ISIC Uluslararası Öğrenci Kartı

0 Paylaşım
0
0
0

ISIC (International Student Identity Card) Türkçe’si Uluslararası Öğrenci Kartı anlamına geliyor. Yurt dışına çıkmayı düşünüyorsanız; öğrenci indirimlerinden yararlana bilmek için ISIC kart almanız şart.

ISIC Kart Nedir?

ISIC Kart uluslararası geçerli bir öğrenci kartıdır. Bu kart ile 150’den fazla ülkede öğrenci olduğunuzu kanıtlayabilirsiniz. ISIC öğrenci kartı yurt dışında ne işime yarar ki demeyin! Bu kart sayesinde birçok müzeye ücretsiz yada indirimli girebilirsiniz. Bir çok mağazada indirim kazanabilirsiniz.

ISIC Kart Nedir
ISIC Kart

ISIC Kartın Fırsatları

ISIC kartın fırsatları saymakla bitmez fakat bizim için en önemlisi yurtdışında gezerken müzelerde sağladığı oğlan üstü indirimler. Bu kart ile bir çok müzeye ücretsiz girebilirsiniz yada yarı fiyatından bile daha azına giriş bileti alabilirsiniz.

Bunun yanında pek çok mağaza, dükkan ve acentalar öğrenci kartı sahiplerine çeşitli indirimler sunmaktadır.

ISIC Uluslararası Öğrenci Kartı dünya çapındaki indirim listesine buradan ulaşabilirsiniz.

ISIC Kartı Nasıl Alınır?

ISIC kartınızı İstanbul, Ankara, İzmir yada Eskişehir’de bulunan ISIC Kart başvuru ofislerinden yapabilirsiniz yada ISIC Türkiye sitesinden başvuru formunu doldurarak kartınıza sahip olabilirsiniz.

Başvuru ofislerinin hemen hemen tamamı yurtdışı eğitim şirketlerinden oluşmaktadır.

ISIC Kartı Başvuru Merkezleri;

ISIC Kartı İçin Neler Gerekli?

ISIC Kart başvurusu için gereken tek şart aktif bir öğrenci olmanızdır. Başvurunuzu yaparken size gerekli evraklar bir adet biyometrik fotoğraf ve öğrenci belgesidir. Açık öğretim öğrencileri de bu karta sahip olabilirler.

ISIC Kart Ücreti

Kart ücreti 25₺’dir. Kartın geçerlilik süresi aldığınız günden itibaren 1 yıldır.

Eğer öğrenciyseniz ve ucuza Avrupa turu yapmak istiyorsanız yanınızda olmazsa olmazlardan biridir bu kart. ISIC Uluslararası Öğrenci Kartı hakkında aklınıza takılan her türlü sorunuzu bize yorum kısmından iletebilirsiniz.

Vizesiz ülkeler listesi.

Mutlu ve Cesur Kalın…

0 Paylaşım
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Cruise (Gemi Turları) Nedir?

Yüzen bir otel hayal edin, her sabah otelinizin penceresinden dışarı baktığınızda farklı bir ülkede farklı bir şehirdesiniz. İşte…