Makedonya Nerede ve Nasıl Gidilir?

0 Paylaşım
0
0
0

Makedonya Balkanların en güzel ülkelerinden biridir. Kolay ulaşımı ve Avrupai gelişme göstermesi küçük ama güçlü bir ülke oluşu açısından oldukça önem taşımaktadır. Eski Yugoslavya’nın dağılmasından sonra bir çok balkan ülkesi kendi bağımsızlıklarını ilan ederek tek başına bir ülke olmak için savaş vermekte. Makedonya bunu çoktan aşmış ve kendini oldukça iyi geliştirmiş bir ülkedir. Gidip görülmesi gereken en önemli Balkan ülkelerinden biridir hatta. Sizde Makedonya nerede ve nasıl gidilir diye merak ederseniz eğer yolunuz düşmese bile plan yaparak buraya bir kez bile uğramalısınız.

Makedonya Nerede?

Makedonya Nerede Harita
Makedonya Nerede ve Nasıl Gidilir?

MakedonyaAvrupa‘da yer alan bir ülkedir. Henüz Avrupa Birliği üyesi değildir ancak bunun için çalışmalar yapan bir ülkedir. Makedonya’nın başkenti Üsküp‘tür. Üsküp vizesiz gidilen balkan ülkelerinde en çok ziyaret edilen şehirlerden biridir. Ülkenin batısında Arnavutluk, kuzeyinde Kosova ve Sırbistan, doğusunda Bulgaristan, güneyinde ise Yunanistan bulunmaktadır. Kara yoluyla ülkemiz sınırına 600 km uzaklıktadır. Sınırı geçtikten sonra 5 saat içinde Makedonya ülke sınırına varabilirsiniz.

Makedonya’ya Nasıl Gidilir?

Makedonya’da en çok ziyaret edilen yer başkent Üsküp’tür. Sonrasında ise adını Ohri Gölünden alan Ohri şehridir. Makedonya’ya gitmek istediğinizde bu iki yeride görmenizi isterim. Bu yüzden bu iki şehir için nerede ve nasıl gidilir başlıklı 2 rehber hazırladım.

Üsküp’e Nasıl Gidilir?

Üsküp’e Nasıl Gidilir?

Üsküp, Türk turizlerin en çok ziyaret ettiği balkan şehirlerinden biridir. Her yıl 100 binden fazla Türk turist Üsküp’e gitmektedir. Sizde Üsküp’ün nerede ve nasıl gidileceğini merak ediyorsanız; bunun için ayrıntılı bir yazı hazırladım.

Sadece Türkiye’den Üsküp’e nasıl gidileceğini değil aynı zamanda; Ohri, Sofya, Belgrad, Priştine, Tiran ve Selanik’ten de Üsküp’e nasıl gidilir? bunlarıda yazdım. Ayrınca Üsküp’e uçakla gidecekseniz eğer; Üsküp havalimanından şehir merkezine nasıl gidilir bundan da bahsettim. Aşağıdaki bağlantıdan yazıma ulaşabilirsiniz.

Üsküp Nerede ve Nasıl Gidilir?

Ohri’ye Nasıl Gidilir?

Ohri’ye Nasıl Gidilir?

Ohri Makedonya’nın doğal güzelliklerinden biridir. Özellikle Ohri gölü çoğu kişinin buraya gelmesinde önemli rol oynamaktadır. Göl gerçekten de görülmeye değer bir güzelliğe sahip. Eğer sizde Ohri’ye gitmek isterseniz bunun için yazdığım yazımı okuyabilirsiniz.

Ohri’ye Nasıl Gidilir? yazımın içinde ayrıca; Üsküp, Sofya, Selanik ve Tiran’dan Ohri’ye nasıl gidilir? bunları da anlattım. Aşağıdaki bağlantıdan yazıma ulaşabilirsiniz.

Ohri Nerede ve Nasıl Gidilir?


Makedonya nerede ve ulaşım hakkında cevap bulamadığınız bir konu varsa yorum atarak sormaktan çekinmeyin.

İlgili Bağlantılar:

0 Paylaşım
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You May Also Like

Üsküp Gezi Rehberi

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda Üsküp ile ilgili bilgiler paylaşacağız. 🙂 Benim de memleketim olan Üsküp, Makedonya‘nın en büyük…