Yurt Dışı Fotoğraf Çekimi Hakkında Her Şey
Yurt Dışı Fotoğraf Çekimi Hakkında Her Şey

Yurt Dışı Fotoğraf Çekimi Hakkında Her Şey

0 Paylaşım
0
0
0

Her genç kızın hayallerini süsleyen mutlaka bir beyaz atlı prensi vardır. Bu prensi bulanlar şanslı henüz karşılaşmamış olanlar ise beklemedeler. 🙂 Bunlarla birlikte tabi ki evlilik hayalleri, gelinlikler, düğün salonları, davetli listeleri, organizasyonlar ve de sonsuza kadar elinizde bir hatıra kalacak olan fotoğraf çekimleri kızların kafasında binlerce soru işareti oluşturuyor.

Artık soru işaretleri kısmında Fotoğraf Çekimi sorununu kaldırabilirsiniz. 🙂 Çünkü sizin için kendi deneyimlerimi paylaşarak yapmanız gerekenleri bir bir söyleyeceğim.

Özel günlerinizi ölümsüzleştirmek mi istiyorsunuz? Ama nerede ve nasıl yapacağınızı, nelere dikkat edeceğinizi bilmiyor musunuz? İşte size Yurt Dışı Fotoğraf Çekimi Hakkında Her Şeyi paylaşıyoruz.

Yurt Dışı Fotoğraf Çekimi

Fotoğrafçılık adeta sonu görünmeyen bir denizdir, limitleri yoktur, dışarıdan kolay görünür ama çeken kişi için her zaman zor ve düşündürücüdür. Çekim tarzı değiştikçe yeni ipuçları ortaya çıkar ve bunlar hiç bir zaman bitmez. Bizim fotoğraf çekmeyi ve çektirmeyi sevmemizden sebep bu işe merak saldık ve özel günlerimizi kendimize bir çok yerde profesyonel fotoğrafçı dostlar edinerek ölümsüzleştirdik. Bunları da sizinle paylaşarak Yurt dışı’nda fotoğraf çekimlerinin hiç bir zorluğunun yada maddi anlamda abartılacak kadar bütçeli miktarlar olmadığını sizlere gönül rahatlığı ile söyleyebilirim.

Öncelikle bu işin bazı avantajları ve dezavantajlarından bahsederek başlayalım.

Yurt Dışı Fotoğraf Çekiminin Avantajları Nelerdir?

a) Evet yurt dışı fotoğraf çekimi avantajları tabi ki var. Öncelikle daha önce gitmediğiniz bir ülke seçebilirsiniz. Hem yeni bir yer görmüş olacaksınız hemde harika fotoğraflarınız olacak ve müthiş bir anı ile hayatınıza devam edeceksiniz.

b) Eğer Türkiye’de fotoğraf çekimi fiyatlarını biliyorsanız fark edeceksiniz ki yurt dışında çektireceğiniz fotoğraflar ile aynı fiyatta hatta bazen daha ucuz ve ekstra seçenekli olabiliyorlar.

c) Gideceğiniz ülkeyi istediğiniz fotoğraf çekimi konseptine uygun seçebilir klişelikten kesinlikle uzaklaşarak farklı bir çok seçenek bulabilirsiniz.

d) Evlendiğiniz tarih yaz yada kış olsun fotoğraflarınız o an yaşadığınız mevsime uymak zorunda kalmayacaklar. Çünkü siz ülkenizde kışı yaşarken bir başka ülke yaz ayını yaşayacak ve siz de orada sıcak bir fotoğraf çekimi yapacaksınız. Ve ya tam tersi. 🙂

e) Fotoğraf çekiminiz düğünden hemen önce olmak zorunda değil. Balayınız için gideceğiniz ülke eğer yurt dışında olacak ise burayı aynı zamanda fotoğraf çekimi içinde düşünebilirsiniz.

f) Ayrıca fotoğraf çekimini sadece düğün için düşünmek zorunda da değilsiniz. Seçip gittiğiniz bir ülke de belki sürpriz bir evlilik teklifi yapacak prensiniz bu anı sizin için özelleştirmek isteyip profesyonel bir fotoğrafçı ile anlaşabilir.

g) Aklınıza takılmasın diye ekliyorum, bir yabancı dil bilmiyor olmanız fotoğrafçı ile nasıl anlaşacağım sorusunu oluşturmasın kafanızda. Fotoğrafçı sizi zaten vücut dili ile her şekilde yönlendirecek.

h) Fotoğrafçınızı seçerken Türkiye’den seçip yurt dışına birlikte çıkmayacaksınız. Fotoğrafçınız zaten gideceğiniz ülkede yaşıyor olacak ve oradaki yerleri ve mekanları emin olun çok iyi biliyor olacaklar. Bu sebeple de profesyonel fotoğraflarınız ve benzersiz mekanları da görme fırsatını yakalamış olacaksınız.

