Niş Nerede ve Nasıl Gidilir?

Sırbistan’ın güneyinde yer alan bu yer Sırbistan’ın en büyük 3’üncü şehridir. Niş aynı zamanda Balkanlar’ın tarihi ve büyük şehirlerinden biri de sayılmaktadır. Eğer bir Balkan gezisi…
0 Paylaşım
0
0
0

Sırbistan’ın güneyinde yer alan bu yer Sırbistan’ın en büyük 3’üncü şehridir. Niş aynı zamanda Balkanlar’ın tarihi ve büyük şehirlerinden biri de sayılmaktadır. Eğer bir Balkan gezisi düşünüyorsanız gidip görülmesi gerekenler listenize Niş’i de eklemelisiniz.

# Niş Gezi Rehberi yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Niş Nerede ve Niş’e Nasıl Gidilir?

Niş Nerede?

Niş Nerede?
Niş Nerede?

Yukarıdaki haritada görüldüğü gibi bir çok balkan ülkesine sadece 2-3 saat uzaklıkta olan Niş herkesin kolaylıkla ulaşım sağlayıp gezeceği yerde bulunmaktadır. Eğer sizde bir balkan turu yapacaksanız önce yazımızı okuyarak Niş’e nasıl gidilir hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Niş’e Nasıl Gidilir?

Niş’e gitmenin birden çok faklı yolu vardır. Bu Niş’e nereden gitmek istediğinize göre değişiklik gösterir. Aşağıda yazdığım seçeneklerden size en uygun olanını seçebilirsiniz.

Türkiye’den Niş’e Nasıl Gidilir?

Uçakla: Niş’e uçakla direk gitmeniz mümkün değil. Önce Belgrad Nikola Tesla Havalimanı’a uçamanız gerekli. Daha sonra Belgrad’dan Niş’e otobüs yada trenle gidebilirsiniz.

# Belgrad ucuz uçak biletlerine bakmak için buraya tıklayın.

Belgrad’dan Niş’e nasıl gidilir için Belgrad > Niş başlığımızı okuyun.

Otobüsle & Tren: Türkiye’den Niş’e otobüs yada trenle gitmeniz mümkün. Bunun için önce Bulgaristan Sofya’ya daha sonra da Niş’e gitmeniz gerekli.

Türkiye’den Sofya’ya nasıl gideceğinizi öğrenmek için Sofya Gezi Rehberi yazımızı, Sofya’dan Niş’e nasıl gideceğinizi öğrenmek için Sofya > Niş başlığımızı okuyabilirsiniz.

Belgrad’dan Niş’e Nasıl Gidilir?

Belgrad’dan Nişe otobüs yada trenle gidebilirsiniz. Belgrad Niş arası 230 km’dir. Yolculuk yaklaşık 3 saat sürmektedir.

Otobüsle: Belgrad’dan Niş’e yaklaşık her saat otobüs seferi olmaktadır. Yolculuk 3 saat 10 dakika sürmektedir. Bilet fiyatları ise 10 dolar’dır. Çok konforlu otobüsler beklemeyin. Otobüslerin durumu orta halli diyebilirim.

En çok tercih edilen otobüs firması Niş Ekspres’tir. Dilerseniz buraya tıklayarak online bilet satın alabilirsiniz.

Trenle: Belgrad’dan Niş’e trenle de gidebilirsiniz fakat 3 saatlik yolculuk 4 saate çıkmaktadır. Yinede tren severlerin ilgisini çeker diye aşağıda tren Belgrad Niş tren seferlerini listeledim.

Sefer NoBelgradNiş1. Sınıf Bilet Fiyatları2. Sınıf Bilet Fiyatları
79106:2010:40
12 Dolar
9 Dolar
290307:2013:00
12 Dolar
9 Dolar
79316:5521:15
12 Dolar
9 Dolar
33518:3523:00
12 Dolar
9 Dolar

Not: Eğer bisikletiniz ile seyahat ediyorsanız, trene bisikletinizi sokmak için 1 dolar ücret ödemeniz gerekli.

Niş’ten Belgrad’a gitmek istiyorsanız buradaki yazımızı okuyun.

Üsküp’ten Niş’e Nasıl Gidilir?

Üsküp ile Niş arası 210 km mesafededir.

Otobüsle: Belgrad ile Niş arasında günde 10’dan fazla sefer düzenlenmektedir. Otobüsle Niş’e ulaşmak yaklaşık 3 buçuk saat sürmektedir. Bilet fiyatları ise 12 dolar’dır. Otobüs biletinizi Üsküp otogarındaki herhangi bir vezneden alabilirsiniz.

Trenle: Üsküp’ten Niş’e trenle de gitmeniz mümkün. Tren yolculuğu 5 saat sürmekte ve günde sadece 1 sefer düzenlenmektedir. Tren Makedonya saati ile 22:20‘de Üsküp’ten kalkıp 03:20‘de Niş tren istasyonuna varmaktadır. Trende yataklı bölmeler mevcuttur.

Sofya’dan Niş’e Nasıl Gidilir?

Sofya Niş arası 160 km’dir. Bende Niş seyahatim sırasında Sofya üzerinden Niş’e trenle geçmiştim.

Trenle: Sofya’dan trenle Niş’e gitmek 5 saat sürmektedir. Tren her sabah 9:40‘ta Sofya’dan kalkıp 14:40‘ta Niş’e varmaktadır. Bilet fiyatı ise yaklaşık 10 avro’dur.

Otobüsle: Sofya’dan Niş’e otobüsle gitmek 3 saat sürmektedir. Her gün Niş’e iki otobüs gitmektedir.

  1. Matpu otobüs firması sabah 7:30‘da Sofya’dan harket edip 10:30‘da Niş’e varmaktadır.
  2. Niş Ekspres 16:00‘da Sofya’dan harket edip 19:00‘da Niş’e varmaktadır.

İki firmanında bilet fiyatları 12 avro’dur.

Özel Araçla Niş’e Nasıl Gidilir?

Niş’e otobüs yolculuğu yanı sıra özel aracınızla da gidebilirsiniz. Yolların durumu fena sayılmaz. Sizi çok zorlamayacak bir yolculuk olacaktır.

# Özel Araç ile Yurt Dışına Nasıl Çıkılır?

Niş nerede ve Niş’e nasıl gidilir yazımız hakkında sorularınızı bize yorum kısmından iletebilirsiniz.

0 Paylaşım
1 yorum
  1. Merhaba, detaylı bilgilendirme için teşekkürler. istanbuldan nişe gitmek istiyorum. bunun için sofya üzeri değilde direk olarak nişe giden otobüs firmaları olduğunu duydum ama ulaşmada güçlük çekiyorum (özlem ve gameks tour). özellikle yani pazara giden otobüslerin niş üzeri geçtiğini duydum.bu konuda biglgilendirme yapabilir misiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Belgrad Gezi Rehberi

Sırbistan, Balkanlar‘da yer alan bir devlettir. Kuzeyinde Macaristan, batısında Hırvatistan, Bosna-Hersek ve Karadağ, güneyinde Makedonya ve Arnavutluk, doğusunda Romanya…