Podgorica’ya Nasıl Gidilir?

Podgorica Nerede ve Nasıl Gidilir?

0 Paylaşım
0
0
0

Karadağ son zamanların gözde ülkelerinden. Vatandaşlık vermesi ile de oldukça aranılan ve araştırılan ülkelerin başında geliyor. Podgorica’da Karadağ’ın başkenti. Oldukça sakin ve düzenli bir şehir. Vatandaşlığını almak isterseniz Karadağ vatandaşlığı nasıl alınır? yazımızı okuyabilir, vatandaşlığını almak istediğiniz ülkeyi de görmek isterseniz vizesiz ülkeler 2018 listesinde yazan Podgorica nerede ve nasıl gidilir yazımızı okuyabilirsiniz.

blank
Podgorica Nerede – Haritadaki Konumu

Podgorica Nerede

Karadağ’ın başkenti Podgorica, Avrupa’nın güneydoğusunda Balkanlar’da yer almaktadır. Batısında Hırvatistan, kuzeybatısında Bosna Hersek, kuzeydoğusunda Sırbistan, doğusunda Kosova, güneydoğusunda Arnavutluk ve güneybatısında Adriyatik Denizi bulunmaktadır. Podgorica, Türkiye sınırına 900 km uzaklıktadır.

Podgorica’ya Nasıl Gidilir?

Türkiye’den Podgorica’ya Nasıl Gidilir?

Türkiye’den Podgorica’ya Uçak ve Otobüsle Nasıl Gidilir?

İstanbul’dan Podgorica’ya uçakla nasıl gidilir?

İstanbul’dan Podgorica’ya sadece THY’nin direk uçuşları bulunmaktadır. Uçuş süresi 1 saat 45 dakika sürmektedir. İstanbul – Podgorica gidiş dönüş uçak bileti kış sezonunda 600 TL’den, yaz sezonunda ise 900TL’den başlamaktadır. Uçuşunuzu Belgrad üzerinden yaparsanız daha uygun fiyatlara bilet bulmanız mümkün. Böylece 2 ülke gezmiş olursunuz.

Güncel Podgorica uçak bilet fiyatları için sitemizdeki uçak bileti sitelerine göz atabilirsiniz.

İstanbul’dan Podgorica’ya otobüsle nasıl gidilir?

Alpar Turizm her çarşamba saat 10:00’da Podgorica’ya sefer düzenlemektedir. Otobüs Bulgaristan ve Sırbistan üzerinden geçerek Karadağ ulaşmaktadır. Bilet fiyatı ise tek yön 60 Euro’dur. Diğer günlerde gitmek isterseniz, önce Sofya sonra Belgrad yada Niş buradan da Podgorica otobüslerine binerek ulaşabilirsiniz. Her iki şekilde de Bulgaristan üzerinden geçeceğiniz için Bulgaristan transit vizesine ihtiyacınız olacak.

İstanbul’dan Podgorica’ya trenle nasıl gidilir?

İstanbul’dan Podgorica’ya direk giden bir tren seferi bulunmuyor. Yinede Podgorica’ya trenle gitmek isterseniz eğer, önce Bulgaristan’nın başkenti Sofya’ya, sonra Sırbistan’nın başkenti Belgrad’a buradan da Podgorica’ya trenle ulaşabilirsiniz.

Özel araçla Podgorica’ya nasıl gidilir?

Podgorica, Türkiye sınırına 900 km uzaklıktadır. 12 saat sürecek yolculuğun ardından Podgorica’ya ulaşabilirsiniz. Yol durumu Sırbistan’ın niş ilçesine kadar iyi durumda. Bundan sonraki yollar virajlı ve dağlık alanlarda geçiyor. Özel aracınızla yurt dışına çıkmadan önce mutlaka Özel Araç ile Yurt Dışına Nasıl Çıkılır? yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Saraybosna’dan Podgorica’ya Nasıl Gidilir?

Saraybosna’dan Podgorica’ya Otobüsle Nasıl Gidilir?

Saraybosna’dan Podgorica’ya otobüsle nasıl gidilir?

Bosna Hersek‘in başkenti Saraybosna‘dan Podgorica’ya giden bir çok otobüs firmasının seferleri bulunmaktadır. Bu seferleri aşağıdaki tabloda bilet fiyatları ile birlikte listeledim.

PodgoricaSaraybosnaYolculuk SüresiFirmaÜcret
05:0013:008 saatJadran Ekspres18 €
08:1514:456 saat 30 dak.Sons Istočno Sarajevo17.40 €
09:0015:506 saat 50 dak.Balkan Ekspres17 €
14:0020:456 saat 45 dak.Glušica17 €
20:0003:457 saat 45 dak.Božur17.40 €

Saraybosna – Podgorica arasında tren seferi bulunmadığı için tek seçeneğiniz otobüs kullanmak.

Podgorica’dan Saraybosna’ya gitmek isterseniz eğer, Saraybosna’ya nasıl gidilir? yazımızı okuyabilirsiniz.

Belgrad’tan Podgorica’ya Nasıl Gidilir?

Belgrad’tan Podgorica’ya Otobüs ve Trenle Nasıl Gidilir?

Belgrad’tan Podgorica’ya otobüsle nasıl gidilir?

Sırbistan‘ın başkenti Belgrad‘tan Podgorica’ya giden çok fazla otobüs firması vardır. Bu otobüslerin sefer saatleri ve bilet fiyatları aşağıdaki tablodadır. Belgrad Podgorica arası yollar çok kıvrımlı ve çok fazla dağlık bölgeden geçmektedir. Bu yüzden yolculuk biraz sarsıcı olabilir.

