Rio Carnival – Brezilya

Eğlenmek İçin Gidilmesi Gereken 5 Yer

0 Paylaşım
0
0
0

Son yıllardaki genç nüfusun dünyayı gezme merakı oldukça fazla. Görülecek o kadar yer varken insanların tatillerini evlerinde geçirmek için bir sebepleri yok. Bu yüzden de gezip görmek, eğlenmek ve keşfetmek dünyaya olan bir borç sayılır. İşte keşfetme meraklılarına eğlenmeyi seven herkesin en az bir kez görmesi gereken 5 yeri sıralıyoruz sizlere.

Eğlenmek İçin Gidilmesi Gereken Yerler

1- Bora Bora Adaları / Fransız Polinezyası

Bora Bora Adaları

Bora Bora, Güney Pasifik’teki bir Fransız Denizaşırı toprağı olan Fransız Polinezyası’nda bulunan bir ada. Pasifik Kraliçesi olarak da adlandırılan bu adada okyanusun üzerinde bulunan küçük evlerde sabah uyandığınızda suyun sesine koşmak kadar ferahlatıcı bir şey olmasa gerek.

2- Ultra Music Festival / ABD – Miami

Ultra Music Festival ABD – Miami

Ultra Music Festival her yıl Mart ayında Miami, Florida, Amerika Birleşik Devletleri’nde düzenlenen açıkhava elektronik müzik festivalidir. Müzik sever herkesin katıldığı bu festival 2011 – 2012 yıllarında 3 gün olarak düzenlenirken rekor sayı ile festivale günlük 155 bin kişi katılmıştır.

3- Serengeti Milli Parkı / Tanzanya

Serengeti Milli Parkı

Afrika’nın beş büyükleri” olarak da bilinen aslan, fil, leopar, gergedan ve bufalonun hepsi görülebilir. Bununla birlikte zürafa, çita ve ceylan gibi bazı hayvanları da parkta görmek mümkündür. Safari yapmanın en iyi yeri 🙂

4- Rio Carnival / Brezilya

Rio Carnival – Brezilya

Rio Karnavalı, Brezilya’nın Rio de Janeiro şehrinde düzenlenen dünyanın en ünlü festivali ve en büyük karnavalı. Müthiş dans gösterileri izlemenin keyfini sürmeyen kalmasın. 🙂

5- Sugar Sugar / İspanya

Sugar Sugar – Spain

Barselona yakınlarındaki Vilanova i la Geltrú’un tatlı dişli halkı birbirlerine meringue atmak için sokaklara çıkıyor. Ve bugün hala, cumartesi günü, bütün kasaba bir savaş alanı haline geldiğinde yapıyorlar.

Devam eden bütün etkinlik ve festivallerin eğlencesini deneyimlemek için tüm Cesur Gezgin’leri sokaklara davet ediyoruz. :))

İyi Eğlenceler. 🙂

0 Paylaşım
2 yorum
  1. Rio bence klasik olarak hala formunu korumakta birinciliği hak ediyor. Hatta liste de küçük bir değişiklik daha yapılabilir. Bora bora yerine Venedik listeye alınabilir. İspanya ilk 5 olarak aklıma gelmemişti, güzel olmuş.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like