Tatili Ucuza Getirmek İsteyenlere Tavsiyeler

0 Paylaşım
0
0
0

Bütçenizin kısıtlı olması, muhteşem bir tatil yapamayacağınız anlamına gelmiyor. Siz de tatili uygun fiyata getiren gezginler arasındaki yerinizi alabilirsiniz. Önemli olan bazı yöntemleri öğrenmeniz ve uygulamanız durumunda gayet düşük bir bütçeyle de muhteşem bir tatil yapabilirsiniz. Sizler için bu konuda bazı tavsiyelerimiz olacak, hemen göz atmaya başlayın.

Sezon Sonunda Tatile Çıkın!

Bildiğiniz gibi sezonun ortasında tatile çıkmanız durumunda, ulaşımdan konaklamaya kadar her alanda çok daha yüksek rakamlarla karşılaşırsınız. Yeme içme ücretlerinin bile tatil sezonunda daha pahalı olduğunu biliyorsunuz. Bunun yerine sezon sonunda tatile çıkarsanız daha düşük bir bütçeyle tüm ihtiyaçlarınızı karşılamanız da mümkün olacaktır. Elbette sezon sonunda tatile çıkmanın getirdiği daha farklı avantajlar da bulunuyor. Örneğin, kaldığınız otelden gezmek için gittiğiniz yerlere kadar her alanda daha az sayıda insan olacak. Dolayısıyla daha sakin bir atmosfer eşliğinde tatil yapmanın keyfini de çıkarmış olacaksınız.

Az Bilinen Yerleri Tercih Edin!

Bir mekan ya da bir bölge ne kadar popülerse, o lokasyonda tatil yapmak için ayırmanız gereken bütçe de o kadar yüksek olur. Bu bilinen bir gerçek ve haliyle siz de tercihinizi daha az popüler olan yani daha az bilinen yerlerden yana kullanabilirsiniz. Az bilinen yerlerde tatil yapmanın tek kazanımı daha az ödemek değil. Aynı zamanda bambaşka yerler keşfedebilir ve bu sayede sıra dışı bir tatile de imza atabilirsiniz. Adımınızı attığınız her alanda daha az ödeyecek olmanız ve hem konaklama hem de ulaşım masraflarının daha düşük rakamlara tekabül edecek olması ayrı önem taşıyor.

Konaklama İçin Ucuz Yollar da Var!

Konaklama dendiğinde akla ilk gelen seçenek otellerdir. Oysa otellerden daha ekonomik konaklama yolları da var. Örneğin, gittiğiniz yerde bir bungalov evde konaklayabilir ve otel için ayırdığınız bütçenin sadece yarısını kullanabilirsiniz. Bungalov evler otel odalarının sunduğu konforu sunmayabilir. Ancak çok fazla konfor düşkünü olmayan herkesin bu evlerde gayet rahat konaklayabildiğini de belirtmeliyiz. Özellikle gün boyunca gezmek ve yeni yerler keşfetmek isteyenler, sadece dinlenmek ve uyumak için bir konaklama adresine ihtiyaç duyuyor. Bu nedenle nasıl bir ortamda konakladığınızın çok fazla önemi kalmıyor da diyebiliriz.

Ücretsiz Halk Plajlarına Yönelin!

Güneşlenmek ve yüzmek için mutlaka ödeme yapmanız gerekmiyor. Gittiğiniz yerde halk plajı varsa, herhangi bir ödeme yapmadan bu plajlarda güneşlenebilirsiniz. Hatta çok sayıda kişinin özellikle ücretsiz plajları olan yerleri seçtiğini de belirtelim. Halk plajlarında giriş için ödeme yapmıyor olmanın sağladığı tasarruf hatırı sayılır düzeyde olacaktır. Bu nedenle hangi bölgede tatil yapacağınızı belirlerken basit bir araştırma yapmanızda fayda var. Bu araştırma kapsamında gittiğiniz yerde ücretsiz olarak girebileceğiniz bir halk plajının olup olmadığını da belirleyebilirsiniz.

Lüks Restoranlardan Uzak Durun!

Yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınız için sokak lezzetlerine yönelmeniz de ucuza tatil yapmanızı sağlayan yöntemlerden biridir. Her bölgede lezzetleri ile ünlü olan lüks restoranlar bulabilirsiniz. Ancak bu restoranlarda ödemeniz gereken ücretlerin de yüksek rakamlara tekabül edebileceğini unutmayın. Bunun yerine gayet doyurucu olan ve lezzetiyle de ön plana çıkan sokak yemeklerini tercih edebilirsiniz.

Uçak Biletinizi Erkenden Alın!

Ucuza tatil yapmanın yollarından biri de uçak biletinizi erken dönemde almanızdır. Erken rezervasyon durumunda hava yolu firmaları indirim uyguluyor ve bu sayede çok daha düşük bir ödeme ile gidiş – dönüş uçak biletinizi satın alabiliyorsunuz. Elbette en ucuz uçak bileti fırsatları her zaman olduğu gibi Pegasus tarafından sunuluyor. Bir de erken dönemde biletinizi almanız durumunda minimum düzeyde bütçe ayırarak ulaşım problemini halletmiş olursunuz.

Bunların haricinde, Pegasus tarafından sunulan çeşitli kampanyaların da olduğunu bilmeyenler için aktaralım. Bu kampanyalar özellikle sıklıkla seyahat edenler için kaçırılmayacak fırsatlar içeriyor. Uçak biletinizi satın almak için siteye uğradığınızda mutlaka kampanyalara da göz atmalısınız. Size uygun olanlardan faydalanabilir ve bütçe dostu uçak bileti ayrıcalıklarından siz de faydalanabilirsiniz.

Sizlere önerimiz, Pegasus tarafından sunulan uçuş paketlerine göz atmanız olacak. Gerek tatil gerekse iş için seyahat etmeniz gerektiğinde uçuş paketlerinden faydalanarak ulaşım masraflarınızı çok daha düşük seviyeye çekebilirsiniz. Pegasus 4 farklı uçuş paketi seçeneği sunuyor. Her biri kaçırılmayacak fırsatlar ve avantajlarla dolu olduğundan herkesin faydalanması gereken seçenekler olduğunu belirtebiliriz.

0 Paylaşım
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir