Karadağ Montenegro Kotor

Karadağ Montenegro Nerede?

18 Paylaşım
18
0
0

Montenegro Balkanların en güzel ülkelerinden biridir. Ülke Montenegro yada Monteneğro olarak bilinir fakat asıl adı Karadağ’dır. Ülkenin İngilizce adı Montenegro’dur. Çok düzenli ve temiz bir ülkedir. Ülkenin çok yakında Avrupa Birliğine katılması bekleniyor. Montenegro’ya seyahat planlıyorsanız Karadağ Gezilecek Yerler yazımıza göz atabilirsiniz.

Ülkenin en güzel şehirlerinden olan Kotor ve Budva, Montenegro’da mutlaka görmeniz gereken yerler arasındadır. Kotor gezi rehberi yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. Bu yazımızın içinde Budva gezi rehberi de yer almaktadır.

Montenegro’nun başkenti Podgorica’dır. Buraya gezi yapmayı planlıyorsanız Podgorica’ya nasıl gidilir? ve Podgorica gezi rehberi yazılarımızı okuyabilirsiniz.

Montenegro Nerede?

Montenegro Avrupa Schengen bölgesi sınırındadır. Batısında Hırvatistan, kuzeybatısında Bosna Hersek, kuzeydoğusunda Sırbistan, doğusunda Kosova, güneydoğusunda Arnavutluk ve güneybatısında Adriyatik Denizi bulunmaktadır. Montenegro, Türkiye sınırına 900 km uzaklıktadır. Arabayla ulaşmak biraz uzun sürebilir. Bu yüzden en çok tercih edilen ulaşım yöntemi uçaktır.

Montenegro Uçak Bileti

Montenegro uçak bileti fiyatları kış sezonununda 600 TL’den, yaz sezonunda ise 900 TL’den başlamaktadır. Daha ekonomik uçak bileti bulmak isterseniz, uçuşunuzu Sırbistan’ın başkenti Belgrad üzerinden yapabilirsiniz. Bu şekilde 500 TL’ye kadar tasarruf yapabilirsiniz.

Güncel ve ucuz Montenegro uçak bileti bulmak için sitemizdeki uçak biletleri sitelerine göz atabilirsiniz.

Montenegro Motel

Montenegro’da otel fiyatları gittiğiniz bölgeye göre değişmektedir.

Montenegro Oturma İzni ve Vatandaşlık

Karadağ’da son 5 yılda 48 binin üzerinde şirket kurulmuş durumda. Bu avantajları yabancı ülke vatandaşlarına tanıyarak Avrupa’nın en kolay ve en uygun oturma ve çalışma iznini geleceğin Avrupa ülkesi olacak olan Karadağ’dan almanızı mümkün hale getiriyor. Siz de Montenegro oturma izni hatta vatandaşlık almak istiyorsanız detaylı bilgi için Karadağ Vatandaşlığı Nasıl Alınır? yazımızı okuyun.

18 Paylaşım
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You May Also Like

Kotor Gezi Rehberi

Kotor Karadağ‘da bir sahil kasabasıdır. Küçük fakat barındırdığı tarihi ve mimari eserler açısından oldukça önemli olan bu şehir 1979…

Podgorica Gezi Rehberi

Podgorica Karadağ‘ın başkenti ve en büyük şehridir. Tek başına çok geniş bir nüfusa sahip olmayan Podgorica, Sırbistan‘dan ayrıldıktan…