İstanbul’da Karne Tatili’nde Gidilecek En Eğlenceli 10 Yer

0 Paylaşım
0
0
0

Okulların açılmasının ardından öncelikle çocuklar çıkacakları ilk tatilin günlerini saymaya daha şimdiden başladılar bile. Aileleri ise yaklaşacak olan sömestr tatilinde çocukları ile birlikte evlerinden çok uzaklaşmadan İstanbul’da ne yapacaklarını düşünüyorlar. İşte size İstanbul’da karne tatili’nde gidilecek en eğlenceli 10 yer.

1- İstanbul Oyuncak Müzesi – Kadıköy

İstanbul Oyuncak Müzesi - Kadıköy
İstanbul Oyuncak Müzesi – Kadıköy

Çocukluğun vazgeçilmez şeyi tabi ki oyuncaklardır. 7’den 70’e herkeksin kendine göre bir şeyler bulabileceği harika bir müze. 23 Nisan 2005 yılında Sunay Akın tarafından kurulan bu müze 1700’lü yıllardan günümüze kadar olan tüm oyuncak figürlerini sergiliyor. Müze pazartesi günleri hariç 09:00 – 18:00 saatleri arası açık. Yetişkin 12 TL öğrenci 9 TL giriş için ödemeniz gereken para olacaktır.

2- İstanbul Akvaryum – Aqua Florya

İstanbul Akvaryum - Aqua Florya
İstanbul Akvaryum – Aqua Florya

Denizi, balıkları, suyu ve öğrenmeyi seven çocuğunuz varsa tam size göre bir yer burası. Bizzat kendim de gidip aşırı eğlenceli vakit geçirmiştim. 🙂 Çocuğunuz etrafta ilgisini çeken her şeye koşup merakla bakarken sizde kendinize oturacak bir yer bulup suyun gücüne aşık olacaksınız. Ayrıca yarıyıl tatili için özel indirimleri olan AquaPark’ta giriş çocuk ve bir yetişkin bileti 55 TL olarak belirtilmekte.

3- Jurassic Land – Forum İstanbul

Jurassic Land - Forum İstanbul
Jurassic Land – Forum İstanbul

Burası da aynı alışveriş merkezi içinde bulunan bir dinazor müzesidir. Dünyanın en iyi dinazor müzeleri arasına girmiş olan Jurassic Land maceraya atılmanız için çocuklarınıza kaçınılmaz bir heyecan sunacaktır. Buraya giriş için ödemeniz gereken fiyat sadece 49 TL olacak.

4- Vialand – Eyüp

Vialand - Eyüp
Vialand – Eyüp

İstanbul’un tek açık hava alışveriş merkezi olan Vialand’ta önce alışveriş merkezi içinde düzenlenen çocuk etkinliklerine katılabilir daha sonra Tema Park’a geçip birbirinden eğlenceli oyuncaklara binip heyecanın dibine vurabilirsiniz. İçeri girince direk karşınıza çıkacak olan şey Roller Coster olacak. Uzaktan bakınca biraz ürkütücü olabilir ama cesareti olan herkesin binmesini tavsiye ederim. Bir kaç kez gitmiş olduğum bir yer Vialand… Hemen hemen bütün üniteleri kullandım diyebilirim. Ama bana en eğlenceli gelen adı 360 olan ünite olmuştu. 🙂 Yine şiddetle tavsiye ettiğim bir oyuncak. 🙂

Sadece salı günleri kapalı olan Vialand Tema Park diğer günler 10:00 ile 18:00 arasında hizmet vermektedir. Giriş için ödemeniz gereken fiyat ise 59,99 TL olarak belirlenmiştir. Bu fiyat yarı yıl tatilinde hemen hemen yarı fiyatına kadar düşmektedir.

