Bosna Hersek Nerede ve Nasıl Gidilir?

Bosna Hersek Nerede ve Nasıl Gidilir?

0 Paylaşım
0
0
0

Bosna Hersek bir çok türkün bir arada olarak dışarıda görebileceğiniz bir çok ülkeden biri. 🙂 Bosna tarihi geçmişi için oldukça üzücü olmasından kaynaklı birazda yakın tarihte yaşanmış bir durum olmasından dolayı çok fazla turist çeken bir ülke. Sadece Saraybosna hakkında bile binlerce şey yazılabilir. Tarihi sokaklarında, caddelerinde, duvarlarda, köprülerde hala daha yaşatan başka bir ülkeye henüz gitmedim. Eğer Bosna Hersek’e gitmek isterseniz Bosna Hersek nerede ve nasıl gidilir yazımıza göz atmak isteyebilirsiniz.

Bosna Hersek Nerede?

Bosna Hersek Nerede Harita
Bosna Hersek Nerede ve Nasıl Gidilir?

Avrupa ülkesi olan Saraybosna‘nın başkenti Bosna Hersek‘tir. Ülkenin batısında ve kuzeyinde Hırvatistan, doğusunda Sırbistan, güneyinde Karadağ yer almaktadır. Ülkemiz sınırına uzaklığı ise 900 kilometredir. Arabayla yolculuk yapılabilir bir mesafe olması turistlerin öncelikli tercihleri arasına girmektedir. Yaz kış olarak da fark etmeden sürekli turlar düzenlenmesi Bosna Hersek‘in ne kadar merak edilen bir coğrafya olduğunun göstergesidir. Merkezi bir konuma sahip olması ve diğer Balkan ülkelerine yakın olması ulaşılabilirlik açısından oldukça önemlidir.

Bosna Hersek’e Nasıl Gidilir?

Bosna Hersek’te mutlaka görmenizi istediğim iki yer var. Biri başkent olan Saraybosna, diğeri UNESCO Dünya Miras Listesinde yer alan tarihi bir şehir Mostar’dır. Bu iki yer içinde ayrıntılı bir nerede ve nasıl gidilir rehberi hazırladım.

Saraybosna’ya Nasıl Gidilir?

Saraybosna’ya Nasıl Gidilir?

Bosna Hersek’in başkenti olan Saraybosna tarihi bir şehirdir. Şehir bir çok dinin kültürlerine ev sahipliği yapmaktadır. Özellikle şehrin doğusu Osmanlının miraslarını taşımaktadır. Sizde tarih kokan bu şehri görmek isterseniz çok ayrıntılı bir yazı hazırladım. Yazımda Türkiye’den Saraybosna’ya nasıl gidileceği hakkında bilgiler yer almakta. Aynı zamanda Belgrad, Podgorica, Zagreb ve Mostar’tan da Saraybosna’ya nasıl gidileceğini açıkladım.

Saraybosna’ya hava yolu ile gidecekseniz eğer; Saraybosna havalimanından, Saraybosna merkezine nasıl gidilir? bunuda açık bir şekilde belirttim. Aşağıdaki linkten yazıma ulaşabilirsiniz.

Saraybosna Nerede ve Nasıl Gidilir?

Mostar’a Nasıl Gidilir?

Mostar’a Nasıl Gidilir?

UNESCO Dünya Miras Listesinde yer alan bu tarihi şehir yolu Bosna Hersek’e düşen herkesin görmesini istediğim bir yer. Buraya nasıl gidileceği konusunda ayrıntılı bir yazı yazdım. Bu yazımın için Türkiye’de dahil olmak üzere bir çok ülkeden Mostar’a nasıl gidilir? bunu ele aldım. Aşağıdaki linkten yazıma ulaşabilirsiniz.

Mostar Nerede ve Nasıl Gidilir?


Bosna Hersek nerede gibi ulaşım hakkında cevap bulamadığınız bir konu varsa yorum atarak sormaktan çekinmeyin.

İlgili Bağlantılar:

0 Paylaşım
1 yorum
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Saraybosna Gezi Rehberi

Saraybosna Bosna-Hersek’in başkenti ve en büyük kentidir. Saraybosna, ayrıca Bosna-Hersek Federasyonu’nun ve fiili başkenti Banyaluka olan Sırp Cumhuriyeti’nin…