Ohri Kalesi

Ohri Nerede ve Nasıl Gidilir?

Makedonya’nın güneyinde Ohri Gölü’nün kenarında yer alan bu küçük kasaba Makedonya’da Üsküp’ten sonra turistlerin en çok ziyaret ettiği şehirdir. İyi muhafaza edilmiş eski kenti…
0 Paylaşım
0
0
0

Makedonya’nın güneyinde Ohri Gölü’nün kenarında yer alan bu küçük kasaba Makedonya’da Üsküp’ten sonra turistlerin en çok ziyaret ettiği şehirdir.

İyi muhafaza edilmiş eski kenti, Orta Çağ dönemine dayanan hisarları, yüksek sayıdaki kiliseleri, manastırları ve camilerinin yanı sıra büyük, milyon yaşındaki gölü tüm dünyadan turistleri kendine çekmektedir.

# Ohri Gezi Rehberi yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Ohri Nerede ve Ohri’ye Nasıl Gidilir?

Ohri Nerede?

Ohri Nerede?
Ohri Nerede?

Haritada da görüldüğü gibi Ohri Arnavutluk sınırına yarım saatlik mesafede Üsküp’e ise 3 saat uzaklıktadır. Ohri adını Ohri Gölü’nden almaktadır. Ohri Gölü Makedonya’nın en güzel göllerden biridir.

Ohri ülkemizden uçakla sadece 1 saat 25 dakika uzaklıktadır.

Ohri’ye Nasıl Gidilir?

Ohri’ye gitmeniz bir çok yolu var. Bu nerden gitmek istediğinize bağlı olarak değişmektedir. Aşağıda ki başlıklarda mümkün olan her şehirden Ohri’ye nasıl ulaşabileceğinizi açıkladım.

Türkiye’den Ohri’ye Nasıl Gidilir?

Uçakla: Ohri’ye gidebilmeniz için önce Türkiye’den Üsküp’e uçmanız gerekli.

# Üsküp ucuz uçak biletlerine bakmak için buraya tıklayın.

Üsküp Havalimanı’na indiğinizde Vardar Ekspress otobüslerine binerek Üsküp otogarına ulaşabilirsiniz. Otogara ulaştığınızda buradan Ohri’ye giden otobüslerden birine binebilirsiniz. Otobüs saatleri için Üsküp > Ohri başlığımıza göz atın.

Otobüsle: Otobüsle Ohri’ye ulaşmanız elbette mümkün ama vizesiz olan Makedonya’ya girebilmeniz için Bulgaristan yada Yunanistan transit vizesi almanız gerekir. 2 şekilde Ohri’ye otobüsle ulaşabilirsiniz.

  1. İstanbul > Sofya > Üsküp > Ohri
  2. İstanbul > Selanik > Üsküp > Ohri

Hangi yolu seçerseniz seçin yolculuk yaklaşık 17 saat sürecektir.

Üsküp’ten Ohri’ye Nasıl Gidilir?

Üsküp’ten Ohri’ye otobüsle kolayca ulaşabilirsiniz. Yolculuk yakşalık 3 saat sürmektedir ve gidiş geliş bilet fiyatı yaklaşık 13 avro’dur.

Üsküp Ohri Otobüs Sefer Tablosu

FirmaÜsküpOhri
Galeb04:3008:00
Hisar Turizam05:3008:30
Martinoski09:0012:00
Berovo Trans09:0012:20
Klasik Kompani11:0014:00
Hisar Turizam14:4517:45
Ina P Kompani15:3018:10
Hisar Turizam16:0019:00
Galeb16:3021:48
Galeb17:3023:00
Klasik Kompani19:3023:00

Ohri’den Üsküp’e gitmek isterseniz eğer, Üsküp Nerede ve Nasıl Gidilir? yazımızı okuyabilirsiniz.

Üsküp Otogarı
Üsküp Otogarı

Üsküp otogarındaki herhangi bir veznedara gitmek istediğiniz saati belirtip biletinizi alabilirsiniz.

# Üsküp otogarında ki tüm firmaların biletleri resimde gördüğünüz veznelerde satılmaktadır.

Sofya’dan Ohri’ye Nasıl Gidilir?

Sofya’dan Ohri’ye gidebilmeniz için önce, Sofya’dan Üsküp’e gitmelisiniz. Üsküp otogarında inerek Ohri otobüslerine binebilirsiniz.

Sofya’dan Üküp’e her gün 4 otobüs gitmektedir. Yolculuk yaklaşık 4 saat sürmektedir ve bilet fiyatları 15 avro’dur.

Selanik’ten Ohri’ye Nasıl Gidilir?

Selanik’ten Ohri’ye direk giden bir otobüs yoktur. Bu nedenle önce Selanik’ten Üsküp’e daha sonra Üsküp’ten Ohri’ye gitmeniz gereklidir.

Tiran’dan Ohri’ye Nasıl Gidilir?

Aynı şey Tiran içinde geçerlidir. Tiran’dan Ohri’ye direk giden bir otobüs yoktur. Tiran’dan Üsküp’e giden otobüs Ohri’ye 15 km uzaklıktaki Struga kasabasından geçmektedir. Bu otobüse binerek, Struga’da inip Ohri’ye bir taksi ile gidebilirsiniz. Otobüs 16:00’da Tiran’dan çıkıp, 19:30’da Struga’ya ulaşmaktadır. Tiran – Struga bilet fiyatı ise 10 Euro’dur.

Özel Araçla Ohri’ye Nasıl Gidilir?

Ohri’ye özel aracınızla gitmeniz mümkün. Yolların durumu genel olarak iyi durumda. Fakat Ohri’ye ulaşabilmeniz için Bulgaristan’ı yada Yunanistan’ı geçmeniz gerekli. Bu da transit vizeye ihtiyacınız olduğu anlamına geliyor.

# Özel Araç ile Yurt Dışına Nasıl Çıkılır?

Ohri Nerede ve Ohri’ye Nasıl Gidilir? yazımız hakkında sorularınızı bize yorum kısmından iletebilirsiniz. Bize Facebook‘tan takip etmeyi unutmayın.

0 Paylaşım
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Üsküp Gezi Rehberi

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda Üsküp ile ilgili bilgiler paylaşacağız. 🙂 Benim de memleketim olan Üsküp, Makedonya‘nın en büyük…