Ağustos Ayında Gidilecek Yerler Kosta Rika Festival Konser
Kosta Rika – Ağustos

Ağustos Ayında Gidilecek Yerler

0 Paylaşım
0
0
0

Yazın son ayına geldik ve hala tatil yapmadıysanız bu son ay son fırsatınız olabilir. Tatil planı yapmak her zaman zor olmuştur. Bunu daha kolay hale getirmek için gideceğiniz aya göre listeler oluşturduk. Ağustos ayında gidilecek yerler için hazıladığımız bu liste tatil planınızı kolaylaştıracağını düşünüyoruz.

Ağustos Ayında Gidilecek Yerler Listesi

1- Nepal

Ağustos Ayında Gidilecek Yerler Nepal Everest Dağ
Nepal – Everest Dağı

Ünlü Everest Dağı‘nı görmek için her gün binlerce insanın gittiği Nepal ağustos ayında gidilmek için uygun ülkelerden yine bir tanesi. Everest Dağı’nın yaşanmış bir hikayesi olarak filmi de yapılmış olan ölüm dağı da denilen Everest’i görmek isteyen Cesur Gezgin’ler varsa aklınızda bulundurmanız gereken bir nokta. Zirveler her zaman yalnızdır. 🙂 Sizde gidipte görmeden gelmem derseniz ay olarakta en uygun gidebileceğiniz zaman dilimi yaz aylarındadır.

2- Avusturya

Ağustos Ayında Gidilecek Yerler Avusturya Hallstatt
Avusturya – Hallstatt

Orta Avrupa‘da denize kıyısı olmayan Avusturya yaz tatilini deniz dışında gezmek, görmek için kulllanacaklar için iyi bir seçim olacaktır. Temmuz, ağustos aylarında ortalama sıcaklık 18-25 derece arasında oluyor. Bu sebeple de daha serin akşamlara hazırlıklı olmanız gerekiyor. Avrupa’ya gitmişken Avusturya’nın komşuları  İtalya ve Slovenya, doğuda Macaristan ve Slovakya, kuzeyde ise Almanya ve Çek Cumhuriyeti’ni ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca Orta Avrupa’nın en fazla ormana sahip ülkesidir. Doğa ile iç içe bir tatile ne dersiniz? 🙂

3- Kosta Rika

Ağustos Ayında Gidilecek Yerler Kosta Rika Festival Konser
Kosta Rika – Ağustos

Latin Amerika ülkesi olan Kosta Rika eski bir İspanyol Sömürgesi olarak hala eski izlerini taşımakta. Eğlenceli ülkelerden biri olması sebebi ile de bir sürü festival ve etkinlik ile Kosta Rika da keyifli bir tatil yapabilirsiniz.

4- Tanzanya

Ağustos Ayında Gidilecek Yerler Tanzanya Safari Fil
Tanzanya – Ağustos

Afrika‘nın orta-doğu bölgesinde yer alan bağımsız bir ülke olan Tanzanya’ya komşu olarak kuzeyinde Kenya ve Uganda, batısında Ruanda, Burundi ve Demokratik Kongo Cumhuriyeti, güneyinde Zambiya, Malavi ve Mozambik yer alıyor. Bir afrika ülkesi olan Tanzanya’da ilginç deneyimler yaşabilir, safari yapabilir, afrika yerlileri ile değişik zaman geçirebilirsiniz.

5- Mozambik

Ağustos Ayında Gidilecek Yerler Mozambik Deniz Ada Yerleşim
Mozambik – Ağustos

Tanzanya’nın komşusu olan Mozambik Ağustos ayında gidilebilecek bir diğer Afrika ülkesi olarak karşımıza çıkıyor. Güzel bir afrika seyahati esnasında sizinde atlamadan gidip görmek isteyeceğiniz bir doğaya sahip olması gerçekten bu ülkeyi değerli kılan önemli kıstaslardan biri oluyor. Ağustos ayında gidilecek yerler araştırırken Mozambik’i es geçmeyin.

Ağustos ayında gidilecek yerler için sizden de gelen önerileri bekliyoruz. 🙂

0 Paylaşım
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Cruise (Gemi Turları) Nedir?

Yüzen bir otel hayal edin, her sabah otelinizin penceresinden dışarı baktığınızda farklı bir ülkede farklı bir şehirdesiniz. İşte…

Vizesiz Ülkeler

Umuma mahsus (bordo) pasaporta sahip Türk vatandaşlarına vizesiz ülkeler listesi tek tek sizler için aşağıda hazırladım. Bu ülkelere…