Bali Fotoğraf Çekimi
Bali Fotoğraf Çekimi

Endonezya | Bali Fotoğraf Çekimi

0 Paylaşım
0
0
0

Balayı için seçilecek en güzel yerlerden biri olarak hep tanımlanmıştır zaten Bali. Bizde böyle düşünerek bu güzelliği görmek için pılımızı pırtımızı toplayıp elime de gelinliğimi alıp hem balayı hem düğün fotoğrafımı çektirmek için tam 14 saat aktarmalı yol gittik. Bali Gezi Rehberi yazımızı okuyabilirsiniz.

Bali Fotoğraf Çekimi

1- Fotoğraf çekiminiz için seçtiğiniz yer Bali ise oldukça şanslısınız öncelikle. 🙂 Çünkü o kadar büyük bir yer ki burası fotoğrafçınız da orada yaşayan bir kişi olacağı için etrafı tanıyan biri ile en güzel mekanlarda çekim yapacaksınız.

2- Bali için karar verdikten sonra size yine yardımcı olmak için burada olacağız. Seçim yapmanız için size alternatifler sunarak aklınıza takılan soruları cevaplayacağız.

3- Bizim çekimimiz sabah saat 05:00 te başlayıp (gün doğumunu yakalamak için) akşam 19:00 a kadar (gün batımını yakalamak için) sürmüştü. Siz de tam gün 5 saat 3 mekan 10 saat 5 mekan gibi çeşitli paketler içinden en uygun olanı seçeceksiniz.

4- Aklınızda bulunsun! Fotoğrafçının 2 kişi olması size bir avantaj oluyor. Farklı açılardan bir çok fotoğraf çekebiliyorlar. Bizim de iki fotoğrafçımız vardı ve çok profesyonel şekilde tüm gün bizimle ilgilendiler.

5- Burada genellikle mekanlar birbirlerinden çok uzakta olduğu için ulaşımı fotoğrafçı kendi ayarlıyor. Bizim fotoğrafçımızın kendi arabası ile tüm mekanları gezip bir gelinlik bir sivil olarak akşama kadar çekim yapmıştık. Bu konuda aklına bir şey takılmasına gerek yok yani.

6- Fiyatlar Endonezya Rupisi (IDR) olarak ödeniyor. 1₺ = 4 IDR yapıyor. 🙂 Çok ucuz kısaca. 🙂 Gittiğiniz zaman fotoğrafçınıza direk elden verebilirsiniz. Bu seçeneği sunan bir çok fotoğrafçı var zaten.

7- İngilizcesi iyi biri denk gelmeniz biraz daha zor olan Bali de bile anlaşamayacağınız hiç kimse yok merak etmeyin. Dil burada da sorun olmayacak.

8- Seçenekleri siz kendiniz de çoğaltabilirsiniz. Mesela birden fazla kıyafet götürerek tüm gün birden fazla mekanda bir çok çekim yapabilirsiniz.

9- Aklınızda olan Bali fotoğraf çekimini bize iletişim kısmından yazabilirsiniz. Bizde size seçenekler sunarak aklınıza takılan soru işaretlerini cevaplayabiliriz.

10- Endonezya’ya gitmek çok meşakkatli olsa da gittiğinize değecek emin olabilirsiniz.:)

Bali Fotoğraf Çekimi hakkında soru ve görüşlerinizi bize yazmayı unutmayın.

Bali Fotoğraf Galerisi ve Mekanlar için bağlantıya tıklayın.

Cesur Gezgin

Bali, Batur Dağı
Bali, Batur Dağı
Bali, Orman, Batur Dağı, Sangeh Tapınağı
Bali, Orman, Batur Dağı, Sangeh Tapınağı
Bali, Melasti Beach
Bali, Melasti Beach
Bali, Melasti Beach - 2
Bali, Melasti Beach – 2
Bali, Melasti Beach - 4
Bali, Melasti Beach – 4
Bali, Tegalalang Pirinç Tarlaları
Bali, Tegalalang Pirinç Tarlaları
Bali, Tegalalang Pirinç Tarlaları - 3
Bali, Tegalalang Pirinç Tarlaları – 3
Bali, Tegalalang Pirinç Tarlaları - 2
Bali, Tegalalang Pirinç Tarlaları – 2
Bali, Sangeh Tapınağı
Bali, Sangeh Tapınağı
Bali, Sangeh Tapınağı - 2
Bali, Sangeh Tapınağı – 2
Bali, Orman
Bali, Orman
Bali, Melasti Beach - 3
Bali, Melasti Beach – 3
Bali, Sangeh Tapınağı - 3
Bali, Sangeh Tapınağı – 3
Bali, Melasti Beach - 6
Bali, Melasti Beach – 6

0 Paylaşım
7 yorum
  1. Merhaba. Temmuz başı balayı için Bali’ye gideceğiz. Dış çekim düğün fotoğrafı için zamanımız olmamıştı. Orada yaptırmayı düşünüyoruz. Fiyatlar, iletişim kurulacak yer ve kişiler hakkında yardımcı olabilir misiniz?
    Şimdiden teşekkürler.

  2. Merhaba
    Eylül ayında bizde balayı için Endonezya ya gideceğiz.fotografcı araştırıyorum yardımcı olur musunuz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You May Also Like

Bali Gezi Rehberi

Bali, Küçük Sunda Adalarının en batısında yer alan Endonezya'ya bağlı bir adadır. Adanın başkenti Denpasar'dır. 2009 yılı sayımlarına göre 3,551,000 nüfusa sahip olan adanın...