Parasıyla Vatandaşlık Alabileceğiniz Ülkeler Listesi

Parayla Vatandaşlık Alabileceğiniz Ülkeler

0 Paylaşım
0
0
0

Her geçen yılın en çok merak edilen konularından biri olan parayla vatandaşlık alabileceğiniz ülkeler nelerdir başlığı yine bu yıl 2018’de de oldukça merak edilmiş ve sıkça aratılmış. Daha önceleri de çok kez karşımıza çıkan vatandaşlık olayları hakkında hangi ülke hangi koşulda bize vatandaşlık verir diye bir çok araştırma yaptık. Sonuçlara göre bu durum zenginlerin yapabileceği şeyler olduğuna karar verdik. 🙂 Ama olurda bunu okuyanlardan biri zenginlik konusunu kafasına takmıyorsa buyursun okumaya devam etsin diyorum ve parayla vatandaşlık alabileceğiniz ülkeleri aşağıda sıralıyorum.

Parayla Vatandaşlık Alabileceğiniz Ülkeler Listesi

ABD – Amerika Birleşik Devletleri

Amerika Birleşik Devletleri

Kimileri Amerikan Rüyası diyor kimileri de Emperyalizmden bahsediyor. Siz hangi taraftasınız bilmem ama genel olarak insanların çoğu ki bu kısım şimdiki gençlik diyebilirim bir aile kurmaya karar verdiklerin de ileride doğacak çocukları için iyi bir gelecek sunmak için Amerikan vatandaşlığı hakkında bir çok araştırma yapıyor. Bu konu hakkında en bilindik yöntem ise ABD’de doğum yapmak. Bunu için sizin yerinize belli bir ücret karşılığı bir çok hazırlığı yapan şirketler bile mevcut.

Amerika’nın sunduğu haklara göre, bir birey ABD sınırları içerisinde doğum yapıyorsa, doğacak bebek hiç bir şart aramaksızın Amerikan vatandaşı olabiliyor. Bu durumda ailesi içinde bir şans doğmuş olsa da bebek 21 yaşına gelene kadar aile hiç bir hakka sahip olamıyor. ABD vatandaşı olan bebek 21 yaşına girdikten sonra ailesi için Green Card alabiliyor ve ailesine yasal bir şekilde oturum ve çalışma izni sunabiliyor.

Tabi bu bir seçenek. Doğum yapmak için artık yaşının geçtiğini düşünenler veya emekliler yada az önce bahsettiğim gibi kendini zengin hissedenler. 🙂 Amerika’da 1 milyon dolarlık şirket kurarak veya EB-5 yatırımcı programı kapsamında daha önce onaylanmış projelere en az 500 bin dolar ile başvuru yaparak ABD vatandaşı olmak sizin için biçilmiş kaftan oluyor. Bu yatırımdan sonra iki yıl koşullu oturum, sonrasında koşulsuz sürekli oturum, beş sene sonrası ise ABD vatandaşlığı hakkı veriliyor.Doların yükseldiğini hatırlatmanıza gerek yok. 🙂 O yüzden diyoruz ki ABD’de doğum iyi fikir aslında. 🙂


NOT: Amerika Birleşik Devletleri Vatandaşlığı’na sahip olan herkes sınır kapısında vize alarak veya vizesiz 174 ülkeye seyahat edebilirler. Bu sayede ABD vatandaşları Dünya’da seyahat özgürlüğü açısından 3. sırada yer almaktadır. 

Avusturya

Avusturya
Avusturya –  Hallstatt

Yine merak edilen, yaşam standartlarının hep yüksek olduğu bilinen ülkelerden biri olan Avusturya içinde bir araştırma yaptım. Avusturya size parayla vatandaşlık veriyor mu? Bu sorunun cevabı Evet. Ama ne kadar bir miktar para istediği konusunu saklı tutuyor. Bu yüzden net bir rakam veremesem de en az 2 Milyon Euro’luk bir yardım göstermeniz para anlamında yeterli olsa da Avusturya vatandaşlığı için ülke sizden garip bazı isteklerde de bulunabiliyor.

Bundan bazıları sıra-dışı bir yetenek veya başarı öyküsü olabiliyor. Bunlardan birini veya hepsini kendinizde barındırmanız durumunda Avusturya Vatandaşlığı için size bir kapı açabilir belki. 🙂


NOT: Avusturya vatandaşları sınır kapısında vize alarak veya vizesiz 173 ülkeye seyahat edebilirler. Bu sayede Avusturya vatandaşları Dünya’da seyahat özgürlüğü açısından 5. sırada yer almaktadır.

