Bulgaristan Batak Gölü Çadırımız ve Doğa
Bulgaristan Batak Gölü Çadırımız ve Doğa

Dünyanın En İyi 10 Kamp Alanı

0 Paylaşım
0
0
0

Sevgili Cesur Gezgin’ler, Türkiye’de ki kamp alanları bize dar geldi diyenler, dünyaya açılmak istiyorum diye haykıranlar, hayalleri peşinden koşmak için adım atmayı bekleyenler, doğa meraklıları, işte sizler için derlediğim dünyada ki en iyi kamp alanlarını sunuyorum. 🙂 Gidipte görenleriniz varsa deneyimlerini bizimle paylaşabilirler. 🙂 İşte dünyanın en iyi 10 kamp alanı.


Dünyanın En İyi 10 Kamp Alanı Yeri

1- Denali National Park (Denali Ulusal Parkı), Alaska

Denali National Park, Alaska

6 Milyon dönüm açık arazide bir çok yabani hayvan arasında kalacağınız bir alan. Biraz ürkütücü gibi gözükse de deneyimlemek bir o kadar heyecanlı olur diye düşünüyorum. Burada profesyonel bir dağcı olmanız gerekebilir. Burada ki kamp alanı, mükemmel sakin bir yürüyüş isteyen herkes için biçilmiş kaftan olan bu park, görmeyi isteyenleri bekliyor.

2- Sardinia (Sardunya), İtalya

Sardinia (Sardunya), İtalya

Sardunya, Akdeniz’de ki ikinci büyük adadır. Burası Plaj Camping alanlarından biridir. Ada olmasından sebep kamp alanlarının çok olması oldukça popüler. Yaz aylarının en iyi kamp tercihlerinden biri haline gelen Sardunya, siz meraklı Cesur Gezgin’leri topraklarına davet ediyor. 🙂

3- Grand Canyon National Park, (Büyük Kanyon Ulusal Parkı) Arizona

Dünyanın En İyi 10 Kamp Alanı Büyük Kanyon
Grand Canyon National Park, (Büyük Kanyon Ulusal Parkı) Arizona

Büyük Kanyon Ulusal Parkı Amerika Birleşik Devletleri‘nin Arizona eyaleti sınırlarında bulunan en eski ulusal parktır. Büyük Kanyon, birçok renge sahip; Kolorado Nehri çevresinde bulunan bir kanyondur. Kanyonun sağ tarafında kamp severler tarafından kurulmuş alanda gün doğumuna şahit olmak isteyen herkesi bekleyen bir manzara bulunuyor. Sabah kahvesini yudumlayıp harika güneşi izlerken diğer yandan kampın bitişiğindeki yollarda dolaşarak daha bir sürü muazzam manzaralara şahit olabilirsiniz.

4- Shenandoah National Park (Shenandoah Milli Parkı), Virjinya

Shenandoah National Park, Virginia

Washington, D.C.’den sadece 75 km uzaklıkta elverişli bir konuma sahip olan Shenandoah Milli Parkı, kamp kurmak için mükemmel bir doğa sahiptir. 101 kilometre uzunluğundaki Appalaş Traşı’nı ve huzurlu, vahşi güzelliği bulacaksınız. Hafta sonunuzu parkın birçok şelalesi arasında gezerek kendinizi ödüllendirebilirsiniz.

5- Boya Lake Provincial Park (Boya Gölü İl Park), Kanada

Boya Lake Provincial Park, Canada

Gölün rengi ve berraklığı ile ünlü Boya Gölü İl Park, her türlü su rekreasyonundan zevk almak için harika bir yerdir. Göl, aynı zamanda yüzme için yeterince sıcak olan kuzeydeki az sayıdaki alanlardan biridir. Kamp alanı, buzullar tarafından oyulmuş ve parkın yürüyüş parkurlarını keşfetmek için modern kampçılara birçok ada ve göl var.

6- Miyajima, Japonya

Miyajima, Japan

Miyajima Adası, Hiroşima’ya kısa bir tekne yolculuğu uzaklığında. Yıl boyunca burada kamp yapabilir veya karavan kiralayabilirsiniz. Kamp yaparken küçük bir kültür turu yapmanız da civardaki tapınaklarla mümkün durumda. Ama Miyajima’da kalmanın en güzel yanı adayı çevreleyen evcil geyikler arasında dolaşmak yapıyor. 🙂

7- The Isle of Arran, İskoçya

The Isle of Arran, Scotland

The Isle Of Arran sadece güzel değil, aynı zamanda tarih dolu. Tıpkı tarih öncesi yaşanmış gibi. Ada engebeli dağlar ve tepeler de dahil olmak üzere çok çeşitli peyzaj ve deniz manzaralarına sahip. Kampçılar adada yürüyüş, yelken, kayık veya bisiklet gezisi yapabilir.

8- Flamenco Beach, (Flamenco Plajı) Porto Rico

Flamenco Beach in Culebra, Puerto Rico

Evet yine bir sahil kampı. Bazıları buranın dünyanın en güzel plajı olduğu düşünüyormuş haklı da olabilirler. Flamenko Plajı Culebra’da çok popüler. Sahilde çadırınızı kurun ve günü şnorkelle yüzerek ve güneşlenerek geçirin lütfen. :))

9- Corcovado National Park (Corcovado Ulusal Parkı), Kosta Rica

Corcovado National Park, Costa Rica

National Geographic, Corcovado Ulusal Parkı, dünyanın biyoçeşitliliğinin % 5’ine ev sahipliği yaptığını söylüyor. Ayrıca National Geographic, bunu dünyanın en “coğrafi olarak yoğun” yeri olarak tanımlıyor. Kamp için, Kosta Rika’yı ziyaret etmek mükemmel bir seçenektir. Ülkenin turistik tatil beldelerinden uzaktaki yağmur ormanlarının kalbinde kamp kurmuş olacaksınız.

10- Maasai Mara National Reserve (Maasai Mara Ulusal Koruma Bölgesi), Kenya

Maasai Mara National Reserve, Kenya

Her zaman bir safari hayal ettiyseniz, Maasai Mara bunun için gidecek yerdir. Bu geniş oyun rezervini ziyaret etmek için ideal zaman, Temmuz ve Ekim ayları arasıdır. Tanzanya’daki bitişik Serengeti’ye ve Thomson’ın ceylan, zebra ve wildebeest’e yıllık göçüne tanık olacağınız zamanda aynı dönemi kapsıyor. Mara Nehri kıyısında kamp kurun ve kendi özel gelenekleri ve elbiseleri ile tanınan yerel Maasai halkıyla takılın. 🙂

Dünyanın en iyi 10 kamp alanı yazımız hakkında sorularınızı bizlere yorumlarda iletebilirsiniz. Bizi Facebook‘tan takip etmeyi ihmal etmeyin. İyi Seyahatler. 🙂

Mutlu ve Cesur Kalın.

0 Paylaşım
1 yorum
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Cruise (Gemi Turları) Nedir?

Yüzen bir otel hayal edin, her sabah otelinizin penceresinden dışarı baktığınızda farklı bir ülkede farklı bir şehirdesiniz. İşte…