Üsküp’e Nasıl Gidilir?

Üsküp Nerede ve Nasıl Gidilir?

0 Paylaşım
0
0
0

Makedonya’nın başkenti Üsküp, hemen hemen herkesin merak ettiği bir şehir ve ülkedir. Eski Yugoslavya’dan ayrıldıktan sonra kendini hızla geliştiren ve hala geliştirmeye devam eden Makedonya başkenti Üsküp ile adından söz ettirmeye devam ediyor. Bir çok kişinin de bize Makedonya’ya nasıl gidilir? Üsküp’e nasıl giderim? diye sormalarına istinaden sizler için ayrıntılı bir yazı hazırladık ve sorularınıza cevap verdik. Yine de merak ettikleriniz varsa yazıya yorum bırakabilirsiniz. İşte yazımız;

Üsküp Nerede

blank
Üsküp Nerede – Haritadaki Konumu

Makedonya, Avrupa‘da yer alan bir ülkedir. Henüz Avrupa Birliği üyesi değildir ancak bunun için çalışmalar yapan bir ülkedir. Makedonya’nın başkenti olan Üsküp, vizesiz gidilen balkan ülkelerinde en çok ziyaret edilen ülkelerden biridir. Ülkenin batısında Arnavutluk, kuzeyinde Kosova ve Sırbistan, doğusunda Bulgaristan, güneyinde ise Yunanistan bulunmaktadır. Kara yoluyla ülkemiz sınırına 600 km uzaklıktadır.

Üsküp Turları

Üsküp Matka Kanyonu – Kaynak: www.ytur.net

Makedonya’nın başkenti Üsküp, Vardar Nehri’nin kolları arasında uzanırken turistlere olağanüstü doğal güzellikleri ve zengin tarihi mirası ile harika bir tatil deneyimi yaşatmaktadır. Her köşesinde Türkiye’den bir şeyler bulabileceğiniz bu kadim topraklarda Türk Çarşısı ,Taşköprü, Kuzey Makedonya Arkeoloji Müzesi, Sulu Han ve Matka Kanyonu gibi pek çok turistik destinasyonu rehberli turlarla keşfedebilirsiniz.

Üsküp’ün tüm güzelliklerini doyasıya keşfedebileceğiniz en güzel tur seçenekleri ise şu şekilde;

“Tatilin tadı Balkanlar’da çıkar” diyorsanız tüm Üsküp Turları hakkında bilgi sahibi olmak için tıklayın.

Üsküp’e Nasıl Gidilir?

Türkiye’den Üsküp’e Nasıl Gidilir?

Türkiye’den Üsküp’e Uçak ve Otobüsle Nasıl Gidilir

İstanbul’dan Üsküp’e uçakla nasıl gidilir?

THY ve Pegasus’un düzenlediği seferler ile ister Sabiha Gökçen’den, isterseniz Atatürk Havalimanından Üsküp’e uçabilirsiniz. Bilet fiyatları mevsimine göre değişiyor. Yaz aylarında Sabiha Gökçen uçuşları biraz daha uygun olabiliyor. En güncel fiyat bilgisi için sitemizde incelemeler kategorisinde yer alan uçak bileti sitelerine bakabilirsiniz.

İstanbul’dan Üsküp’e otobüsle nasıl gidilir?

İstanbul’dan Üsküp’e otobüsle gitmek isterseniz eğer, 2 seçeneğiniz var.

İlk seçenek Bulgaristan üzerinden, İstanbul’dan Sofya’ya ordan da Üsküp’e otobüsle ulaşmanız mümkün. Metro, HAS, Alpar gibi otobüs firmalarının her gün İstanbul – Sofya seferleri bulunmaktadır. Bu otobüslerle Sofya’ya ya ulaşıp, burdan da Üsküp’e giden otobüslere binebilirsiniz. Sofya – Üsküp otobüs seferleri için bi alt başlıkta yer alan Sofya’dan Üsküp’e otobüsle nasıl gidilir? başlığımızı okuyabilirsiniz. Yolculuğunuz otobüsle Sofya üzerinden olacaksa eğer, Bulgaristan vizesi almanız gerekli.

İkinci seçenek ise Yunanistan. İstanbul’dan otobüsle Selanik’e, buradan da otobüsle Üsküp’e ulaşabilirsiniz. Ulusoy ve Metro turizmin her gün İstanbul Selanik seferleri bulunmaktadır. Bu otobüslerle Selanik’e gidip buradan da Üsküp otobüslerine binebilirsiniz. Selanik – Üsküp arası ulaşım hakkında aşağıda yer alan Selanik’ten Üsküp’e otobüsle nasıl gidilir? başlığımızı okuyabilirsiniz. Yunanistan’dan Üsküp’e gitmek için Yunanistan vizesine ihtiyacınız olacak.

İstanbul’dan Üsküp’e trenle nasıl gidilir?

