Palandöken Kayak Merkezi - Erzurum
Palandöken

Türkiye’de Ocak Ayında Gidilecek Yerler

0 Paylaşım
0
0
0

Biliyorsunuz dünyayı gezenlerden bir kaçıyız bizde. Her gezginci ruh gibi bizimde bir çok gördüğümüz tecrübe ettiğimiz bir çok mekan, şehir veya ülke oldu. Her ne kadar Türkiye dışında bulunmuş olsakta, güzel ülkemizde de gidipte hayran kaldığımız bir çok yer oldu tabi ki. Kışının ayrı yazının ayrı güzellikte olduğu Türkiye’de ocak ayında gidilecek yerler diye bir kaç önerimiz olacak. Eğer aklınızda ocak ayında bir kaçamak yapmak gerekirse sıralayacağım yerlerden birini veya bir kaçını seçebilirsiniz.

Türkiye’de Kışın Gidilecek En Güzel Yerler

1. Bolu – Yedigöller

Bolu Yedigöller Büyük Göl Balık Avı 🙂

Ocak ayında Türkiye’de nereye giderseniz gidin en güzelini kışın kendini belli ettiği yerler olacaktır. Daha çok doğu kesimlerinde kar görülsede Bolu gibi yüksek kesimlerde bulunan illerimize ait şehirlerimizde de kar görme şansınız mutlaka vardır. Kampçıların oldukça tercih ettiği Yedigöller bu yerlerin başında geliyor. Kar manzaralarının en güzellerini yaşatan bu doğa harikası ocak ayında gidebileceğiniz en iyi rotalardan biri.

Ailecek gidip karın keyfini sürebilir aynı zamanda harika manzara eşliğinde eğlenceli sohbetler yapabilirsiniz. Arkadaşlarınızla yada ailenizle çıkacağınız bu küçük tatilde ocak ayının güzelliğini Yedigöllerde de yaşamalısınız demeliyim. 🙂

2. Bursa – Uludağ

Bursa Gezilecek Yerler Uludağ
Uludağ

Kış olupta Bursa Uludağ’a gitmeden olmaz herhalde. Kar varsa Uludağ’da vardır. Herkesin sevgilisi olan Uludağ kışın en gözde mekanlarından biridir. Çok pahalı da olmayan fiyatlarda kısa küçük bir hafta sonu tatili yapabilirsiniz. Özel aracınızla gidecekseniz eğer ve ilk defa gidiyorsanız belirtmeliyim ki, yanınıza arabanız için kışın gerekli olan ne varsa alın. Zincirler başta olmak üzere. 🙂 Bir yerden sonra zincirsiz seyahat etmenize izin verilmeyecektir.

3. Kocaeli – Kartepe

Kartepe
Kartepe

İstanbul‘a da oldukça yakın olan bir şehir Kocaeli’ye, İstanbul’da ki şehiriçi otobüsleri ile de ulaşabilirsiniz. Kocaeli’ye gittikten sonra Kartepe’ye ulaşmak için şehir merkezinden yaklaşık 25 km. yolunuz var. Kartepe tabelalarını takip ederseniz 2 saatlik bir yolculukla İstanbul’dan Kartepe’ye rahatlıkla gidebilirsiniz.

4. Rize – Ayder Yaylası

Ayder Yaylası - Rize
Ayder Yaylası

Karadeniz’in incisi Rize’de Ayder Yaylasına çıkmak her zaman insanı üşütmüştür. 🙂 Yazın serinlemek için bile gidilen Ayder Yaylası kışında yine ziyaret etmek isteyenlerle dolup taşıyor. Ocak ayında gidilecek yerler anlamında tercih edilebilecek mekanlardan biri sayılabilir. Kalmak için sobalı küçük evleri tercih edebilirsiniz. 

5. Erzurum – Palandöken

Palandöken Kayak Merkezi - Erzurum
Palandöken

Eee.. Ocak dedik kış dedik Erzurum – Palandöken demeden olmaz. Herkesin bildiği Erzurum Palandöken kayak merkezi Uludağ gibi oldukça meşhur kayak yerlerinden biridir. Uzak oluşunun hiç önemi olmayan yerler arasında hatta. Bir uçakla bu harika kayak merkezine ulaşabiliyorsunuz. İsterseniz ocak ayında gidilecek yerler arasına Erzurum – Palandöken’i ekleyebilirsiniz. 

0 Paylaşım
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like