Temmuz Ayında Gidilecek Yerler

0 Paylaşım
0
0
0

Yazın ortasına geldik. Hala bir tatil planı yapmadıysanız; şimdi tam zamanı! Size daha kolaylık olması için Temmuz ayında gidilecek yerler listesi oluşturduk. Listemizdeki yerlerin tamamı özellikle Temmuz ayında ziyaret edilmesi gereken yerler.

Temmuz Ayında Gidilecek Yerler Listesi

1- İzlanda

Temmuz Ayında Gidilecek Yerler İzlanda Nehir Şelale
İzlanda – Temmuz

Yaz aylarında sıklıkla tercih edilen İzlanda’ya 7 günlük turlar düzenlenip oldukça keyifli bir hafta geçirmenizi sağlayabilirsiniz. Harika buzullar, gayzerler, ve şelaleleri görme şansını yakalayıp unutulmayacak bir tatil yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra siyah kumsalları ile de meşhur olan İzlanda’da bu sahillerde yürümeden gelmeyin derim. 🙂

2- Türkiye

Ah canım Türkiye. 🙂 Yılın her anında gidebilecek bir yer vardır Türkiye‘de. Her ne kadar sıcakları oldukça sıcak olsa da gidip de tatil yapmaktan asla vazgeçemeyeceğiniz yerler arasında tabi ki Ege sahilleri, Akdeniz sahilleri geliyor. İstediğiniz zaman gidebileceğiniz bir tatil mekanı olmasının yanı sıra, çoluk çocuk keyifli bir tatil geçirmeniz için de uygun ortamlara sahip bu sahillerde en çok tercih edilenler Bodrum, Marmaris, Alanya, Kaş ve daha bir çok tatil yerini değerlendirebilirsiniz. Türkiye’de tatil yapmak için sadece geç kalmamanız gereken konu mutlaka otel rezervasyonlarınızı ve uçak biletinizi yada otobüs biletinizi önceden kesinlikle ayarlayın. Yoksa tam döneminde gitmeniz durumunda ortada kalabilir yada dönüş bileti bile bulamayabilirsiniz. 2018 Erken Rezervasyon Nasıl Yapılır? Yazımıza mutlaka göz gezdirin.

3- Güney Kore

Temmuz Ayında Gidilecek Yerler Göl Yaz Köprü
Güney Kore – Temmuz

Güney Kore temmuz ayında Pasifik’ten esen sıcak ve nemli muson rüzgarlarının etkisi altına girer. Temmuz ayında da sık sık tayfunlar görülür. Temmuz ayı bütün ülkede çok yağışlı geçer. Yağmura hazırlıklıyım falan diyorsanız gidip görebilirsiniz tabii ki. 🙂 Ama tayfunlara dikkat edin.!!

4- Dominik Cumhuriyeti

Temmuz Ayında Gidilecek Yerler Ada Kum Güneş
Dominik Cumhuriyeti – Temmuz

Temmuz ayında gidilecek yerler kategorisine en uygun yerlerden biri Dominik Cumhuriyeti. Çok meşhur bir yer aslında herkes bilir Dominik Cumhuriyeti’ni. Nereden mi? Tabii ki Survivor’dan 😀 Dominik’te gerçekleşen yarışmanın hemen hemen herkes burada olduğunu ve nasıl bir yer olduğunu az çok biliyor. Sizde küçük bir survivor yaşamak isterseniz o sahillere gidebilirsiniz. 🙂

5- Vietnam

Temmuz Ayında Gidilecek Yerler Tapınak
Vietnam – Temmuz

Vietnam benimde her zaman merak ettiğim bir ülke oldu. Hazır gitmişken Kamboçya ve Tayland’a da uğrayın. 🙂 Temmuz ayında ortalama açık bir havaya sahip olan Vietnam’da hava sıcaklığı ise 30 derece ile 40 derece arasında değişiyor. Sıcak ve eğlenceli bir tatil için; Yakın zamana kadar sadece savaşla anılan Vietnam, son dönemlerde dünyanın ileri gelen tatil merkezleri arasında sayılmakta. Öte yandan, Asya‘da suç oranı en az ve en güvenli yerler arasındadır.

Temmuz ayında gidilecek yerler arasına sizinde eklemek istediğiniz bir yer varsa bize yorumlarda yazabilirsiniz.

0 Paylaşım
1 yorum
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like