Bolu Yedigöller – Kış

Türkiye’de Şubat Ayında Gidilecek Yerler

0 Paylaşım
0
0
0

Her şehri ayrı güzel ülkemizde kışın ailenizle de gidip eğlenebileceğiniz bir çok mekan ve şehir bulunuyor. Bunlardan bazılarını sizler için yazdım. Her zaman dört mevsimi yaşayan Türkiye’de şubat ayında gidilecek yerler arasına koyabileceğiniz 5 harika yer ve mekan önerisi. Şubat ayının sevgililer gününü de barındırıyor olması da ayrı bir heyecan kattığı için sevdiğiniz kişiye hediye edeceğiniz harika bir hafta sonu tatili emin olun onu çok mutlu edecektir. :))

Şubat Ayında Gidilecek Yerler Listesi

Bursa – Uludağ

Uludağ
Uludağ

Bir ayağımın Bursa’da olması her zaman mutlu ediyor beni. Zaman zaman Türkiye hasreti çektiğimizde gidip gezebileceğimiz bir çok şehir ve mekan geliyor aklımıza. Kaçıp gittiğimiz yerlerden biri de Bursa oluyor tabi. Kış ayında başka güzel olan Bursa, Uludağ ile de oldukça dikkat çekici bir hal alıyor. Daha önce Bursa’ya gelmeyenleriniz varsa hayatınıza bir şey eksik olarak devam ediyorsunuz söyleyeyim. :))

Türkiye’de şubat ayında gidilecek yerler sıralamasında Bursa’nın meşhur Uludağ’ını ekledim çünkü tam kayak zamanı. 🙂 Kayak yapmak için gidebileceğiniz bir çok yerden biri ama biraz daha yakın olmasından kaynaklı fazla tercih edilebilir. Sizde daha önce gitmeyenlerdenseniz mutlaka ailenizle birlikte bir kez gidip görün derim. 

Bolu – Yedigöller

Bolu Yedigöller – Kış

Yedigölleri anlata anlata bitiremem burda aslında ama kısa kesmem gerekirse yılın her mevsiminde oldukça eğlenceli ve harika manzaralar sunan Yedigöller kışın kar varken de harika bir yer. Kalabileceğiniz küçük ahşaptan bungalov evlerde bulunuyor ayrıca. Gidipte nerede kalacağım derdiniz de olmaz. 

Bolu’ya uğradığınızda bir çok yeri gezmelisiniz ama Yedigöllere şubat ayında mutlaka bir kez uğrayın diyorum.

Bolu – Gölcük Milli Parkı

Bolu Gölcük Milli Parkı

Yine Bolu yine manzara. Bu Bolu’da ne kadar çok manzara var arkadaş. Taşı toprağı altın İstanbul yerine artık taşı toprağı Bolu diyeceğim. 🙂 Yeşili kaybettiğimiz son yıllarda yeşile sahip çıkan doğaya saygı duyan şehirlerden biri Bolu. 

Bir çok milli parkın bulunması bunlara örnek olabilir. Gölcük Milli Parkı’da bunlardan biri. her yerde fotoğraflarını gördüğünüz o göl içindeki harika manzaralı ev işte burada. 🙂 Türkiye’de şubat ayında gidilecek yerler e en iyi uyan yerlerden biri burası bence.

Nevşehir – Kapadokya

Kapadokya

Bir türlü kısmet olmadı gitmek ama ayarlayıp güzel bir gezi düzenleyeceğiz Kapadokya’ya. Balonlarla birlikte oldukça renkli görüntülere sahip olsada bir o kadar da romantik anlarda yaratabiliyor bu eşsiz yer. Özellikle şubat ayında geliyorsanız işte size bir fırsat eşinize, sevgilinize, değer verdiğiniz kişiye harika bir manzarada mükemmel bir mekanda sevgililer gününü kutlayabilirsiniz. 

Romantikliğin kralı da kraliçesi de benim diyenlerin hepsinin Kapadokya’da olduğunu biliyorum. 🙂 Bunlardan biri de neden siz olmayasınız. 😉

Sakarya – Sapanca

Sapanca

Katıldığımız Bolu gezi turundaki son durağımızdı bizimde Sapanca. Oldukça sakin bir göl olmasından kaynaklı mıdır bilmem etrafta sessiz sakin bir zamandı. Çevre de bir çok kafe ve restoran bulmanız mümkün ve gittiğinizde güzel bir yemek keyfi çıkarabilirsiniz. 

Sakarya – Sapanca Gölü Türkiye’de şubat ayında gidilecek yerler listesi için oldukça uygun bir yer diyebilirim. 

Bakınız;

0 Paylaşım
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Cruise (Gemi Turları) Nedir?

Yüzen bir otel hayal edin, her sabah otelinizin penceresinden dışarı baktığınızda farklı bir ülkede farklı bir şehirdesiniz. İşte…