Sırbistan nerede diye merak eden var mıdır demeyin. Elbette vardır. Bilmeyen varsa diye bu güzel ülkeyi gidip görsün diye tek tek ayrıntılı bir şekilde aşağıda yazdık. Sırbistan hakkında bildiklerimizin yanı sıra bir de bilmediklerimiz vardır muhtemelen. Onları da her gidişimizde yeni şeyler öğrenerek kapatmaya çalışıyoruz. Sizde Sırbistan nerede ve nasıl gidilir diye merak edenlerdenseniz öğrenmek için sadece yazımızı okuyabilirsiniz. Sormak istediklerinizi de yorum olarak iletebilirsiniz.

Sırbistan Nerede?

Sırbistan Nerede Harita

Sırbistan Nerede ve Nasıl Gidilir?

Sırbistan Avrupa‘da bir ülkedir. Henüz Avrupa birliği üyesi olmamasına rağmen, Schengen ülkelerine girebilmeniz için kapı niteliği taşımaktadır. Sırbistan’nın başkenti Belgrad’tır. Batısında Hırvatistan, Bosna Hersek ve Karadağ, kuzeyinde Macaristan, doğusunda Romanya ve Bulgaristan, güneyinde ise Makedonya bulunmaktadır. Belgrad İstanbul’dan 960 km uzaklıktadır. Arabayla gitmek isterseniz yolculuk sınırda beklemeler hariç 10 saat sürmektedir. Belgrad’a karayolu ile ulaşım Bulgaristan üzerinden yapılabilir. Eğer yeşil pasaportunuz yoksa Bulgaristan transit vizesi almanız gerekli.

Sırbistan’a Nasıl Gidilir?

Sırbistan’ta en en çok ziyaret edilen şehirler sırasıyla; başkent Belgrad ve Niş‘tir. Özellikle Belgrad çok güzel ve hareketli bir şehirdir. Niş biraz daha sakin bir şehirdir. Bu iki şehir içinde nasıl gidilir rehberi hazırladım.

BAKIN  Belgrad Nerede ve Nasıl Gidilir?

Belgrad’a Nasıl Gidilir?

Sırbistan Nerede Başkent Belgrad

Belgrad’a Nasıl Gidilir?

Sırbistan’nın başkenti Belgrad Balkanlar’daki en modern şehirlerden biridir. Özellikle  Knez Mihailova caddesi İstanbul’daki İstiklal caddesine benzetilebilir. Eğer Belgrad’a gitmek isterseniz sizler için harika bir rehber hazırladım. Yazımda hem Türkiye’den Belgrad’a nasıl gidileceği; hemde Sofya, Niş, Podgorica, Saraybosna, Üsküp, Budapeşte ve Zagreb’ten Belgrad’a nasıl gidileceği konusunda bilgiler verdim.

Ayrıca Belgrad’a hava yolu ile gitmek isteyenler içinde Belgrad havalimanından şehir merkezine nasıl gidilir bundan da bahsettim. Aşağıdaki linkten yazıma ulaşabilirsiniz.

Belgrad Nerede ve Nasıl Gidilir?

Niş’e Nasıl Gidilir?

Niş’e Nasıl Gidilir?

Sırbistan’ın 3’üncü en büyük şehri olan Niş, Belgrad’a 3 saat uzaklıktadır. Eğer bir balkan gezisi planlıyorsanız, burayı da planlarınız arasına katabilirsiniz. Niş’e nasıl gidilir bunun için uzun bir yazı hazırladım.

Bu yazımda Türkiye’den Niş’e nasıl gidileceğini ve bunun yanında Belgrad, Üsküp ve Sofya’dan Niş’e nasıl gidilir bunlarıda tek tek açıkladım. Aşağıdaki bağlantıdan yazıma ulaşabilirsiniz.

Niş Nerede ve Nasıl Gidilir?


Sırbistan nerede olduğu hakkında cevap bulamadığınız bir konu varsa yorum atarak sormaktan çekinmeyin.

İlgili Bağlantılar: