Work and Travel programı ile geldiğim Amerika‘da 3 ay çalışmanın ardından biraz tatil yapabilmek için Miami’ye gitmeyi seçmiştim. Miami’ye geliş amacım gezmek değildi aslında. Tek istediğim okyanusa girmek ve birazda güneşlenmekti. Sizler için hazırladığım Miami gezi rehberi yazıma geçebiliriz.

Miami’ye Nasıl Gidilir?

Lake Placid’teki işimden 1 hafta izin alarak Plattsburgh’dan 2 aktarmayla Fort Lauderdale Hava limanına inmiştim. Hava limanından şehrin bir çok yerine otobüs var. Bu otobüslerle otelinize ulaşabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken nokta eğer otobüsle ulaşım sağlayacaksanız çok fazla durak olduğundan dönüş yolunuzu iyi zamanlamalısınız. Hava limanına ulaşmak 1 ile 1:30 saat sürebiliyor.

# Lake Placid Gezi Rehberi yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Miami’de Nerede Kalınır?

Benim Miami gezimde tercih ettiğim otel hem fiyatı hem konumu nedeniyle Seagull Hotel Miami olmuştu. 1 haftalık tatil için yaklaşık 500 dolar ödemiştim. Otel çok yeni ve modern değil fakat bana verdiği oda mükemmeldi. Okyanus manzaralı oda ve bir duvardan diğer duvara kadar uzanan okyanusu rahatlıkla izleyebileceğiniz devasa penceresi vardı. Sizde tercihini okyanusa yakın bir otelden yana yapabilirsiniz.

Miami’de Gezilecek Yerler (Miami Gezi Rehberi)

Miami Gezi Rehberi Soundscape Park

Miami Soundscape Park

Miami Beach (Miami Sahili)

Miami Güney Sahili

Miami Güney Sahili

Miami Beach Miami’nin doğusunda yer alan bölgedir. Kuzey ve Güney sahilleri burada yer alır. Benim otelim güney sahilindeydi. Çoğunlukla bu sahilde okyanusa girmiştim. Miami güney sahili gerçekten çok büyük ve geniş. Gördüğüm en büyük sahil diyebilirim. Okyanusa ulaşmak için sahilde baya bi yürümeniz gerekli. Okyanusun ve plajın ne kadar temiz ve güzel olduğuna vurgulamam gerekmiyor diye düşünüyorum. 🙂 Tek paylaşmak istediğim tuhaf havası. Miami’de hava o kadar hızlı değişiyor ki bu sizi çok şaşırtacak. Ben Ağustos ayında gitmiştim. Hava bunaltıcı derecede sıcakken yarım saat sonra gök gürültülü bir fırtına çıkabiliyor. Sahilde güneşlenirken karşınızda size doğru gelen kara bulutları gördüyseniz. Otelinize kaçmak için yarım saatiniz vardır demektir. 🙂

Miami Güney Sahili

Miami Güney Sahili

Kuzey sahili yada Güney sahili hangisini tercih ederseniz edin Miami gerçekten görülmesi gereken yer. O kadar uzağa gitmeye ne gerek var bizim ülkemizde deniz mi yok diyebilirsiniz. Her şeyden önce burası bir okyanus ve bana soracak olursanız değer.

Lincoln Caddesi (Konumu)

Miami Lincoln Caddesi

Miami Lincoln Caddesi

Güney Miami bölgesinde alışveriş için dünyaca ünlü markaların, kafelerin ve restoranların bulunduğu bir caddedir. Gündüz alışverişinizi yapabilir akşam ise bir restoranda ziyafet çekebilir yada bir kafede tatlınızı yerken kahvenizi yudumlayabilirsiniz.

BAKIN  Atina Gezi Rehberi

Southernmost Point (En Güney Noktası) (Konumu)

Southernmost Point

Southernmost Point

Miami’de çok ünlü bir yer olan Southernmost Point‘in hemen hemen her yerde turları vardır. Southernmost Point Amerika’nın en güney noktasını gösteren bir şamandıradır. Bu şamandıra Key West adasındadır we Miami’den yaklaşık 3 saat uzaklıktadır. Buraya araba kiralayarak yada turlarla gidebilirsiniz. Araba kiralama fiyatları yaklaşık 50 dolar, tur fiyatları ise kişi başı 20 dolar’dan başlamaktadır.

Key West Gün Batımı

Key West Gün Batımı

Ayrıca Key West’te dünyanın en güzel günbatımlarından birine şahitlik edebilirsiniz. Burada gün batımlarında hava kızıl bir renge bürünüyor. Tüm Miami gezi rehberi okurlarına burayı görmeyi tavsiye ediyoruz.

Little Havana (Konumu)

Miami Little Havana

Miami Little Havana

Little Havana Günay Miami’ye 30 dakika uzaklıkta Küba havasına sahip olan küçük bir bölgedir. Evler, sokaklar ve çevre size küçük bir Küba deneyimi yaşatıyor. Sokaklardan gelen Latin müziği sesleri size Miami’de olduğunuzu unutturuyor. Buradaki restoranlarda Küba mutfağının lezzetlerini tadabilirsiniz. Mekanlarıyla güzel gibi görünen bölgede daha çok fakir kesim yaşadığı için pek güvenli bir yer olduğunu söyleyemem.

Ocean Drive (Konumu)

Miami Ocean Drive

Miami Ocean Drive

Ocean Drive Scarface ve Dexter gibi meşhur filmlerden görmeye alışık olduğumuz yerdir. Ocean Drive caddesi Lincoln Caddesinin yalnızca bir iki blok aşağısından başlamaktadır. Tüm cadde boyunca renkli oteller ve restoranlarla dolu tropic bir görünümü olan güzel bir yerdir.

Everglades Ulusal Parkı (Konumu)

Miami Everglades Ulusal Parkı

Miami Everglades Ulusal Parkı

Everglades Ulusal Parkı içinde birçok türde timsaha ev sahipliği yapan ilginç bir parktır. Park Miami’den yaklaşık 70 km uzaklıktadır. Büyüklüğü ile Amerika’nın en büyük 3’üncü ulusal parkı. Parkın bir diğer özelliği ise Dünya’daki tüm ağaç türlerini barındıran 3 yerden biri olmasıdır. Bu ilginç ve güzel parkın tur fiyatları 60 dolar’dan başlamaktadır.

Miami Deniz Akvaryumu (Konumu)

Miami Deniz Akvaryumu

Miami Deniz Akvaryumu

Miami Deniz Akvaryumu Virginia Key adasındadır ve Güney Miami’ye sadece 30 dakika uzaklıktadır. Giriş ücreti yetişkinler için 46 dolar çocuklar için 36 dolar’dır. Akvaryum 9:30 ile 18:00 arası açıktır. Bir çok balık türünü görebileceğiniz akvaryumda ayrıca eğlenceli şovlarda yapılmaktadır.

Miami Gezi Rehberi yazımız bu kadar aklınıza takılan soruları bize yorum kısmından iletebilirsiniz.

Mutlu ve Cesur Kalın…