Türkiye’den Üsküp’e direk giden bir tren bulunmamaktadır. Üsküp’e trenle gitmek isterseniz önce trenle İstanbul’dan Sofya’ya, Sofya’dan trenle Selanik’e, Selanik’ten de trenle Üsküp’e gidebilirsiniz. Sizinde fark edebileceğiniz gibi yol çok fazla uzamaktadır. Bu yüzden bu rotayı kullanmanızı tavsiye etmiyoruz. Bunun yerine otobüsle yada uçakla Üsküp’e ulaşabilirsiniz.

Özel araçla Üsküp’e nasıl gidilir?

Özel aracınızla İstanbul’dan Üsküp’e 9 saat gibi kısa bir sürede ulaşabilmeniz mümkün. Özel aracınızla Üsküp’e gitmek isterseniz izlemeniz gereken rota: Sofya – Üsküp yada Selanik Üsküp olacak. Her iki rotada yaklaşık aynı uzaklığa sahip. Vize durumunuza göre iki rota arasında tercih yapabilirsiniz. Yol durumu iki ülkede de gayet iyi durumda. Yola çıkmadan önce Özel Araç ile Yurt Dışına Nasıl Çıkılır? yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Ohri’den Üsküp’e Nasıl Gidilir?

Ohri’den Üsküp’e Otobüsle Nasıl Gidilir

Ohri’den Üsküp’e otobüsle nasıl gidilir?

Ohri’den Üsküp’e giden çok fazla otobüs seferi bulunmaktadır. Dikkat etmeniz gereken konu Ohri’den Üsküp’e giden son otobüsün saati 19:30’dur. Aşağıdaki listede Ohri – Üsküp otobüs sefer saatlerini ve bilet fiyatlarını görebilirsiniz.

OhriÜsküpYolculuk SüresiFirmaÜcret
05:3008:303 saatDELFINA TURS7 €
06:0009:303 saat 30 dak.GALEB OHRID8 €
07:0010:153 saat 15 dak.DELFINA TURS7 €
08:0011:303 saat 30 dak.GALEB OHRID8 €
09:0012:153 saat 15 dak.DELFINA TURS7 €
10:0013:153 saat 15 dak.GALEB OHRID8 €
11:0014:003 saatKLASIK KOMPANI7 €
12:0015:303 saat 30 dak.GALEB OHRID8 €
12:3016:003 saat 30 dak.KLASIK KOMPANI7 €
14:0017:153 saat 15 dak.GALEB OHRID8 €
14:4517:453 saatDELFINA TURS7 €
16:0019:003 saatDELFINA TURS7 €
16:3019:453 saat 15 dak.GALEB OHRID8 €
18:3022:003 saat 30 dak.GALEB OHRID8 €
19:3022:453 saat 15 dak.KLASIK KOMPANI7 €

Üsküp’ten Ohri’ye gitmek isterseniz eğer, Ohri Nerede ve Nasıl Gidilir? yazımızı okuyabilirsiniz.

Sofya’dan Üsküp’e Nasıl Gidilir?

Sofya’dan Üsküp’e Otobüsle Nasıl Gidilir

Sofya’dan Üsküp’e otobüsle nasıl gidilir?

Sofya’dan Üsküp’e otobüs seferi düzenleyen 2 firma var. Bunlar Matpu ve Kaleya firmaları. Size tavsiyem Kaleya firmasını kullanmanız. Bu firma son model minibüslerle sizi hızlı bir şekilde Üsküp’e kadar götürmekteler. Taşıdığı yolcu sayısı az olduğu içinde sınırda çok oyalanmıyorsunuz.

SofyaÜsküpYolculuk SüresiFirmaÜcret
07:0011:004 saatKaleya16 €
09:3014:104 saat 40 dak.Matpu15 €
16:0020:454 saat 45 dak.Matpu15 €
17:3021:304 saatKaleya16 €
19:0001:006 saatMatpu15 €
00:0004:004 saatKaleya15 €

Sofya’dan Üsküp’e giden tren bulunmuyor. Tek ulaşım yöntemi otobüsler ve minibüsler.

Belgrad’tan Üsküp’e Nasıl Gidilir?

Belgrad’tan Üsküp’e Otobüs ve Trenle Nasıl Gidilir

Belgrad’tan Üsküp’e otobüsle nasıl gidilir?

Sırbistan’nın başkenti Belgrad’tan Üsküp’e giden 2 otobüs firması var. Flixbus otobüsü 15:30’da Belgrad’dan hareket edip 6 saat 15 dakika yolculuğun ardından 21:45’te Üsküp’e ulaşmaltadır. Bilet fiyatı 22 Euro’dur. Diğer firma olan Makedonija Soobrakaj‘nin otobüsü ise  17:30’da Belgrad’dan çıkıp 5 saat 30 dakika gibi daha kısa bir sürede 23:00’da Üsküp’e ulaşıyor. Bilet fiyatı ise Flixbus ile aynı 22 Euro’dur.

Belgrad’tan Üsküp’e trenle nasıl gidilir?

