Pasaport İçin Gerekli Evraklar Listesi 2018 Gerekli Belgeler

Pasaport İçin Gerekli Evraklar

0 Paylaşım
0
0
0

Herkese merhaba! 🙂 Yeni yılın ilk ayında daha bitmeden yaz için planlar yapılmaya başlandı. Herkes yurtiçi ve yurtdışı tatil planlarını hazırlıyor. Haliyle önlerine bir çok bilmeleri gereken bilgiler çıkıyor. Özellikle yurtdışına çıkacak arkadaşlarımız için pasaport en önemli konuların başında. Pasaport olmadan Türkiye’den farklı bir ülkeye gitmek imkansız. Tabii kimlik anlaşması yapmış ülkeler dışında. 🙂 Pasaport için aradığınız tüm soruları Pasaport Hakkında Her Şey yazımızda bulabilirsiniz. Şimdi gelelim Pasaport için gerekli evraklar 2020 yazımıza. Her yerde yaza bir çok evrak var. Kesin ve net bilgi tam olarak aşağıda okuyacağınız yazıda mevcut efendim buyrun…

Pasaport İçin Gerekli Evraklar 2020

  • TC kimlik numaralı Nüfus Cüzdanı veya yeni çıkan çipli kimlik
  • 2 adet Biyometrik Fotoğraf (5X6 cm) : Fotoğrafçılara özellikle belirtin pasaport için olduğunu.
  • Pasaport Defter Bedeli Makbuzu  –  Ayrıntılı bilgi için Pasaport Harçları 2020
  • Pasaport Harç Bedeli Makbuzu – Ayrıntılı bilgi için Pasaport Harçları 2020
  • Mevcut Pasaport (Mevcut bulunan bir pasaport varsa)
  • Öğrenci (Harçsız) Pasaport Almak İsteyenler – Ayrıntılı bilgi için Öğrenci Pasaportu Nasıl Alınır?

Bu evrakları tamamladıktan sonra randevu sistemi ile müracaat ederek herkesin önce www.epasaport.gov.tr internet adresinden randevu almaları ve randevu için kendilerine belirtilen günde randevu saatinden en az yarım saat önce müracaat merkezinde bulunmaları gerekmektedir. Randevu saatini geçirenler randevusuz olarak müracaat edeceklerdir.

Güncel Bilgi: 1 Ocak 2018 itibariyle pasaport ve ehliyet işlemlerinin Nüfus Müdürlüğü’ne devredildiği konusunda haberler yayımlanmıştır fakat henüz Nüfus Müdürlüğü’nden pasaport veya ehliyet alan var mı diye soracak olursanız bu konu hakkında bilgi sahibi değiliz maalesef. Emniyet Müdürlüğü ile bu konu hakkında iletişimdeyiz. En kısa sürede sizleri de bilgilendireceğiz.

Başvurunuzu yaptıktan sonra başvurunuzu takip etmeniz için Başvuru Durumunu Sormak İstiyorum tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Not: Pasaportunuz PTT tarafından sadece size teslim edilir. Ailenizden olan soyadınızın aynı olduğu kişiler de teslim alabilir.

0 Paylaşım
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like