ı) Bayanların aklında olan bir diğer soru da saç makyaj olmalı. Bunu da eğer karar verirseniz bize yazdığınız zaman size mekanın hizmet şekline göre size bunu da sunacağız.

Yurt Dışı Fotoğraf Çekiminin Dezavantajları Nelerdir?

a) Öncelikle en büyük dezavantajı elbette gelinliğinizi götürecekseniz eğer bunun size ekstra bir yük olacağı. Bunu gelinlik yerine bir beyaz elbise ile yapacak olanlar şanslı ama ben gelinliğimi götürerek bunun cefasını fazlasıyla çekmiş biriyim.

b) Fotoğraf çekiminiz de yanınızda olmasını istediğiniz kişiler yanınızda olamayabilirler. Bu durumda eşiniz ile başbaşa kalarak anın tadını çıkarmaktan başka seçeneğiniz kalmayacak. Hatta bu durum bazıları için avantaj bile sayılabilir. 🙂

c) Gelinliğin yanı sıra normal günlük kıyafetler ile de çekim yapılacaksa gelinliğinizi sürekli çıkartıp giymek hele ki zor giyilen bir gelinlik ise çok fazla zor olacak. Yine bu durumda eşiniz yanınızda olacağından bu durum dezavantajlıktan çıkmış olabilir.

d) Yorgunluk ve gelinliğinizin artık kullanılamaz hale gelme ihtimali de yukarıdakilerin dışında belki moral bozan şeyler olabilir.

Yurt Dışı Fotoğraf Çekimini Nerede Yapmalıyım?

Bu konu epey kafa karıştırıcı bir durum olduğu için benim tavsiyem öncelikle gelinliğinizi seçmeniz. Ne alaka demeyin. Çok şık ve sade bir gelinlik ile kumsalda eteklerinizden tutup koşamazsınız. 🙂 Bu sebeple ne giymek istediğinize önce karar verin. Gelinlik hazır ise birinci tavsiyem;

1- Gelinlik kabarık prenses modeli ise: Daha çok kapalı alanlarda, büyük avizeler altında, belki bir konak yada köşk ve ya bir sarayda fotoğraflarınızı çektirebilirsiniz. Bu gelinlikler daha çok eski ingiliz bayanlarlarını andıran tarzlarda oldukları için konseptinizin de bu tarz bir asillikle olması daha doğru olacaktır.

2- Gelinlik düz ve sade model ise: Bu gelinlik modelini seçmiş bayanlar, sizin tercihiniz hemen hemen her yer olabilir. Gelinliğinizin hareketliliğine göre istediğiniz mekanda fotoğraf çektirebilirsiniz. Burası bir sahil kenarı da olabilir, eski bir bina da olabilir.

Yurt Dışı Fotoğraf Çekimini Nasıl Ayarlarım?

Bu durumda www.cesurgezgin.com olarak sizlere birinci dereceden yardım sağlayabiliriz. Sadece bize istediğiniz ülkeyi ve şehri, olmasını istediğiniz konsepti yani deniz kum güneş veya kapalı mekan gibi.. ayrıntıları iletişim adresimizden bize iletmeniz yeterli olacaktır. Size sadece yeri ve zamanı geldiğinde gelinliğinizi alıp o ülkeye gitmek kalacak.

Yurt Dışı Fotoğraf Çekimi yazısı hem bayanlara hemde erkeklere hitap ettiğinden fikir alışverişi için her zaman bize iletişim adresimizden soru ve görüşlerinizi iletebilirsiniz.

Yurt Dışı Fotoğraf Çekimi

Karadağ, Kotor Fotoğraf Çekimi
Karadağ, Kotor Fotoğraf Çekimi
Endonezya, Bali Fotoğraf Çekimi
Fransa, Paris Fotoğraf Çekimi
Fransa, Paris Fotoğraf Çekimi

0 Paylaşım
1 yorum
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like