BelgradPodgoricaYolculuk SüresiFirmaÜcret
08:3018:3010 saatOzlem18.40 €
12:3022:259 saat 55 dak.Lasta Montenegro23.50 €
17:3003:3010 saatBožur17 €
19:0005:0010 saatTrans-Jug20.50 €
20:0005:009 saatLens20.40 €
21:2007:359 saat 15 dak.Jadran Ekspres24 €
22:0007:009 saatBlue Line24 €
23:0007:508 saat 50 dak.Royal Travel22 €

Belgrad’tan Podgorica’ya trenle nasıl gidilir?

Belgrad’tan Podgorica’ya giden 2 tren seferi bulunmaktadır. Tren bilet ücretleri ise 24€’dur. Tren Avrupa’daki en güzel rotalardan birine sahip. Belgrad – Podgorica arasında şahit olacağınız manzara bu yolculuğu size unutulmaz kılacak. Ne demek istediğimi buradaki  video size biraz olsun açıklayabilir umarım. 🙂

Belgrad Bijelo PoljePodgoricaBar
Sabah Seferi9:1018:0620:0921:10
Akşam Seferi21:1005:5207:5509:02

Niş’ten Podgorica’ya Nasıl Gidilir?

Niş’ten Podgorica’ya Otobüsle Nasıl Gidilir?

Niş’ten Podgorica’ya otobüsle nasıl gidilir?

Belgrad’ın diğer ilçesi olan Niş‘ten Podgorica’ya 3 otobüs seferi bulunmaktadır. Eğer İstanbul üzerinden geliyorsanız bu rota Podgorica’ya ulaşmak için en kestirme yoldur. Niş – Podgorica otobüs sefer saatleri ve bilet fiyatları aşağıdaki tablodadır.

NişPodgoricaYolculuk SüresiFirmaÜcret
10:0019:409 saat 40 dak.Jadran Ekspres21 €
17:1503:009 saat 45 dak.Kanis23 €
19:0004:309 saat 30 dak.Royal Travel21 €

Niş’ten Podgorica’ya trenle nasıl gidilir?

Niş Podgorica arasında direk tren seferi bulunmuyor. Eğer Niş’ten Podgorica’ya trenle gitmek isterseniz, önce Belgrad’a burdan da Podgorica trenine binebilirsiniz. Tabi yolculuk süresi baya uzamış olacak ama sırf Belgrad Podgorica treninin dağların arasından geçerken size izleteceği manzarayı görmek istiyorsanız buna değebilir. 🙂

Niş’ten Belgrad’a nasıl gidilir? buradan inceleyebilirsiniz.

Priştine’den Podgorica’ya Nasıl Gidilir?

Priştine’den Podgorica’ya Otobüsle Nasıl Gidilir?

Priştine’den Podgorica’ya otobüsle nasıl gidilir?

Kosova‘nın başkenti Priştine‘den Podgorica’ya giden sadece 1 otobüs bulunmaktadır. Bu otobüsün sefer saati ise gerçekten çok saçma bir saatte. Priştine’den 19:00’da çıkan otobüs gece 03:00’de Podgorica’ya varmaktadır. Gecenin 3’ünde Podgorica’da daha önce hiç gitmediğiniz bir yerde olmak ne kadar güzel değil mi? 🙂 Bu yüzden tutacağınız otelin resepsiyonunun 24 saat açık olduğundan emin olun. Birde otobüsten indiğinizde taksi tutacaksanız acele etseniz iyi olur. Taksiler biterse birde o saatte taksi beklemeyin. Karadağ’da taksiler sadece belli yerlerde durabildikleri için yola çıkıp taksi aramakta iyi bir fikir değil.

Priştine’den Podgorica’ya giden bir tren seferi de bulunmuyor.

Tiran’dan Podgorica’ya Nasıl Gidilir?

Tiran’dan Podgorica’ya Otobüsle Nasıl Gidilir?

Tiran’dan Podgorica’ya otobüsle nasıl gidilir?

Arnavutluk‘un başkenti Tiran‘dan Podgorica’ya giden 2 otobüs firması vardır. İlki Old Town Travel otobüsü sabah 10:00’da Tiran’dan yola çıkıp, 13:50’de Podgorica’ya ulaşmaktadır. Bilet fiyatı 16 Euro’dur. Jadran Ekspres otobüsü ise 13:00’da Tiran’dan çıkıp, 17:45’te Podgorica’ya ulaşmaktadır. Bilet fiyatı 15 Euro’dur. Fakat yolculuk süresi biraz daha uzundur.

Tiran ve Podgorica arasında tren seferi bulunmamaktadır.

Podgorica Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Podgorica Havalimanından şehir merkezine nasıl gidilir?

Podgorica Havalimanı merkezden yaklaşık 11 km uzaklıktadır. Havalimanından şehir merkezine giden ne bir havalimanı servisi ne de bir halk otobüsü bulunmaktadır. Bu yüzden tek seçeneğiniz taksi kullanmak. Terminalden çıktığınızda solunuzda sizi bekleyen taksileri kullanarak şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Taksi ücreti 12 Euro. Bu fiyat Karadağ standartlarının üzerinde bir rakam pazarlık yapmayı deneyebilirsiniz.

Podgorica otogarından şehir merkezine nasıl gidilir?

Podgorica otogarı ve tren istasyonu şehir merkezine çok yakın bir konumdadır. Eğer çok eşyanız yoksa yürüyerek 15 dakikada şehir merkezine ulaşabilirsiniz yada otogarın önünde bekleyen taksileri kullanabilirsiniz.

İlgili Bağlantılar:

0 Paylaşım
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Karadağ Gezilecek Yerler

Karadağ diğer adıyla Montenegro, Balkanlar‘da ki en güzel ülkelerden biridir. Başkenti, Podgorica olan ülkede para birimi olarak Euro kullanılmaktadır. Euro…