Uçak Bileti İptali

Uçak Bileti İptali

0 Paylaşım
0
0
0

Herhangi bir nedenle daha öncesinde satın aldığınız uçak biletini iptal etmek zorunda kaldınız. Peki bunu nasıl yapacaksanız, paranız yanacak mı? Aklınızdaki tüm bu soruların cevabı bu yazımızda.

Uçak biletini nasıl iptal ederim?

Uçak bileti iptali konusunda herkes için geçerli ortak bir plotika yok. Uçak biletinizi iptal etmeniz tamamen seçtiğiniz havayolu şirketine ve aldığınız Ekonomik, Premium, Business gibi bilet türlierine bağlı. Ekonomik biletler bunlara promosyon biletleri denmektedir genellikle iptal edilemeyen biletlerdir. İptal edilse bile sadece havayolu vergilerlerini iade alabilirsiniz.

Pegasus uçak bileti iptali için buraya,

THY uçak bileti iptali için buraya,

AnadoluJet uçak bileti iptali için buraya,

Onur Air uçak bileti iptali için buraya,

SunExpress uçak bileti iptali için buraya, tıklayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Uçak biletini ne zamana kadar iptal edebilirim?

Uçak bileti iptalleri için sunulan iptal seçeneği genellikle uçuşa 2 saat ile 24 saat kalana kadar yapılabilmektedir. Bu süre seçtiğiniz havayolu şirketine göre değişmektedir. Eğer uçuşunuzu iptal etmek gibi bir planınız varsa bunun için erken davranmakta fayda var.

Uçak biletini iptal edersem param yanar mı?

Bu tamamen satın aldığınız bilete bağlı. Eğer ekonomik sınıf bir bilet aldıysanız, biletinizi iptal ettiğinizde sadece ödediğiniz vergileri geri alabilirsiniz. Biletiniz daha yüksek bir sınıfsa eğer, bilet için ödediğiniz ücretin çoğunu bazense tamamını geri alabilirsiniz. Bu yüzden uçak bileti satın almadan önce seçtiğiniz sınıfın iade politikalarını okumakta fayda var.

Uçak biletini iptal etmenin cezası var mı?

Uçak biletini iptal ettiğinizde herhangi bir ceza almazsınız. Dilerseniz aynı havayolundan yada başka bir havayolundan tekrar uçak bileti satın alabilirsiniz.

Hava Şartları Yüzünden İptal Olan Seferler

Böyle bir durumda sorumluluk tamamen havayolu şirketindedir. Havayolu şirketi size ücretsiz olarak bir sonraki sefer için yada sizin dilediğiniz bir tarihte tekrar bilet sunmak zorundadırlar.

Uçak bileti iptali konusunda aklınıza takılan bir soru varsa youm bölümünü kullanarak bize iletebilirsiniz. Bize gönderilen tüm yorumlara aynı gün içerisinde cevap veriyoruz.

Ucuz uçak bileti bulmak için sitemizdeki uçak bileti sitelerini inceleyebilirsiniz.

Bizi FacebookInstagramYoutube sayfalarımızdan takip etmeyi unutmayın.

0 Paylaşım
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like