Üsküp’e trenle gitmek isterseniz yolculuk 4 saat daha uzamaktadır. Belgrad’tan Üsküp’e giden tren her gün 18:10’da Belgrad tren garından ayrılıp, 04:25’te Üsküp tren istasyonuna varmaktadır.

Üsküp’ten Belgrad’a gitmek için, Belgrad Nerede ve Nasıl Gidilir? yazımızı okuyabilirsiniz.

Priştine’den Üsküp’e Nasıl Gidilir?

Priştine’den Üsküp’e Otobüs ve Trenle Nasıl Gidilir

Priştine’den Üsküp’e otobüsle nasıl gidilir?

Priştine’den Üsküp’e giden otobüs her sabah 8:20’de yola çıkıp, 10:00’da Üsküp’e varmaktadır. Priştine – Üsküp bilet fiyatı ise 10 Euro’dur.

Priştine’den Üsküp’e trenle nasıl gidilir?

Priştine’den Üsküp’e trenle gitmek isterseniz her sabah 7:10’da Priştine’den yola çıkan tren 9:50’de Üsküp’e ulaşmaktadır.

Tiran’dan Üsküp’e Nasıl Gidilir?

Tiran’dan Üsküp’e Otobüsle Nasıl Gidilir

Tiran’dan Üsküp’e otobüsle nasıl gidilir?

Arnavutluk’un başkenti Tiran’dan Üsküp’e otobüsle gitmek isterseniz eğer, Fertours adlı firmanının otobüsü her gün saat 16:00’da Tiran’dan yola çıkıp, 23:00’da Üsküp’e varmaktadır. Bilet fiyatları ise 20 Euro’dur.

Selanik’ten Üsküp’e Nasıl Gidilir?

Selanik’ten Üsküp’e Otobüs ve Trenle Nasıl Gidilir

Selanik’ten Üsküp’e otobüsle nasıl gidilir?

Selanik’ten Üsküp’e giden 2 otobüs seferi bulunmaktadır. Bu seferleri Makedonija Soobrakaj otobüs şirketi düzenlemektedir. Sabah seferi 08:30’da Selanik’ten yola çıkıp,  13:00’da Üsküp’e ulaşmaktadır. Akşam seferi ise 17:30’da Selanik’ten yola çıkıp, 22:00’da Üsküp’e ulaşmaktadır. Bilet fiyatı ise 20 Euro’dur.

Selanik’ten Üsküp’e trenle nasıl gidilir?

Selanik’ten Üsküp’e trenle gitmek isterseniz eğer, Selanik – Belgrad trenine binip Üsküp’te inmeniz gerekli. Tren her gün 18:23’te Selanik’ten çıkıp 21:54’te Üsküp’e varmaktadır. İstasyonunuzu kaçırmamaya özen gösterin yoksa kendinizi Belgrad’ta bulabilirsiniz. 🙂

Üsküp Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Üsküp Havalimanından şehir merkezine nasıl gidilir?

Üspüp Havalimanı şehir merkezinin 30 kilometre dışındadır. Havalimanından çıktığınızda terminalin önünde bekleyen taksiler ile şehir merkezine 30 dakikada ulaşabilirsiniz. Takise ücreti 20 Euro tutmaktadır. Diğer seçenek ise terminalin önünde bekleyen Vardar Ekspress otobüsleri. Bu otobüsler sizi 40 dakika gibi bir sürede şehir merkezine götürebilirler. Bilet fiyatı ise kişi başı 3 Euro’dur. Havalimanı – Üsküp sefer saatleri için buraya, Üsküp – Havalimanı sefer saatleri için buraya bakabilirsiniz.

Üsküp otogarından şehir merkezine nasıl gidilir?

Üsküp otogarı ve tren istasyonu alt alta inşa edilmiş ve şehir merkezindedir. Yürüyerek 10 dakika gibi kısa bir sürede şehir merkezine ulaşmanız mümkün. Eğer yükünüz ağırsa, taksiler ve şehir için otobüsler otogarın hemen yanında sizi bekliyor olacak.

Üsküp’e nasıl gidileceği hakkında aklınızda ki merak ettiğiniz konuları, bize yorum bölümünü kullanarak iletebilirsiniz.

İlgili Bağlantılar:

0 Paylaşım
3 yorum
  1. Sofyadan Üsküpe otobüsle gitmeyi düşünüyorum. ama sofyaya istanbuldan trenle gideğim. merkezi gezip otogara nasıl gidebilirim? gitmeden önce otobüs firmasından yer ayarlama şansım nedir,nereden yapabilirim? teşekkürler..

    1. merhaba, taksiyle otogora gidebilirsiniz. gitmeden önce online olarak bilet bakabilirsiniz. biz online olarak bileti hiç almadık otobüs olarak. Otogara gittiğimizde o an için aldık. Bileti önceden satın almak süre stresi yapıyor bence. zamanında gitmek için koştur koştur bir gezi oluyor diye düşünüyorum. O yüzden gittiğinizde otogardan almanızı tavsiye ederim. 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like