Kapıkule Sınır Kapısı Canlı Kamera Görüntüleri

Kapıkule Sınır Kapısı Canlı Kamera Görüntüleri

0 Paylaşım
0
0
0

Arabanızla tatile çıkıyorsanız, yada memleketinize geri dönüyorsanız Kapıkule sınır kapısının yoğunluğu her zaman ilk endişemiz olmuştur. Sınır genel olarak çok kalabalık değil fakat bayram gibi özel günlerde çok fazla yoğunluk yaşanmaktadır. Bunu bilerek yola çıkmak en faydalısıdır. Bu nedenle Kapıkule sınır kapısı canlı kamera görüntülerini sizlerle paylaşma gereği duyduk. Kapıkule’de yer alan 5 adet kamera sayesinde sınırın her tarafını kolayca takip edebilirsiniz. Kameralar hem Türkiye‘ye giriş tarafını hemde Türkiye’den çıkış tarafını göstermektedir. Aşağıdaki kamera görüntüleri canlıdır ve her dakika güncellenmektedir. Sayfayı yenileyerek görüntülerde güncelleme yapabilirsiniz.

Kapıkule Canlı Kamera Görüntüleri

Bulgaristan’dan Türkiye’ye Giriş Kamera Görüntüsü (Canlı)

Aşağıdaki kamera görüntüsü Bulgaristan sınırını geçtikten sonra Türkiye’ye giriş peronlarına göstermektedir. Bu sırayı atlattığınızda Türkiye’desiniz demektir. 🙂

Türkiye’den Çıkış Kamera Görüntüsü (Canlı)

Aşağıdaki kamera görüntüsünde sağ taraf Türkiye’den çıkmak için girdiğimiz peronları gösteriyor. Sol taraf ise Türkiye’ye girişleri göstermektedir.

Not: Eğer yurtdışında otrumunuz yoksa, Türkiye’den çıkmak için harç pulu almanız gerekli. Bu pulu yukarıda gördüğünüz görüntünün sağ tarafındaki peronların en solundaki gişeden alabilirsiniz.

Edirne Yolu Kamera Görüntüsü (Canlı)

Sınır çok kalabalık olduğunda sınır kuyruğu Edirne yoluna kadar taşmaktadır. O yüzden burayıda takip etmekte fayda var.

Kapıkule’den Çıkış Görüntüler (Canlı) 

Türkiye’den çıkarken ilk kontrol peronlarını geçtikten sonra bu alana girmiş olursunuz. Bu alanda mola verip Duty Free’de vergisiz alışveriş yapabilirsiniz. Buradan devam ettiğiniz Kapıkule sınırından çıkıp Bulgaristan sınır kapısına ulaşmış olursunuz. Bulgaristan sınırında yoğunluk yaşandığında araç kuyruğu bu alana kadar uzayabilmektedir.

Tır Giriş ve Çıkış Kamera Görüntüleri (Canlı)

Tırlar için ayrılan bölgenin yoğunluğuna bakmak için aşağıdaki görüntüyü takip edebilirsiniz.

Sınırda yoğunluk çok ani olarak değişebilmektedir. Bu yüzden sınırdan geçeceğiniz tarihlerde Kapıkule sınır kapısı canlı kamera görüntülerini sık sık kontrol etmenizde fayda var. Kapıkule sınırı çok kullanan biri olarak size tavsiyem sınırdan geçiş saatinizi sabah saatlerine yada akşam saatlerine ayarlamanız. Öğlen vakitleri sınır normalden daha kalabalık oluyor.

Sınır çok aşırı kalabalık olduğunda, Hamzabeyli sınır kapısını kullanmayı deneyebilirsiniz fakat şunuda unutmayın Hamzabeyli’de sadece 2 gişe bulunmaktadır. Yoğun olmasada sıra çok ağır ilerleyebilir ve yolunuzu uzatmış olursunuz.

Kapıkule sınır kapısı canlı kamera görüntüleri hakkında düşünce ver önerilerinizi yorum kısmından bize iletebilirsiniz.

Kamera görüntüleri her dakika güncellenmektedir ve görüntüler TRAKYA GÜMRÜK VE TİCARET BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ sitesinden çekilmektedir.

0 Paylaşım
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like