5- Jungle İstanbul – Vialand AVM

Jungle İstanbul - Vialand AVM
Jungle İstanbul – Vialand AVM

Jungle İstanbul’da 2500 m2 alan içerisinde yüzlerce egzotik canlı bir arada! Jungle İstanbul’un vahşi ve gizemli dünyasını çocuğunuz ile birlikte keşfetmeye ne dersiniz? Çok fazla uzağa gitmeden bir taşla iki kuş misali aynı alan içinde iki ayrı eğlence mekanı bulmak o kadar kolay bir şey değil. Hele ki İstanbul’da yaşıyorsanız. Vialand AVM’nin giriş katında bulunan Jungle İstanbul içinde bir çok eklem bacaklılar, balıklar, kuşlar, sürüngenler ve memelileri barındırıyor. Buraya giriş eğer Tema Park biletiniz varsa sadece 10 TL ödeyerek giriş sağlayabilirsiniz.

6- Darıca Hayvanat Bahçesi – Kocaeli

Darıca Hayvanat Bahçesi - Kocaeli
Darıca Hayvanat Bahçesi – Kocaeli

İstanbul’dan da kolaylıkla ulaşabileceğiniz 500T otobüs ile de gidebileceğiniz bir hayvanat bahçesi olan Darıca Hayvanat Bahçesi her zaman gidip görülebilecek bir yer. Büyükten küçüğe herkesin dikkatini çeken bir çok yırtıcı hayvan barındıran oldukça büyük bir hayvanat bahçesidir. Siz de çocuklarınız ile birlikte çeşitli hayvanları görüp onlar hakkında bilgi edinerek yeni şeyler öğrenebilirsiniz.

7- Rahmi Koç Müzesi – Hasköy

Rahmi Koç Müzesi - Hasköy
Rahmi Koç Müzesi – Hasköy

Müze hem çocuklar hemde yetişkinler için gezip görülmesi gereken bir yer. Attığınız her adımda değişik bir çok şey görüp öğreneceksiniz. Harry Potter’ın uçan arabasını bile göreceğiniz bu müze de yok yok desek yeridir. Çocuğunuzla birlikte eğleneceğiniz farklı bir müze.

8- Minopolis Şehri – Marmara Forum

Minopolis Şehri - Marmara Forum
Minopolis Şehri – Marmara Forum

Minopolis Çocuk Şehri, 4-14 yaş grubundaki çocukların gerçek bir şehrin simüle edilerek yaratıldığı bir ortamda meslekleri ve mesleklere ilişkin temel bilgileri öğrendikleri, hayata geçirdikleri bir şehir. Çocuklar şehre girdiklerinde kariyer merkezinin destek ve yönlendirmesi ile polis, itfaiyeci, inşaat mühendisi, televizyon spikeri, gazeteci, radyocu, güzellik uzmanı, doktor, kimya mühendis gibi birçok mesleği eğlenerek uyguluyorlar.

9- Paşabahçe Cam Atölyesi – Beykoz

Paşabahçe Cam Atölyesi - Beykoz
Paşabahçe Cam Atölyesi – Beykoz

Çocukların kendilerini geliştirerek yaratıcılıklarını bulmalarını sağlayan cam atölyeleri giderek popüler hale geliyor. Öğretici aktiviteler arasında yer alan Paşabahçe Cam Atölyesi çocuklarınızla keyifli bir gün geçirmenizi sağlayacak. Camı şekillendirerek çeşitli sanatsal eserler yapabilecekleri bu aktivite için önceden arayıp atölye tarihlerine göz gezdirmenizi tavsiye ederiz.

10- Kelebek Çiftliği – Beykoz

Kelebek Çiftliği - Beykoz
Kelebek Çiftliği – Beykoz

İstanbul Kelebek Çiftliği, sizi ve çocuklarınızı kelebeklerin bu bir günlük hikayelerine ortak olmaya davet ediyor. Soyları 50 milyon yıl öncesine dayanan bu canlıların son yıllarda yaşam alanları giderek daralıp yok olma tehlikesi yaşıyor. Nesillerini korumak ve kelebekler hakkında bilinçlenmek için çocuklarınızla değişik bir aktivite geçirebileceğiniz Kelebek Çiftliği’nde çok eğleneceksiniz.

İstanbul’da karne tatili’nde gidilecek en eğlenceli 10 yer yazımız hakkında düşüncelerinizi bizimle paylaşmaktan çekinmeyin. Bizi Facebook‘ta takip etmeyi unutmayın.

Mutlu ve Cesur Kalın…

0 Paylaşım
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You May Also Like