Ucuza Konaklama Seçenekleri

Ucuz Konaklama Seçenekleri

0 Paylaşım
0
0
0

Şimdiye kadar araştırdığınız ve hepsini pahalı bulduğunuz konaklama seçeneklerini sizin için genişlettim. Tercihlerinizi biraz daha düşük bütçeli ve daha uygun fiyatlı olarak düzenlerseniz hazırladığım listede kendinize bir konaklama seçeneği bulabileceğinizi düşünüyorum. Otellerin dışında kalabileceğiniz seçeneklere göz atmak isterseniz ucuz konaklama seçenekleri yazımı okuyabilir sormak istediklerinizi de bize yorum kısmından iletebilirsiniz.

Ucuz Konaklama Seçenekleri

CouchSurfing

Ucuz Konaklama Seçenekleri CouchSurfing
CouchSurfing Nedir?

CouchSurfing ile konaklamanızı bedavaya getirebilirsiniz. Nasıl mı? Gittiğiniz ülke ve şehirlerdeki ailelerin yanında kalarak. Bu siteye kayıt olduğunuzda yapmanız gereken; gitmek istediğiniz şehirdeki hostları aratıp onlara mesaj atmak. Sizi kabul eden birinin yanına giderek ücretsiz konaklayabilirsiniz. Bu sistem hakkında daha ayrıntılı bilgi için CouchSurfing Nedir? yazımızı okuyabilirsiniz.

HelpX

Helpx Nedir

HelpX yine konaklamanızı bedavaya getirebileceğiniz bir seçenek. HelpX sitesine üyelik oluşturduğunuzda aynı zamanda belirlediğiniz bir alanda çalışmak istediğinizi de söylemiş oluyorsunuz. Bu demek oluyor ki sizi evine davet eden kişi size konaklama ve yemeği ücretsiz verip karşılığında para yerine sizin hizmet gücünüzden yararlanmak istiyor. Bu durumda siz konuk olduğunuz kişi için bir kaç işi yaparken aynı zamanda yeni bir deneyim kazanıp konaklama ve yemeğinizi bedavaya getirebiliyorsunuz. Bunu yaparken eğer şanslıysanız size iş veren kişi yaptığınız işe karşılık ücret bile ödeyebilir herkes değil ama yapanlar var. 🙂 HelpX nedir? Diye tam olarak anlamanız için HelpX Nedir? yazımızı okuyabilirsiniz.

Kamp

Ucuz Konaklama Seçenekleri Çadır
Bulgaristan Batak Gölü Çadırımız ve Doğa

Kamp kurmak her zaman eğlenceli olmuştur. Hem doğa ile iç içe hem de macera dolu bir deneyim. Özellikle yaz aylarında denize sıfır alanlarda kamp kurmak bir otelin size verebileceğinden daha fazlasını verebilir. Günümüzde kamp kurmak demek sadece ormanlık alanlarla sınırlı değil. Neredeyse tüm şehirlerde de kamp alanları bulunuyor. Kamp yapmayı da konaklama seçenekleriniz arasında düşünebilirsiniz. Bizim kamp maceralarımızı merak ediyorsanız kamp yazılarımıza bakabilirsiniz. 🙂

VanLife

Vanlife Nedir?

VanLife bir yaşam tarzı olmakla birlikte yine konaklamanızı kendi keyfinize göre düzenlediğiniz bir Van içinde kalarak geçirmek demek. Her zaman içinde yaşamanız gerekmez ama uzun yolculuklar için evinizi yanınızda götürüyormuş gibi hissetmeniz için hiç bir sebep yok. Bizim de yaşam biçimimizi daha da basitleştirmek için seçtiğimiz VanLife Nedir? yazımızı okuyarak belki bize destek olabilirsiniz, belki de kendiniz de bu yola çıkmak isteyip bir adım atabilirsiniz.

Hostel

Ucuz Konaklama Seçenekleri Hostel
Örnek Hostel Odası

Hosteller şehir içlerinde her zaman en ucuz konaklama seçeneklerinden biri olmuştur. Eğer başkalarıyla aynı odada kalma fikri sizi rahatsız etmiyorsa, günde 3 – 10 dolara bir hostelde kalabilirsiniz. Bütün gün geziyor ve geceleri konaklayacak bir yer arıyorsanız bence hostelde kalma fikri mükemmel bir seçenek. Hosteller hakkında daha fazla fikir sahibi olmak için önceden hazırladığım Hostel Nedir? yazımı okuyabilirsiniz.

Airbnb

Airbnb Nedir

Airbnb sistemini kullanan herkes evini otele çevirebilir. Bunun bize avantajı ise otellere kıyasla daha ucuz konaklama oluyor. İnsanlar evlerini kiralarken para kazanabiliyorlar. Bizde gezerken daha ucuza konaklayabiliyoruz. Hosteller gibi evinizi/odanızı birileriyle de paylaşmanız gerekmiyor. Airbnb hakkında daha ayrıntılı bilgi için Airbnb Nedir? yazıma göz atabilirsiniz.

Otel

Otel Yıldızları ve Yıldızların Anlamları

Ucuz konaklamak istiyorum ama lüksümden de ödün vermem diyorsanız. Düşük yıldızlı otellere göz atabilirsiniz. Otellerin yıldızları ve ne anlama geldiklerini bilmiyorsanız bunun için ayrı bir yazı yazdım. Bu yazımdan sizin için en uygun yıldız seviyesini belirleyebilirsiniz. Otel Yıldızları ve Anlamları yazımızı buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.


Ucuz konaklama seçenekleri hakkında yazımıza sorularınızı yorum kısmından iletebilirsiniz.

0 Paylaşım
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Cruise (Gemi Turları) Nedir?

Yüzen bir otel hayal edin, her sabah otelinizin penceresinden dışarı baktığınızda farklı bir ülkede farklı bir şehirdesiniz. İşte…