Salda Gölü Nerede ve Nasıl Gidilir?

Bu yazımızda Türkiye’nin Maldivler’i olarak ün yapan Salda Gölü nerede ve Salda Gölü’ne nasıl gidilir bunu ele alacağız. Türkiye’nin en derin ve en temiz gölü özelliğini
19 Paylaşım
19
0
0

Bu yazımızda Türkiye’nin Maldivleri olarak ün yapan Salda Gölü nerede ve Salda Gölü’ne nasıl gidilir bunu ele alacağız. Türkiye’nin en derin ve en temiz gölü özelliğini taşıyan Salda Gölü yeşil ve mavi tonlarıyla sizi adeta Maldivlerdeymişsiniz gibi hissettiriyor.

Salda Gölü’nün bu el değmemiş güzelliği kesinlikle Türkiye’de görülmesi gereken yerlerin en başında geliyor.

Salda Gölü Nerede?

Salda Gölü Nerede
Salda Gölü Nerede

Salda Gölü Burdur’un Yeşilova il sınırları içerisindedir. İlçe merkezine sadece 5 km uzaklıktadır. Burdur’dan ise 56 km uzaklıktadır. Ulaşımı oldukça kolaydır.

Salda Gölü;

  • İstanbul’dan 620 km,
  • Bursa’dan 470 km,
  • Ankara’dan 460km,
  • Konya’dan 350 km,
  • Eskişehir’den 340 km,
  • İzmir’den 320 km,
  • Antalya’dan 150 km,
  • Denizli’den 95 km uzaklıktadır.

Salda Gölü’ne Nasıl Gidilir?

Salda Gölü'ne Nasıl Gidilir?
Salda Gölü’ne Nasıl Gidilir?

Otobüsle Salda Gölü’ne Nasıl Gidilir?

Otobüsle Salda Gölü’ne ulaşmak için önce yaşadığınız şehirden Burdur’a gelmeniz gerekli. Burdur Otogarı’nda indiğinizde Yeşilova minibüslerine binerek Salda Gölü’ne ulaşabilirsiniz. Burdur Yeşilova arası yaklaşık 1 saat sürmektedir ve bilet fiyatları kişi başı 10TL’dir.

Çevre illerde yaşayanlar için otobüsle Salda Gölü’ne ulaşmak en pratik yoldur. Fakat İstanbul gibi uzak bir yerden Salda Gölü’ne gitmek istiyorsanız tavsiyem uçak kullanmanız.

Uçakla Salda Gölü’ne Nasıl Gidilir?

Özellikle İstanbul’dan Salda Gölü’ne gitmek isteyenler için en uygun yöntem uçakla ulaşmaktdır. Ankara’dan Salda Gölü’ne gitmek isteyenler de uçak ile gidebilirler fakat direk uçuş bulunmadığı için uçuş 3 saate çıkmaktadır.

Salda Gölü’ne en yakın havalimanı Denizli Çardak Havalimanı‘dır. Bu nedenle uçuşunuz bu havalimanına olmalıdır. İstanbul’dan Denizli Çardak Havalimanı’na uçuşlar 93TL’den başlamaktadır.

Denizli Çardak Havalimanına indiğinizde Baytur servislerini kullanarak Salda Gölü’ne ulaşabilirsiniz.

Özel Araçla Salda Gölü’ne Nasıl Gidilir?

Özel araçla Salda Gölü’ne gitmek isteyenler; Burdur’a geldikten sonra önce Hacılar sonra Yeşilova istikametini takip ettiğinizde Salda Gölüne ulaşabilirsiniz.

Salda Gölü nerede ve Salda Gölü’ne nasıl gidilir yazımız hakkında cevaplayamadığımız tüm sorularınızı bize yorum kısmından iletebilirsiniz.

Bizi Facebook ve Instagram sayfamızdan takip etmeyi unutmayın.

19 Paylaşım
1 yorum
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You May Also Like

Fethiye Gezilecek Yerler

Yerli yada yabancı turistlerin yaz tatillerini ailecek veya arkadaşlarıyla geçirebileceği hem sakinliği hem de eğlenceyi bi arada barındıran…

Bolu Gezilecek Yerler

Türkiye‘de gidebileceğiniz her mevsim bir yer bulabilirsiniz. Bolu şehri bunlardan bir tanesi. İster kışın gidin isterseniz sonbaharda yada…

Bozcaada Gezilecek Yerler

2016 senesinin yazında gidip ilk kamp kurduğumuz yer olan Bozcaada küçücük bir yer olmasına nazaran gerçekten ihtiyaçlarımızı çok…

Bozcaada Gezi Rehberi

Bozcaada Çanakkale’ye bağlı Türkiye‘nin 3’üncü en büyük adasıdır. Karaya uzaklığı 6 km’dir. Şarap üretimi adada oldukça yaygındır ve…