Kiten’de Nerede Kalınır?

0 Paylaşım
0
0
0

Kiten Bulgaristan’a bağlı Sozopol şehrinin bir beldesidir. Küçük bir kasaba olan kiten tam bir tatil beldesi olması dolayısıyla her ülkeden yabancı insanı ve Türkiye sınırına yakın olmasıyla çokça türkü görebileceğiniz bir yer. Buraya Bulgaristan’da tatil yapacaklar, Burgaz için gelmiş olanlar gibi turistik amaçlı gelen herkes uğrayıp tatilinin bir kısmını burada geçirebilir. Peki Kiten’de Nerede Kalınır? Bu sorunun cevabını da bu yazımızda kısaca açıkladım.

Kiten sahil şeridinde bulunan Karadeniz’e kıyı olan bir belde. Buranın yerel halkının yanı sıra Bulgaristan’nın her yerinden bir çok insan tatilini burada geçirmek için geliyor. Bir çok güzel apart ve otelin bulunduğu Kiten’de ayrıca kamp alanları da oldukça çok ve tercih edilen bir konaklama seçeneği. Buraya geldiğiniz zaman oldukça küçük bir yer olduğunu anlayacak ve hemen fark edeceksiniz zaten. Sessiz sakin bir tatil geçirmek isteyen her aile için uygun bir yer.

Bizim konaklama tercihimiz yine kamp alanından yana olunca kendimize düzgün ve 10 günümüzü rezil etmeyecek bir kamp alanı aramaya koyulduk ve Kiten’de nerede kalınır sorusunun cevabını kendimizce bulduk. Kaldığımız kamp alanının adı Atliman Camping. Buraya gelmeden önce internetten sitelerini de inceleyip o şekilde geldik. Çünkü bizim için önemli olan kısım duşlar ve tuvaletlerdi. Geldiğimizde hayal kırıklığına uğramadığımızı görmek bizi çok mutlu etti. Bundan önceki kaldığımız kamp alanı ki bu yer Sozopol’daydı. Buradan bakabilirsiniz. Konum olarak iyi ama hizmet olarak sıfır bir yerdi. O yüzden bu konuda çok hassastık ve bu kamp alanını iyi ki bulduk dedik.

Atliman Camping içinde; küçük büyük çadır, karavan kurabilir yada orada var olan büyük çadırları, küçük konteyner evleri kiralayabilirsiniz. Bizim kendimize ait bir çadırımınızın olması bize ekstra maddi anlamda tasarruf sağlarken istediğimiz yere kurma fırsatını da veriyor. Ayrıca kamp alanı içinde bir süpermarket, yemek yiyebileceğiniz bir büfe, ortak mutfak, ortak çamaşır makinesi alanı, tuvaletler, duşlar, banyolar mevcut. Plaja da yürüyerek 1-2 dakikada ulaşmanız mümkün. Çıktığı sahil ise Atliman Beach. Oldukça temiz ve kalabalık bir sahil olduğunu da söylemeliyim.

Kiten’de nerede kalınır sorusunun cevaplarını bu şekilde vermiş olalım arkadaşlar. Burası çok küçük bir yer olduğu için yapabileceğiniz şeyler kısıtlı oluyor. Gece hayatı olmayan bir şehir çünkü. Tam bir aile ortamı güzel küçük bir çarşısı olan sevimli bir sahil kasabası diyebilirim. 🙂

Gitmek görmek ve tatil yapmak isterseniz Türkiye sınırına max. 50 km. uzaklıkta yer alıyor demedi demeyin. :)) Bulgaristan Gezilecek Yerler için yazımızı okuyabilirsiniz.

0 Paylaşım
2 yorum
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You May Also Like

Sofya Gezi Rehberi

Bilindiği gibi Bulgaristan Avrupa Birliği ülkesi olduğundan ya Schengen Vizeniz varsa onunla yada Bulgaristan Vizesi alarak ülkeye giriş yapabilirsiniz. Otobüsle gidecekseniz eğer...

Burgaz Gezi Rehberi

Bulgaristan‘ın Karadeniz kıyı şeridinin güneyinde yer alan ve Türkiye sınırında Kırklareli ile komşu olan Burgaz ilinin idari merkezi olan şehirdir. Burgaz gezi rehberi başlayarak ilk olarak Burgaz’a…