Glamping Nedir?

0 Paylaşım
0
0
0

Tatile çıkmak istiyorsunuz ama doğada kalmak istiyorsunuz.. Kamp yapmak istiyorsunuz ama rahatınıza çok düşkünsünüz. Salaş ve konforsuz tatil hiç size göre değil.. O zaman tercih etmeniz gereken tek şey yeni trend konaklama Glamping! Peki glamping nedir? Doğayı ve lüksü bir araya getiren yeni trend Glamping için seyahat etmeyi ve lüks tatili seven birçok kişinin kısa zamanda trend haline getirdiği, seyahat alanında bir ihtiyacı karşıladığını söyleyebiliriz.

1- Glamping Nedir?

Glamping Nedir?
Glamping Nedir?

Beş yıldızlı otellerden sıkılan Avrupalı gezginlerin ortaya çıkarttıkları yepyeni ve farklı bir tatil anlayışı. İngilizce Glamorous ve camping kelimelerinin birleşiminden oluşuyor. Kısaca lüks kamping ya da butik kamping olarak da adlandırılabilir. Seyahat severler, belirli konfor ögelerinden fedakarlık etmek zorunda kalmadan vahşi doğayla buluşuyorlar.

Doğayı hepimiz severiz, ancak doğayı seven herkes doğada vakit geçirmek istese bile küçücük çadırlarda, uyku tulumları içinde zor şartlarda bunu tercih etmeyebilir. Bazen bu durum insanlar için işkence bile olabiliyor. Herkesin tatil anlayışı tabi ki farklıdır ama bu yeni tarz konaklama trendini denemek hiçte kötü gözükmüyor.

Glamping’te çadırda kalmak zorunda değilsiniz biraz daha normal bir yerde kalmak isterseniz o da mevcut. Bu bir kulübe olabilir, gittiğiniz yere göre otağ olabilir veya bir igloo olabilir. Bunların hepsinin içinde duş, elektrik, tuvalet bulunuyor.

Yemek konusuna gelince siz yemek yapmak zorunda değilsiniz. Ama yiyeceğiniz her şey organik ve doğal olacak. Lüks yok ama konfor üst düzeyde bir tatil yapmış olacaksınız. Fakat gerçek kamp hayatına göre biraz daha lüks olması, haliyle konaklama fiyatlarını da biraz daha yükseltmiş oluyor.

2- Glamping Türkiye’de Var Mı?

Glamping Türkiye
Glamping Türkiye

Glamping nedir öğrendik peki glamping Türkiye’de var mı? Evet Türkiye’de bu işin öncüsü Club Amazon Bördübet. 35 yıldır vahşi doğanın tam ortasında konuklarına belirli standartlar sunuyorlar. Doğayla iç içe geçirilen kamping anlayışını hoş ve konforlu hale getirerek seyahat severlere bir cangılın içinde butik bir tatil fırsatı sunuyorlar.

Ederlezi Glamping Datça’da bulunan bu yer yine yeni trend Glamping alanlarından biri olarak hizmet vermekte. Kocabahçe Glamping, Avalon Glamping, Le Chic Fethiye gibi daha bir çok glamping alanı için buraya tıklayarak Türkiye’deki diğer Glamping alanlarını bulabilirsiniz.

Yeni trend konaklama şekli olan Galmping’i denemek bir tercih ama biz yine de sadece Kamp yapacağız… 🙂

Yeni konaklama yöntemi olan Glamping Nedir? yazımız hakkında düşüncelerinizi bekliyoruz.

Mutlu ve Cesur Kalın…

0 Paylaşım
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like