris Halk Plajı

Marmaris Halk Plajı

Marmaris’in merkezinde yer alan plaj yaklaşık 4 km uzunluğundadır ve giriş ücretsizdir. Marmaris’in en kalabalık plajı burasıdır. Eğer kalabalık plajlardan hoşlanmıyorsanız Uzunyalı yada İçmeler plajlarını tercih edebilirsiniz. Bu plajlar biraz daha sakin diyebilirim.

Marmaris Uzunyalı Plajı

Marmaris Uzunyalı Plajı

Marmaris Uzunyalı Plajı

Marmaris Halk Plajının hemen devamında Uzunyalı Plajı başlar. Plaja giriş ücretsizdir fakat şezlong ve şemsiye kiralamak isterseniz yaklaşık 20-30₺ ödemeniz gerekli. Plajın etrafında her türlü olanak bulunmaktadır. Kafeler, restoranlar ve barlar plaj boyunca yer almaktadır. Uzunyalı plajının pırıl pırıl temizliği çocuklarınız için içinizi rahatlatacak.

Marmaris İçmeler Halk Plajı

Marmaris İçmeler Halk Plajı

Marmaris İçmeler Halk Plajı

İçmeler Halk Plajı Marmaris’e yaklaşık olarak 8 km uzaklıktadır. Biraz daha sakinlikten yanaysanız burası sizin için daha doğru bir tercih olur. İçmeler Halk Plajında da çok sayıda aktivite bulunmaktadır. Doğayla iç içe olan plajın etrafında bolca kafe ve restoranlar yer almaktadır.

Marmaris gezi rehberi yazısı hakkında aklınıza takılan her türlü soruyu bize yorum kısmından iletebilirsiniz.

# Fethiye Gezi Rehberi yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Mutlu ve Cesur Kalın…