Tax Free Nasıl ve Nereden Alınır?

0 Paylaşım
0
0
0

Bu sorunun cevabını bizzat yaşayarak öğrendiğimiz için Tax Free yazımızı gönül rahatlığı ile güvenip okuyabilirsiniz. 🙂

Tax Free Nedir?

Tax Free, turist olarak gittiğiniz Yurt Dışı’nda ki alışverişlerinizde aldığınız ürünün ülke tarafından belirlenmiş olan vergisinin belirli bir kısmını aldığınız uygulamaya verilen isimdir. Bir çok kişinin kafasını karıştıran bu olay, aslında sanıldığı kadar zor bir şey değil. Öğrendiğinizde Tax Free koşturmak isteyeceğinizden emin olabilirsiniz. 🙂 İşte sizler için hazırladığımız Tax Free nasıl ve nereden alınır yazımız.

Tax Free Nasıl Alınır?

Tax Free Nereden Alınır?
Tax Free Nereden Alınır?

Yapacağınız şeyler aslında çok basit. Ürünü aldığınız yerden aşağıdaki adımları takip ederek fatura istemek.

a) Ürününüzü satın alırken faturanızı Tax Free faturası olarak isteyiniz.

b) Aldığınız Tax Free faturasını ürünü aldığınız ülkede ki Gümrük Ofisine onaylatınız.(ürün yanınızda olmalı)

Tax Free Nereden Alınır?

Biriktirdiğiniz aynı zamanda onaylattığınız Faturalarınız da ki vergi miktarlarını Dünya’da bulunan 200 ü aşkın Tax Free Ofis’lerinden birinden Nakit, Kredi Kartınıza aktararak ya da Çek olarak alabilirsiniz. Bunları nereden bulacağım derseniz de size aşağıdaki madde de bir link veriyorum. Buradan ofislerin nerede olduğunu görebilirsiniz. Ayrıca kara yolu ile ülke sınırlarından geçerken bazı kapılarda gümrük tax free işlemi yapmakta ve verginizi size ödemekte. Örnek olarak Bulgaristan sınır kapısında ülkeden çıkarken işleminizi yapabileceğiniz bir ofis var.

Tax Free Ofislerinin yerleri nerededir?

Tax Free Ofislerinin yerleri nerededir?
Tax Free Ofislerinin yerleri nerededir?

Ofislerin nerede olduğunu bulmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Hangi Ülkelerde Tax Free Geçerlidir?

Geçerli olan Avrupa Birliği Ülkeleri: Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Kıbrıs, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İrlanda, İtalya, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Polonya, Portekiz, Romanya, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç ve İngiltere.

Geçerli olan Dünya Ülkeleri: Arjantin, Avusturya, Belçika, Hırvatistan, Kıbrıs, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İrlanda, İtalya, Kore, Letonya, Lübnan, Lihtenştayn, Litvanya, Fas, Meksika, Lüksemburg, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Singapur, Slovenya, Slovakya, İspanya, İsveç, İsviçre, Türkiye ve İngiltere.

Bu Uygulamadan Kimler Faydalanabilir?

Sadece turist olarak yurt dışında bulunan kişiler faydalanabilir.

Tax free nasıl ve nereden alınır yazısı için sormak istedikleriniz olursa bize yorum kısmından iletebilirsiniz.

# Ucuza Seyahat Etmenin 10 Basit Yolu.

0 Paylaşım
10 yorum
 1. Merhabalar,

  Yurt dışı uçuşlarım almanya’ya olacak ama kalacağım yer belçika. Bu sebepten dolayı telefonu belçikadan alacağım. Soru olarak belçikadan aldığım telefonun Vergisini almanya havaalanından alabilir miyim ? Almanyadan alınamıyorsa, belçika içinde global blue ofisleri mevcut mu ? Bilgilendirme yapabilirseniz sevinirim.

  Sağlıklı günler dilerim.

  TEŞEKKÜRLER.

 2. Merhalar bulgaristandan gelindiğinde otobüs bekliyor mu aynı zamanda her saate bu işlem yapılabiliyor mu

  1. Merhabalar acaba bu soruya bir yanıt bulabildiniz mi bulgaristan’a otobüsle gidilecek olsa bu işlem nasıl yapılıyor

  2. Merhaba, otobüs mola dakikası kadar bekler. Ama rica ederseniz sorun çıkaracaklarını sanmıyorum bu yolcular ve şoförün insiyatifinde olan bir konu.

 3. Merhaba romanyada çalışma iznim var ancak daha yeni çıktı ve 3 ay sonra Türkiyeye izne gideceğim bu çalışma izni tax free ye engel midir çünkü telefon ve playstation almayı düşünüyorum cevaplarsanız çok sevinirim

  1. Merhabalar Romanya’da otobüsle dönüşlerde tax free var mı acaba? Bunu nereden öğrenebiliriz.

   1. Merhaba romanyada çalışma iznim var ancak daha yeni çıktı ve 3 ay sonra Türkiyeye izne gideceğim bu çalışma izni tax free ye engel midir çünkü telefon ve playstation almayı düşünüyorum cevaplarsanız çok sevinirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You May Also Like