İngiltere 

İngiltere – Londra

Güçlü devletler hangileri diye sıraladığınızda aralarında İngiltere’nin de bulunacağından emin olabilirsiniz. İnsanlara sunduğu yaşam standartı, oldukça lüks ve geçinilebilir bir ülke olması, şimdiki gençlerin okumak için gidip daha sonra orada yaşama fikrine kapılmalarına sebep olmuyor değil. Bir çok kişi de bu durumu kendi lehine çevirebilecek potansiyele sahiptir diye düşünüyorum. 🙂

Yaşamak istediğiniz ülkenin İngiltere olduğundan emin olduktan sonra orada yapacağınız 5 yıl süreyle 1 milyon poundluk yatırım sizi Birleşik Krallık yani Britanya vatandaşı yapabilir. Bu yatırımı yapacak bir sermayeniz varsa veya oluşturabileceğinize inanıyorsanız, İngiltere’de yaşamak sizin içinde uygunsa bu seçeneği değerlendirmek oldukça akıllıca olabilir. 🙂


NOT: Britanya vatandaşları vizesiz veya sınır kapısına vardıklarında vize alarak 173 ülkeyi ziyaret edebilirler. Bu sayede İngiliz vatandaşları Dünya’da seyahat özgürlüğü açısından 4. sırada yer almaktadır.

Kanada 

Yellowknife, Kuzeybatı Toprakları, Kanada
Yellowknife, Kuzeybatı Toprakları, Kanada

Dünyada en büyük ikinci ülke olarak bilinen Kanada’da yaşamak ve o ülkenin vatandaşı olmak hiçte sanıldığı kadar kolay değilmiş. Bir çok prosedüre maruz kalmanızın yanı sıra Kanada’nın vatandaşlık için istediği yatırım 400 bin dolar parayı göstermeniz gerekiyor.

Ayrıca eğer alabilirseniz beş yıl oturum izninin ardından ülke size vatandaşlık izni veriyor.  Önemli olan şeyin Kanada’da oturum almak olarak bile bakabiliyoruz diyebilirim.

Bu seçeceğin dışında Kanada vatandaşı olabilmenin bir kaç farklı yolu daha var aslında onlardan bazıları da şu şekilde;

  1. Kanada’da doğduysanız
  2. Kanada Vatandaşlık Yasası’nda yapılan değişiklikler nedeniyle Kanada vatandaşlığına hak kazandıysanız
  3. Kanada vatandaşlığı için yaptığınız başvuru kabul edildiyse
  4. Kanada sınırları dışında doğmuş olmanıza rağmen ebeveynlerinizden en az biri Kanadalı ise,
  5. Kanada’da yabancı diplomat bir ailenin çocuğu olarak doğduysanız,
  6. Bir Kanada vatandaşı ile evlendiyseniz,
  7. Bir Kanada vatandaşı tarafından evlat edinildiyseniz,
  8. Bir mülteci olarak Kanada’ya kabul edildiyseniz,
  9. Kanada’da süresiz oturum izni ile uzun yıllar boyunca yaşadıysanız otomatik olarak Kanada vatandaşı olmazsınız ancak Kanada vatandaşlığı için başvuru yapabilirsiniz.

Bu maddelerden birini veya bir kaçını karşılıyorsanız da Kanada vatandaşı olabilirsiniz. 


NOT:  Kanada vatandaşları sınır kapısında vize alarak veya vizesiz 171 ülkeye seyahat edebilirler. Bu sayede Kanada vatandaşları Dünya’da seyahat özgürlüğü açısından 6. sırada yer almaktadır.

Almanya

Almanya – Romantik Yol

Eskiden beridir bir çok gurbetçinin gidip orada kaldığı ve şu anda Euro para cinsinden maaş aldıklarını düşünürsek vatandaş olmaları Türkiye’ye döndüklerinde oldukça işlerine yarıyor olmalı. 🙂 Almanya’ya çok eskilerden gidip bir şekilde vatandaşlık almış olanların dışında yeni yeni Almanya vatandaşlığını düşünenleriniz varsa gerekli olan minimum yatırım miktarı 250 bin Euro’nuzun olması gerekiyor. Ayrıca bu miktarın Alman vatandaşlarına istihdam sağlaması gerekiyor. 

Gidiş amacınız ne olursa olsun Almanya’da yaşama fikri size yakın geliyorsa bunu mutlaka bir şekilde değerlendirip çifte vatandaşlık elde edebilirsiniz. 


NOT: Almanya vatandaşları sınır kapısında vize alarak veya vizesiz 176 ülkeye seyahat edebilirler. Alman vatandaşları bu sayede seyahat özgürlüğü açısından dünyada 1. sırada yer almaktadır.

Her zaman en iyiler sona saklanır demişler… :)) Yeni evinizde ve yeni ülkenizde mutlu olmanız dileğiyle.. 

Mutlu ve Cesur Kalın.

Bakınız;

0 Paylaşım
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like