Grand Prismatic Kaplıcası, Wyoming, ABD dünyanın en renkli 10 yeri Dünyanın En Renkli 10 Yeri Grand Prismatic Kapl cas Wyoming ABD

Dünyada keşfedilmeyi bekleyen bir çok yer var. Birbirinden ilginç dağ, göl, nehir ve çöl fotoğrafları görmüşsünüzdür. Fakat dünyanın en renki yerlerini hiç duydunuz mu? Bu yazımızda dünyadaki en renkli yerlerin listesini ele alacağız. Listemizde o kadar ilginç yerler varki sanki photoshop ile bilgisayar ortamında hazırlanılmış gibi duruyor. Bu yerlerin hepsi gerçek. Seyahat  ederek gözlerinizle görmeniz umuduyla. Zaten gittiyseniz eğer yorumlarda duygularınızı bizimle paylaşabilirsiniz. 🙂

Dünyanın En Renkli Yerleri

1. Christmas Adası, Avustralya

Christmas Adası, Avustralya dünyanın en renkli 10 yeri Dünyanın En Renkli 10 Yeri Christmas Adas Avustralya 678x381

Christmas Adası, Avustralya

Christmas Adası her yağmur mevsiminde dünyanın en renkli göçlerinden birine tanıklık etmektedir. Milyonlarca kızıl yengeç adanın ormanlarından okyanusa doğru göç etmektedir.

2. Lake Nakuru, Kenya

Lake Nakuru, Kenya dünyanın en renkli 10 yeri Dünyanın En Renkli 10 Yeri Lake Nakuru Kenya 678x381

Lake Nakuru, Kenya

Nakuru Gölü, gezegen üzerindeki en büyük kuş göçlerinden birine ev sahipliği yapıyor. Gölde beslenmek için yüzlerce pembe flamingo, gölün kenarında toplanıyor.

3. Mallory Square, Key West, Florida, ABD

Mallory Square, Key West, Florida, ABD dünyanın en renkli 10 yeri Dünyanın En Renkli 10 Yeri Mallory Square Key West Florida ABD 678x381

Mallory Square, Key West, Florida, ABD

Key West şehrinde her gece gökyüzü inci pembe ve kadifemsi mora dönüşür.

Sokaklar satıcılar, sokak sanatçıları ve akrobatları ile dolar.

4. Luberon, Fransa

The Lubéron, Fransa dünyanın en renkli 10 yeri Dünyanın En Renkli 10 Yeri The Lube ron Fransa 678x382

The Lubéron, Fransa

Fransa’da bulunan Luberon dağı mevsim boyunca badem ağaçları, kırmızı haşhaşlar, sonbaharın yaprak renkleri ve daha fazlası ile rengarenktir.

5. Yellowknife, Kuzeybatı Toprakları, Kanada

Yellowknife, Kuzeybatı Toprakları, Kanada dünyanın en renkli 10 yeri Dünyanın En Renkli 10 Yeri Yellowknife Kuzeybat Topraklar Kanada 678x381

Yellowknife, Kuzeybatı Toprakları, Kanada

Yellowknife şehrinin üzerinde bayrak gibi dalgalanan, yeşil, sarı, mor ve kırmızı renkleri ile göz kamaştırıcı kuzey ışıkları eşsiz bir renk şöleni sunmaktadır.

6. Erg Chebbi Kum Tepeleri, Fas

Erg Chebbi Kum Tepeleri, Fas dünyanın en renkli 10 yeri Dünyanın En Renkli 10 Yeri Erg Chebbi Kum Tepeleri Fas 678x381

Erg Chebbi Kum Tepeleri, Fas

Erg Chebbi çölünün altın kum tepeleri her saat farklı renge bürünür. Eğimli tepelerin oluşturduğu gölgeler gün doğumu ve gün batımında muhteşem bir görüntü oluşturur.

7. Grand Prismatic Kaplıcası, Wyoming, ABD

Grand Prismatic Kaplıcası, Wyoming, ABD dünyanın en renkli 10 yeri Dünyanın En Renkli 10 Yeri Grand Prismatic Kapl cas Wyoming ABD 678x381

Grand Prismatic Kaplıcası, Wyoming, ABD

Grand Prismatic Amerika’nın en büyük ve en renkli kaplıcasıdır. Gökkuşağı dairesi, kenarında yetişen mikrobik bakterilerin sonucudur, yoğun mavi merkezi derinlik ve saflığın sonucudur.

8. Caño Cristales, Kolombiya

Caño Cristales, Kolombiya dünyanın en renkli 10 yeri Dünyanın En Renkli 10 Yeri Can o Cristales Kolombiya 678x381

Caño Cristales, Kolombiya

Caño Cristales 5 renkten oluşmuş bir nehirdir. Temmuz’dan Kasım ayına kadar güneşli günlerde, bitkilerin, kayaların ve güneş ışığının kombinasyonu ile bu nehri tam bir renk şölenine dönüşür.

9. Hitsujiyama Park, Japonya

Hitsujiyama Park, Japonya dünyanın en renkli 10 yeri Dünyanın En Renkli 10 Yeri Hitsujiyama Park Japonya 678x381

Hitsujiyama Park, Japonya

Hitsujiyama parkında 400 binden fazla canlı çiçek pembe, beyaz ve kırmızı tonlarıyla ziyaretçilerine görkemli bir renk şovu sergiler. Ziyaret için en iyi zaman Nisan ve Mayıs aylarıdır.

10. Vatnajökull National Park, İzlanda

Vatnajökull National Park, İzlanda dünyanın en renkli 10 yeri Dünyanın En Renkli 10 Yeri Vatnajo kull National Park zlanda 678x381

Vatnajökull National Park, İzlanda

İzlanda’nın ihtişamlı kristal mavisi buz mağaralarını dünyanın en iyi güzel yerlerinden biridir. Seramik ve kobalt tonlarında bulunan buz mağaralarını ilkbaharın sıcaklığı ile erimeden önce kış mevsiminde izleyebilirsiniz.

Dünyanın en renkli 10 yeri yazımızı beğendiyseniz aşağıdaki butonları kullanarak paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Top 10 Colorful Scenes