Hollanda – Amsterdam

İlkbaharda Gezilecek Yerler

0 Paylaşım
0
0
0

Yazın gelişini müjdeleyen en güzel mevsim ilkbahar. Herkesin cıvıl cıvıl sokaklara parkalara doluştuğu harika günler. Kimileri baharın gelişini ülkesinde kimileri de yurt dışında karşılamak ister. Bunlar için size bazı tavsiyeler vereceğimiz bir yazı hazırladık. Harika manzaralara şahit olacağınız ilkbaharın en güzel yaşandığı ülkelerde daha önce hiç bu kadar renkli bahar geçirmedim diyecekseniz. Tavsiyeleri dikkate alıp değerlendirirseniz eğer mutlaka bize dönüş yapın deneyimlerinizi dinlemeyi bizlerde çok isteriz. 🙂 İşte harika ilkbaharda gezilecek yerler önerileri.

İlkbaharda Gezilecek Yerler Listesi

Japonya

Japonya – Cherry Blossom

Japonya’nın Osaka şehrinde yer alan Expo Anıtı Parkı ilkbaharda mutlaka görülmesi gereken yerlerden biridir. Parkta bulunan Sakura ağaçları baharın gelmesiyle birlikte pembe renkteki çiçeklerini açarak harika bir görüntü oluşturuyor. Japonya’nın ulusal simgesi olan bu ağaçların güzelliği kesinlikle görülmeye değer.

Hollanda

İlkbaharda Gezilecek Yerler Hollanda
Hollanda – Amsterdam

Hollanda’nın başkenti Amsterdam baharın gelmesiyle canlanan bir şehirdir. Amsterdam sokakları, baharın gelmesiyle açan çiçeklerin güzelliğiyle doluyor. Amsterdam’da asıl görmenizi istediğim yer Keukenhof bahçesidir. Baharın gelmesiyle bu bahçede açan bir birinden renkli lalelerin oluşturduğu manzara muhteşem.

Almanya

İlkbaharda Gezilecek Yerler Almanya
Almanya – Romantik Yol

Almanya’nın Würzburg şehrinden başlayıp, Füssen şehrine kadar uzanan Romantik Yol bahar ayında mutlaka görülmeye değer bir yer. Yol boyunca Almanya’nın tarihi köylerin içinden geçiyorsunuz. Bu ahşap evlerin görüntüsü baharın da gelmesiyle harika manzaraya sahip oluyorlar.

İngiltere

İngiltere – Cornwall

İngiltere’nin Cornwall bölgesinde yer alan bu sahil baharın gelmesiyle harika bir manzaraya sahip oluyor. Tepelerde açan çiçekler ve sahile vuran dalgalar buraya özgü farklı bir güzellik oluşturuyor. Cornwall ilkbaharda gezilecek yerler arasında güzelliğe sahip bir yer.

İspanya

İspanya – Barcelona

İlkbaharda gezilmesi gereken diğer yerlerden biri de İspanya’nın en güzel şehirlerinden biri olan Barcelona’dır. Bu güzel şehir baharın gelmesiyle birlikte adeta canlanıyor diyebilirim.

Fransa

Fransa – Lavanta Tarlaları

İlkbahar deyip Fransa’nın lavanta tarlalarından bahsetmemek tabi ki de olmaz. 🙂 Bahar gelmesiyle açan lavantaların oluşturduğu bu muhteşem görüntü mutlaka görmenizi istediğim yerler arasında. Fransa’nın Valensole bölgesinde yer alan bu tarlaları mutlaka giderek görmenizi tavsiye ediyorum.

Almanya

Almanya Bonn

Japonya’nın ulusal simgesi olan Sakura ağaçları, Almanya’nın Bonn şehrinin sokaklarında tünel şeklinde bir görüntü oluşturmaktadır. Baharın gelmesiyle pembe renkte ki çiçeklerini açan bu ağaç muhteşem bir görüntü oluşturuyor. Sakura ağacı Nisan ayında çiçeklerini açmaya başlamaktadır. Bu eşsiz güzelliği mutlaka görmenizi isteriz.

ABD

ABD – Columbia River Kanyonu

Amerika’nın Washington ile Oregon eyaleti arasında yer alan Columbia River Kanyonu baharın gelmesiyle harika bir manzaraya eşlik ediyor. Burada bulunan binlerce ayçiçeği baharın gelmesiyle birlikte açmaktadırlar. Ayçiçeklerinin oluşturduğu bu harika manzara mutlaka görülmeye değer.

Hollanda

İlkbaharda Gezilecek Yerler Hollanda
Hollanda Amsterdam – Lale Festivali

Hollanda’nın Noordoostpolder şehrinde yer alan lale tarlaları bahar baharın gelmesiyle olağan üstü güzellikte bir görüntü oluşturmaktadırlar. Sizde ilkbaharda buraya gelerek buradaki harika manzaranın tadını çıkarabilirsiniz.

İtalya

İtalya – Castelluccio

İtalya’nın Umbria bölgesindeki Castelluccio köyü bahar ayında rengarenk çiçeklerin açmasıyla birlikte harika bir manzaraya sahip olmaktadır. Kış aylarında kayakçıların adresi olan yer, baharın gelmesiyle karlar eriyor ve kar altından çıkan çiçekler bu güzel görüntüyü oluşturuyor.

Amerika

ABD – Palouse Bölgesi

Amerika’nın Palouse bölgesinde yer alan  buğday ve kanola tarlaları doğa üstü bir görüntü oluşturmaktadır. Güneşin açısı değiştikçe farklı renklere bürünen bölge özellikle doğa fotoğrafçıları için mükemmel bir yerdir.

İlkbaharda gezilecek yerler için eklemek istediğiniz yer varsa; yorum kısmından bize iletebilirsiniz. 🙂

0 Paylaşım
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like